Neurosis

εμένα ίσα ίσα με γ@μησε το Eye.
Τώρα θα πάω στο souls, έχοντας ακούσει και το Silver.:smiley:

Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ. 8O

πιρούνια, μαζέψου :stuck_out_tongue:

Άστον, δε ανέφερε τι έγινε όταν πέρασαν οι πρώτες ακροάσεις. Κάτι θα ‘χει το νερό στην Κέρκυρα τώρα τελευταία.:stuck_out_tongue: Κατά τ’ άλλα σωστά όσα ειπώθηκαν για Given to the Rising.

Παιζει και να ειναι το αγαπημενο μου ε. Ειχα σπαστει που δεν επαιξαν ουτε ενα κομματι στο λαιβ. Και το Burn πρεπει να σκοτωνει ζωντανα…

Edit: Απο το Given εν τω μεταξυ, δε μπορω να χωνεψω το ομωνυμο. Δεν. Κατωτερο opening track δισκου ever. Καθε κομματι απο εκει μεσα μ αρεσει καλυτερα δλδ.

ναι μωρέ, έκλαιγες με μαύρο δάκρυ.

Το Left to Wander πάντως μια χαρά γαμάει λάιβ:p

Ε,ναι εχω κατεβασει eye of the storm,και εχω ακουσει.Επισης γουσταρω τα crawl back in,και under the surface.Τοτε ακουγα locust star,και οτι αλλο ειχε υψηλα views,αλλα δεν πολυγουσταρα γιατι προφανως δεν γουσταρα το ειδος και δεν ειχα συνηθισει.Μετα απο πολλαπλες ακροασεις,και αφου ακουσα και red sparows που πιστευω μοιαζουνε πολυ,ζητησα κατι.Πιστευω ηταν προφανες,αλλα ποιος λογαριαζει τι λεει ο πιτσιρικας ετσι?

H αλήθεια είναι ότι και γω στην πρώτη ακρόαση του eye είχα ψιλοαπογοητευτεί. Στην δεύτερη την έπαθα.
Κατά τα άλλα, συμφωνώ αρκετά με βλέεδιν για given to the rising, αν και δεν το χω λιώσει τόσο. Μπορεί με μερικές ακροάσεις να αλλάξω γνώμη…

Iδια περιπτωση.Και παιζει να ακουσα το αλμπουμ ιδια μερα.3-4 φορες πρεπει παντως να το ακουσα εγω.Το χω λιωσει βασικα.:slight_smile:

Για το άλμπουμ λέω. Ήταν η εποχή που είχα πωρωθεί με a sun that never sets και το the eye μου φάνηκε υποτονικό στην αρχή… Παίζει βέβαια να φταίει οτι το άκουσα 8 το πρωί πηγαίνοντας στη σχολή…

Και για το αλμπουμ δε λεω?:?

Εγω δεν ειχα ακουσει καθολου neurosis.Μονο locust star.Kαι κατεβασα το eye.Το ακουσα μια χαρα μεσημερι.Αλλα δεν ειχα συνηθισει πως να το κανουμε?

Σου απανταω εγω αλλα μην χαρεις, εχουμε 2-3 χρονια διαφορα το πολυ. Δεν εχεις συνηθισει, τα πες ολα. Καποια στιγμη θα συνηθισεις τον ηχο, οχι απαραιτητα απο neurosis, απο επαφη με αλλες μπαντες ισως και τοτε δεν παιζει να μην τους λατρεψεις. Αν δεν συνηθισεις, οκ, δεν εγινε και τιποτα.

Εμένα η πρώτη επαφή με Neurosis ήταν σε τρυφερότερη ηλικία με το through silver in blood. Αφού επέζησα, μπορώ να κάνω τα πάντα. :stuck_out_tongue:

:stuck_out_tongue:

Κατεβασα και through silver in blood.Καλος δισκος,αν και συνεχιζω να μην τρελαινομαι.Δεν ξερω.Θα συνεχισω να ακουω,μπας και συνηθισω.Κατεβαζω και the sun that never sets.

