Nevermore - The Obsidian Conspiracy

θα διασκευάσουν Doors!!!
αυτό μάλλον δεν το περιμέναμε, αλλά σίγουρα θα αξίζει…

Συνέντευξη jeff για το νεο άλμπουμ

http://www.metal-hammer.de/Nevermore_Album_OBSIDIAN_CONSPIRACY_Jeff_Loomis_Wacken_Video_Interview-site-hammer.html

Οι τίτλοι των τραγουδιών που διάβασα, μου φαίνονται λίγο περίεργοι:-s:!:

τι γινετε ρε παιδια… εχουμε τπτ νεοτερο για τον δισκο?? ιανουαριο ελεγαν θα κυκλοφορισει

Φλεβαρη

Προακρόαση, συνέντευξη, λεπτομέρεις στο νέο Rock Hard!

Που θα κυκλοφορήσει πριν ή μετά την κυκλοφορία του δίσκου;:p:!:
Πλακίτσα…περιμένουμε να το διαβάσουμε:):!:

O WD πριν λιγο καιρο είχε ανεβάσει το Crystal Ship για 1 ωρα στο myspace για streaming…Δυστηχώς δεν το προλαβα και δεν υπαρχει πουθενά πια…:stuck_out_tongue: Πάντως στην αρχή λεγανε οτι το νεο album θα έχει οτι πιο τρελα killer riff και solos που έχει γράψει ποτε ο Loomis ενώ τώρα λενε οτι θα στηριζεται περισσοτερο στις φωνητικές γραμμές του WD. Εγώ θέλω και τα δυο αν γίνεται :stuck_out_tongue: Το οτι ολες οι κιθάρες θα ειναι του Jeff δεν με πειράζει καθόλου μα καθόλου(γιατι ακουσα “γκρινια” για αυτο…)

Σορυ αν έχει γίνει ήδη link αλλά είμαι ενθουσιασμένος(shitting bricks)

Αντε, αντε να βγει…

Ανυπομονω και εγω να βγει και εχω μεγαλες προσδοκιες, αντε να δουμε.

Με είχαν ψιλοαπογοητευσει λιγάκι σε εκεινο το enemies of reality αλλα επανορθωσαν με το godless endevor. Αντιφατικές πάντως οι δηλώσεις των 2 πρωταγωνιστων Loomis Warrel, αντε να δουμε

ποιο πολυ δεν γινεται… μας εχουν πει τα παντα εως τωρα…:?
αλλα ας βγει ο δισκος και βλεπουμε

εδω δεν εχεις δικιο φιλε μ. ο sneap ειναι γνωστος γ τις “πολυ καθαρες” ακομη κ κυριολεκτικα “κρυσταλινες” παραγωγες του κ ως εκει οκ. αυτο νομιζω κανεις δεν το αμφισβητει.κ εμενα με κουραζει μια μπαντα να πιανεται απο αυτον επεδη ειναι γαμω τους παραγωγους (οπως κ να τ κανουμε φτιαχνει καλο ηχο) γιατι απο 1 σημειο κ επειτα ολα τα αλμπουμ ακουγονται το ιδιο κ γενικοτερα ειναι βλακεια η διαρηςεπαναληψη της ιδιας παραγωγης απο τις μπαντες. αλλα νομιζω οτι στο godless η παραγωγη που εχει κανει ειναι φοβερη κ γενικοτερα ο ηχος ειναι υπερμαχος του αλμπουμ… για μενα αυτη η παραγωγη του sneap ειναι η καλυτερυη που εχει κανει μαζι με το enemy of god των kreator.

Διαβαζα σημερα την συνεντευξη στο Rock Hard και με επιασε ακομα μεγαλυτερη ανυπομονησια…

Eνταξει, αφου το λες εσυ δεν εχω δικιο. Θα προσεχω την αλλη φορα μην πεταχτει κανας deadmeat και μου πει που εκανα λαθος…

Ο Σνηπ έχει τυποποιήσει τον ήχο του και μακάρι να ήταν κάποιος άλλος παραγωγός στην θέση του.
Μακάρι να μην έχει πάλι τον ήχο των 00’ς, που είναι γαμάτος μεν αλλά δεν θες να ακούσεις πάλι το ίδιο.
Επειτα πρέπει να ψάξουν για 2ο κιθαρίστα για τα live.

πο ρε φιλε τι γαματος εισαι εσυ… σ λεω “εδω δεν εχεισ δικιο” κ μετα καθομαι κ σ εξηγω το γιατι. δεν καθομαι να μυξοκλαιω κ να σ τη λεω. αν θες απαντα μ σ αυτα που σ ειπα. στο γιατι δεν εχεις δικιο. αν εισαι απο πανω ετσι θα το αποδειξεις. οχι με αυτο π κανεις.

Πάντως κι εγώ είναι η πρώτη φορά που φοβάμαι για το τι θα ακούσω.:-s

Πως την εχεις δει ρε φιλε, να ουμ. Ειχα μια φαγουρα στα αρχιδια να σου αποδειξω οτι εχω “δικιο”. Εγραψα τη γνωμη μου, για κατι που δεν μου αρεσε, πως να το κανουμε τωρα, και μου γραφεις δεν εχεις δικιο… Δεν εχω δικιο που δεν μου αρεσε η παραγωγη του endeavor. ΟΚ!

οχι ρε μαγκα εχω απορια να μ απαντησεις σε αυτο π ειπα…