Nevermore - The Obsidian Conspiracy

Φρεσκο:

NEVERMORE To Release ‘The Obsidian Conspiracy’ In June - Mar. 8, 2010

Century Media Records has set a June 8 North American release date for “The Obsidian Conspiracy”, the long-awaited new album from Seattle metallers NEVERMORE.

June …??? :?

μακρια ειναι…:frowning:

31 Μαϊου τελικά στην Ευρώπη :wink:

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ωραία, άντε μας έφαγε η αγωνία:):!:


:lol::lol::lol:

:lol::lol:

πηρε η κιθαρα φωτια λεμε…χαχα

30 δεύτερα preview + το εξώφυλλο

καλά χώνει. δεν είναι producer ο sneap? αν κ προτιμώ πιο βαρύ κ λιγότερα γυαλισμένο ήχο. τέσπα, 30 σεκοντζ είναι αυτά, ας μη γίνομαι υπερβολικός :stuck_out_tongue:

αυτη η μπαντα πιστευω δεν απογοητευει. παρεπιπτοντως κατι μεχαλασε λιγο στο εξωφυλλο.ισως οτι παραδειχνει ψευτια…

Ε ρε τι έχουμε να πάθουμε πάλι φέτος…

Αστειο εξωφυλλο. Μου φαινεται πως ο Smith εχει αρχισει να ανακυκλωνεται σε τραγικο βαθμο. Βαλε το προσωπικο του Loomis με λιγο Hollywood κι ειμαστε μεσα.

Ωραίο preview πιστεύω θα μας δώσουν ένα φοβερό δίσκο και θα αξίζει η αναμονή. Το εξώφυλλο καλούτσικο αν και όντως μοιάζει πολύ με του Zero Order Phase.

Αντε να γίνει κανα θαύμα και να περάσουν από Ελλάδα με Death Angel να καβλώσουμε όλοι μας:D

Υπομονή μέχρι τις 31 Μαίου.

Καλο ακουγεται, αλλα ειναι 30 δευτερα οποτε… Το εξωφυλλο ψιλομουφιτσα…

Μου άρεσε το εξώφυλλο, αλλά βαίβαια το περιεχόμενο έχει πιομ πολύ σημασία:):!:

Βασικά το εξώφυλλο καθώς φαίνεται είναι μια μίξη των προσωπικών άλμπουμ των loomis, dane. οπότε μάλλον το έκαναν συνειδητά… όμορφα πράγματα ακούγονται στο teaser, όπως επίσης και η φοβερή παραγωγή!!
εν αναμονή του άλμπουμ όλα φαίνονται καλά!!! :smiley:

άντε, άντε, άντε λέμε

Απο το 5ο λεπτο και μετα ο Jeff παιζει instrumental το Obsidian Conspirancy.

H συνέχεια στο 2ο part

Πολύ brutal ακούγεται:) Πάλι θα μαζεύουμε τα εγγεφαλικά μας υγρά απο το πάτωμα. Πιασάρικο refrain(?), δώστε εμφαση στο 2:19 του 2ου βιντεου

η αντιδραση του ευσωμουλη τυπου στα δεξια τα λεει ολα

Γαμάτο ακούγεται,αλλά μέχρι να ακούσεις τις μελωδίες του Dane τα κομμάτια δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που πρααγματικά είναι νομίζω…

Riff-ομηχανή είναι αυτός ο Loomis ρε! 8O