καλα αυτο αποκλειεται να σ’ αρεσει, ειναι το χειροτερο τους.

Να και καποιος που με καταλαβαινει.

Κοτοπουλο,λες οχι ε?Καλα θα παραμεινω eye of the storm για λιγο καιρο που μου αρεσε περισσοτερο απο τα αλλα 2.

Ειρωνικό ήταν αυτό που έγραψε :roll:

Ρε αγορίνα μου, έκανες ποστ στις 10/9 και είπες ότι ακούς Neurosis, και 9 μέρες μετά είπες ότι έχεις ακούσει μόνο το Locust Star. Το quote που σου έκανα αυτό έδειχνε. Δε χρειάζεται να απαντάς σε κάθε θρεντ, δε χρειάζεται να ακούς ότι προτείνεται στο φόρουμ, δηλαδή εντάξει, ξαφνικά από Coal Chamber και Manson “πήγες” σε Neurosis και Eyehategod επειδή αρέσουν στον οπλαρχηγό, κάτι δε πάει καλά.

Αυτό το “ποιός λογαριάζει τον πιτσιρικά”, δείχνει ότι το “κλίμα” που έχει δημιουργηθεί προς godsmack, noldor, esena κτλ, εσείς το δημιουργείτε, που νομίζετε ότι σας κράζουν όλοι λόγω ηλικίας. Πόσο είσαι, 16, 17? Τόσο είναι και η Wretch, έχεις δει κανέναν να την κράζει? Όχι. Προβληματίσου, που λένε και στο er.

Τουλάχιστον ήσουν αρκετά τίμιος ώστε να πεις ότι δεν σου αρέσουν οι Neurosis, δεν ανάγκασες τον εαυτό σου να σ’αρέσουν, that’s good.

Νταξει αυτο το ποστ εχει πολλα πραγματα που δεν ισχυουν.Αλλα ας απαντησω στα βασικοτερα

Eyehategod,δεν ακουω.Ειχα ποσταρει στο θρεντ τους μπας και προτειναν τιποτα.Ακουσα δεν μου αρεσαν.Για τους neurosis εχω απαντησει κιολας.Αρα αυτο που λες για τον οπλαρχηγο δεν ισχυει.Αμα ηταν να ακουσω καποιον για να μου προτεινει μουσικη θα ηταν ο deathster και ο ellanor μιας και οτι μου εχουν προτεινει μου αρεσει,ειτε πολυ ειτε λιγο.:slight_smile:

Coal chamber το πολυ να μ’αρεσουν 2 τραγουδια,εχουν αλλαξει αυτα που ακουω και Manson δεν μ’αρεσει καθολου.ΜΑ καθολου και ποτε δε μου αρεσε.Μπες στο προφιλ μου να δεις τι ακουω.Και ακουω και πολλα αλλα που δεν εχω γραψει εκει περα.

No offence ετσι.Αλλα πως καταλαβες οτι απανταω σε καθε θρεντ?Νταξει με αυτο το σκεπτικο αλλοι 20 χρηστες κανουν το ιδιο.

Πιστεψε ακουω πολυ διαφορετικα πραγματα απ’οτι νομιζεις.

Αυτη ειναι η τελευταια μου απαντηση γιαυτο το θεμα.Εγω τουλαχιστον το θεωρω ληξαν.Ο καθενας ας πιστευει οτι θελει.

14 στα 15 ειμαι.Δεν ιεμαι ουτε 16,ουτε 17

If God would come to existence, open his little used vocal cords and speak, He would try to sound like Scott Kelly.

Ένας υπερθέουλας σχολιάζοντας στο γιουτιουμπ τους neurosis…

μιας και περί scott kelly ο (τελευταίος) λόγος…

κλαίω.