Nightwish - Dark Passion Play

Οπως κι εσυ δηλωνω φαν του συγγροτηματος (περισσοτερο απο οτι μπορεις να φανταστεις) και δηλωνω υπευθυνα και επωνυμα οτι ειναι μια παπαρα και μια παπαρα δηλαδη 2 παπαρες (περασαν 2 μερες και ανεβηκαν οι τοκοι απ’οτι καταλαβες) :wink:

:-k Μέσα σε 34 ώρες ανέβηκαν οι τόκοι 33,3%;

Ώρα και μονάδα πάει; :-k

Τι τοκογλύφος είναι αυτός ρε; [-X

:lol: :lol: :lol: :lol:

Maiden1979 ομολογώ ότι η κριτική σου πάνω στα όσα είπε ο tolkki είναι άκρως επιτυχημένη.Όσο για 'σενα tolkki πραγματικά δεν ξέρω τι να πω.Θα ήθελα απλώς να σε ρωτήσω αν είσαι όντως fan των Nightwish ή στην πραγματικότητα γουστάρεις και εσύ αυτή την Karja Gurunen (γιατί κανονικά έτσι θα έπρεπε να αποκαλείται αυτή η Ψονάρα.Έτσι και αλλιώς ότι και αν πούμε εγώ ή εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος στο forum οι πωλήσεις πάντα θα παραμένουν ένας αδιάψευστος κριτής για όλους.

:lol: :lol:

Βασικα δεν ειναι φαν, καμμενος φαν ειναι…:smiley: :smiley: :smiley:

Για να το λεει αυτο ο τολκι, κατι θα ξερει… Κι εγω απο τα singles δεν εχω σχηματισει και την καλυτερη αποψη για το δισκο…:-s

Βας, βας, βας ο Παρασκευάς! Πρώτος σε πωλήσεις για το καλοκαίρι του 2007!!

Αμφιβαλλεις οτι ο Βας ειναι καλυτερος απο τους Nightwish?

Ήμαρτον ρε παιδιά ας σοβαρευτούμε λιγάκι.Δε είναι δυνατό να συγκρίνουμε ένα πάγκοσμιας φήμης metal συγκρότημα με τον Παρασκευά.Οι Nightwish έχαν “αναριχηθεί” με το “Once” στην κορυφή των charts σε Γερμανία,Αγγλία,Φιλανδία,Γαλλία,Ισπανία και Ελλάδα.Στη χώρα μας μάλιστα ο συγκικριμένος δίσκος έγινε χρυσός!Δε νομίζω ότι ο Παρασκευάς θα κατόρθωνε ποτέ να επιτύχει κάτι ανάλογο.(Και εδώ το κατάφερε γιατί είμαστε Ελλαδιστάν και μας αρέσουν τα σκυλάδικα και οι τραγουδίστριες με τις mini-φούστες.Από και μόνο φαίνεται το υψηλό πολοτιστικό και πνευματικό επίπεδο που διαθέτουμε σαν έθνος.Θεωρούμαστε απόγονοι των Αρχαίων Ελλήνων και του ανεκτίμητου αρχαίου ελληνικού πολιτισμού που αποτελεί τα “θεμέλια” του σύγχρονου ευρωπα’ι’κού και καταφεύγουμε σε τέτοιες συγκρίσεις.Δεν είμαστε σε θέση να ξεωρίσουμε την τέχνη από την αηδία;

Χαχα! Ρε, πλάκα κάνουν τα παιδιά! :lol: :lol: :smiley:

Μην ψαρώνεις! :wink:

Nυχτοδεμονα για να στο θεσω αλλιως…Το νεο τους Κομπακτ Δισκ ειναι πολυ κατωτερο απο τις προηγουμενες δουλειες τους.Κατα την πτωχη και ταπεινη μου αποψη μιλαω παντα.Τωρα αν εσυ θεωρεις οτι ειναι δισκος της χιλιετιας οκ κανενα προβλημα.Γουστα ειναι αυτα…

(εχω αρχισει και σοβαρευω αφανταστα…υπο normal συνθηκες τωρα θα ειχαμε Battle metal):stuck_out_tongue:

Δεν τον έχω ακούσει όλο το δίσκο και γενικά έχω ακούσει μόνο το “Once” από τους Wish, αλλά το “Amaranth” είναι ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ ΛΕΜΕΕΕ!!!

Μπορουμε ομως να συκρινουμε με Evanescence…:wink:

Δεν τον έχω ακούσει όλο το δίσκο και γενικά έχω ακούσει μόνο το “Once” από τους Wish, αλλά το “Amaranth” είναι ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ ΛΕΜΕΕΕ!!!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ EΠΑΥΞΑΝΩ!Ωστόσο η άποψή μου ήταν και συνεχίζει να είναι υποκειμενική. Το λέω γιατί όπως πολύ σωστά δήλωσε και ο tolki:

Το νεο τους Κομπακτ Δισκ ειναι πολυ κατωτερο απο τις προηγουμενες δουλειες τους.Κατα την πτωχη και ταπεινη μου αποψη μιλαω παντα.Τωρα αν εσυ θεωρεις οτι ειναι δισκος της χιλιετιας οκ κανενα προβλημα.Γουστα ειναι αυτα…

Γίνεται επομένως κατανοητό ότι η κρίση πάνω σε μουσικές προτιμήσεις απλούστατα δεν υφίσταται εφόσον κάνουμε λόγο για τέχνη.Αν σε κάποιον αρέσει ο Βας δε μπορώ σε καμία περίπτωση εγώ να του επιβάλλω να μην
τον ακούει επειδή δεν αρέσει σε μένα.(Και ζητώ συγγνώμη αν προσέλαβα κάποιον που ακούει το συγκεκριμένο τραγουδιστή).Τέλος πάντων δεν υπάρχει πρόβλημα απλώς θα ήθελα να ρωτήσω τον tolkki το εξής:Τι δεν σου άρεσε από τον καινούργιο τους δίσκο-(μήπως τα φωνητικά της Anette;).

