Nevermore - The Obsidian Conspiracy

Ωραια για να τελειωνουμε να πηγαινουμε παρακατω. Εσενα σ αρεσουν γενικα οι “καθαρες” παραγωγες του sneap και αρα σ αρεσε και του godless… Εμενα μου φανηκε σαν μια ακομα παραγωγη του andy sneap πολυ “καθαρη” που ειπες και συ. Ε, το ιδιο πραγμα περιγραφουμε εσενα σου αρεσε, εμενα οχι, δνε βλεπω προβλημα

δεκτο οτι δεν σ αρεσει αλλα π.χ. κ οι παραγωγες του scott burns μοιαζουν πολυ μεταξυ τους αλλα δεν ακουσα ποτε κανεναν να τον κατηγορει γ αυτο. σωστα?

Να πεταχτώ και γώ σαν τσαπού και να πώ οτι για μένα oτι αγγίζει ο Sneap γίνεται σκατά… Καλογυαλισμένη μεν, τυπικότερη του τυπικού δε. Ακόμα και οι κιθάρες του στους Sabbat έδειχναν πόσο προσκολημμένος στους τύπους είναι. Αν και αυτό δυστυχώς έχει γίνει χαρακτηριστικό πλέον της metal σκηνής ολόκληρης, είναι πλέον επάγγελμα όπως και να το κάνουμε.

Συμφωνω εν μερει για τον απο πανω για τις παραγωγες του. Διαφωνω καθετα για τους Sabbat, εξαφανιζουν τη μιση thrash σκηνη, αλλα αυτο ειναι θεμα γουστου καθαρα.
Τωρα Deadmeat που λες για burns δεν ειμαι αντικειμενικος, εχει κανει παραγωγη στο αγαπημενο μου αλμπουμ ολων των εποχων… Γενικα βεβαια τον θεωρω κορυφαιο, αλλα ειναι μαλλον κι οι δισκαρες στις οποιες εχει κανει παραγωγη τι να λεμε τωρα, απο που να αρχισουμε και που να τελειωσουμε.Mην συγκρινουμε τωρα τη βουρτσα με την πουτσα…

μικρα δειγματα μεσα απο το στουντιο. Ετσι για να παρουμε μια μικρη ιδεα.

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=125716

Αν και πλέον τους έχω βαρεθεί λίγο και το Godless ήτανο πρώτος τους δίσκος που δεν μου άρεσε ομολογώ οτι με την διασκευή στο θεικό Transmission των Tea Party ανεβήκαν στην εκτίμηση μου και αποδυκνείει πόσο καλόγουστοι είναι!! Ανατριχιάζω στην ίδεα του πόσο επικά θα του αλλάξουν τα φώτα!!

Nevermore disbanded :?

come again

τι παιζει…??

Τέτοιες βόμβες δεν τις πετάνε χωρίς επίσημο Link γιατί το κόβω να πας για λυντσάρισμα.

Πέθανε η Έλλη Στάη!

(έτσι, χωρίς λινκ, και τώρα θα κάνω και logout.)

Mα πες.Μου το είπε ο μπατσανάκης μου,μου το είπε η θεια μου η Μαριγούλα.Πες κάτι.

xaxaxaxa Xalarwste re mages, kserw akougetai hli8io apla exei xalasei to systhma metatrophs se ellhnika pali kai epeidh an egrafa se Greeklish “Ti ginetai m’aftous re paidia, 8a to vgaloun pote to gamhmeno?”, 8a trwga delete apo kapoion moderator. eipa na grapsw kati sta agglika pou na e8ige afthn thn parakseni siwph olo afto ton kairo.

Alla paizei na xei ginei kati tetoio. Kai oi Anthrax p.x. de vgazoun to Worship epeidh efuge aftos pou eixan kai eprepe na epanhxografhsei o Bush. To Disbanded einai polu varu , alla de 8a ekplagw an efuge kapoio melos…

Wait paw sto site me ta greeklish----Greek kaiiii … voila :

xaxaxaxa Χαλαρώστε ρε μάγκες, ξέρω ακούγεται ηλίθιο απλά έχει χαλάσει το σύστημα μετατροπής σε ελληνικά πάλι και επειδή αν έγγραφα σε Greeklish “Τι γίνεται μαυτούς ρε παιδιά, θα το βγάλουν ποτε το γαμημένο?”, θα τρόγια delete από κάποιον moderator. είπα να γράψω κάτι στα αγγλικά που να έθιγε αυτήν την παράξενη σιωπή όλο αυτό τον καιρό.

Αλλα παίζει να χει γίνει κάτι τέτοιο. Και οι Anthrax p.x. δε βγάζουν το Worship επειδή έφυγε αυτός που είχαν και έπρεπε να “επανηχογραφησει” ο Bush. Το Disbanded είναι πολύ βαρύ , αλλα δε θα εκπλαγώ αν έφυγε κάποιο μέλος…

LYNTSARETE ELEF8ERA RE

28 Mαιου.(metalstorm και wiki)

φιλε μερικοι εχουμε και προβληματα υγειας…

μην μας κανεις χειροτερα…
θα σου στειλω τον λογαριασμο στο τελος…:stuck_out_tongue:

αντε να βγει να δουμε τι διαμαντι θα ειναι παλι…:slight_smile:

δλδ μιά μπάντα πρέπει να βγάζει δίσκο κάθε 2ετία? αργεί το άλμπουμ να ετοιμαστεί? φαγούρα στα καμπανέλια μου! μπάντες σαν τους nevermore ξέρω ότι λιώνουν στην δουλειά για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. οι def leppard όταν άργησαν να βγάλουν το Hysteria ήταν για κακό μεν, που ήταν σαν να μην συνέβει. και βγάλαν την δισκάρα και την τρίψανε στα μούτρα όλων!

NEVERMORE have announced the following headline dates in May with special guests DEATH ANGEL:

May
16 - Vosselaar, Belgium - Biebob
18 - London, England - O2 Academy Islington
19 - Uden, Netherlands - De Pul

Nevermore are among the acts acts confirmed for the 2010 edition of Germany’s Bang Your Head!!! Festival, which is being held on July 16th and 17th in Balingen, Germany.

έλα και Ο2! ε και μια Ελλάδα κάπου θα χωρέσει. Και θέλουμε και Death Angel ε…

on topic, ο δίσκος μάλλον αργεί γιατί ο Dane περιοδεύει για το προσωπικό του album (βγάζει λεφτά)
και ο Loomis κάνει το ένα clinic μετά το άλλο (βγάζει λεφτά).
αυτά.

Το Μεταλω θα ειναι στο Ο2 Ακαδεμυ. :slight_smile:

Καλη φαση ! Μαζι με θεους Death Angel.

Δεν περνάει ο καιρός με τπτ να πουμε…