Το amaranth ειναι ο ορισμος του εμπορικου κομματιου με τη συνεχως ιδια κιθαρα που δεν παιζει τιποτα στην ουσια και τα σχετικα.Απλα ακουγεται ευχαριστα.

α) Δεν μου αρεσουν τα φωνητικα της Ανετ μπικοζ ειμαι φαν των οπερατικων (Tarja,Simone,Vibeke και λιγο Floor οπως και θεα των Diablo swing orchestra)

β) Δεν εχει τον (μουσικο) ογκο και δεν ειναι τοσο πομπωδης οσο το Once

γ) Δεν εχει τις συνθεσεις του Once (Συγκρινω με το Once γιατι ειναι ο αμεσως προηγουμενος δισκος και οπως και αυτος εχει συμμετασχει η Συμφωνικη του Λονδινου και δεν αρκουνται στα κουμπια του Κωλοπαινεν)

δ) Γιατι παντα δηλωνα οτι οι Ναιτουις το μονο που ειχαν να δειξουν ηταν η φωνη της Ταργια γιατι απο συνθεσεις οι περισσοτερες ειναι κλεμμενες απο γνωστα μεταλ συγγροτηματα ,σαουντρακς και οι στιχοι απο Σεξπηρ και τη Βιβλο

ε) Γιατι παρολο που η Ταργια θεωρειται και ειναι μια μετρια μετζο σοπρανο ισχυει η εξης σχεση: Ανετ < Ταργια

στ) Γιατι πολυ απλα δεν μου κανει κουκου το δισκακι

Originally Posted By Tolkkiα) Δεν μου αρεσουν τα φωνητικα της Ανετ μπικοζ ειμαι φαν των οπερατικων (Tarja,Simone,Vibeke και λιγο Floor οπως και θεα των Diablo swing orchestra)

β) Δεν εχει τον (μουσικο) ογκο και δεν ειναι τοσο πομπωδης οσο το Once

γ) Δεν εχει τις συνθεσεις του Once (Συγκρινω με το Once γιατι ειναι ο αμεσως προηγουμενος δισκος και οπως και αυτος εχει συμμετασχει η Συμφωνικη του Λονδινου και δεν αρκουνται στα κουμπια του Κωλοπαινεν)

δ) Γιατι παντα δηλωνα οτι οι Ναιτουις το μονο που ειχαν να δειξουν ηταν η φωνη της Ταργια γιατι απο συνθεσεις οι περισσοτερες ειναι κλεμμενες απο γνωστα μεταλ συγγροτηματα ,σαουντρακς και οι στιχοι απο Σεξπηρ και τη Βιβλο

ε) Γιατι παρολο που η Ταργια θεωρειται και ειναι μια μετρια μετζο σοπρανο ισχυει η εξης σχεση: Ανετ < Ταργια

στ) Γιατι πολυ απλα δεν μου κανει κουκου το δισκακιi
Και αυτή πολύ απλά είναι η προσωπική σου γνώμη στην οποία εγώ δεν συμφωνώ καθόλου ωστόσο τη δέχομαι.(Όσο για τα οπερικά φωνητικά κούλαρε λιγάκι υπάρχουν και άλλοι καλοί στο χώρο (όπως ο Ozzy,ο Dio,o Βruce Dickinson) πιο γνωστοί και καταξιομένοι απ’ ότι ξέρω.

ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑ
:lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

Ως προς τι τα γέλια δεν καταλαβαίνω.Επείδη εσένα σου αρέσουν μόνο οι τραγουστριούλες που φοράνε μακριά φορεματάκια και τραγουδάνε αλά Maria Callas σημαίνει ότι είναι και οι κάλυτερες.Ξέρεις κάτι μεγάλε;Όλες αυτές που τις βλέπει να παριστάνουν τι mi mu aptu και τις κάποιες ήταν ξοφλημένες από την Opera όπους ως γνωστόν επιβιώνουν μόνο οι κορυφαίοι και οι κορυφαίες και το ρίξανε στο metal.Αυτή είναι η αλήθεια είτε θέλεις να την δεχτείς είτε όχι.
(ΗΜΑΡΤΟΝ ,ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ SIMONE ΚΑΙ ΤΗΝ TARJA.TI EΧΕΤΕ ΠΑΘΕΙ ΟΛΟΙ ΡΕ ΦΟΥΣΤΙ ΜΟΥ;ΣΑΣ
ΕΧΟΥΝ ΥΠΝΟΤΗΣΕΙ;ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ Η ΤΑRJA EΙΝΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΚΑΙ THN SIMONE ΤΗΝ Π***ΕΙ ΑΛΛΟΣ-MARCUS JIANSEN ΤΩΝ EPICA ΑΝ ΣΑΣ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ.)

NightDemon με αυτούς που έβαλες ως οπερετικούς, γέλασα και εγώ…

Παιδια ο Ozzy δεν ειχε κανει guest εμφανιση με τη Μαρια Καλλας; Νομιζω ειχανε πει και το Crazy Train σε ντουετο. :lol:

Βασικα καπου διαβασα για Ozzy και Dickinson στην Εθνικη Λυρικη Σκηνη…

Φημες οτι στην αρπα θα ειναι Zakk Wylde οργιαζουν…