Nightwish - Dark Passion Play

Ρε παιδια μην μαλωνετε για την tarja και την anette. Ετσι κι αλλιως οποιος δεν γουσταρει τους nightwish πλεον να μην ακουει. :-k

+1.O ozzy kai o dio με καμια παναγια δεν ειναι οπερατικη.O dickinson παλι εχει οπερατικη φωνη,απλα δε τη χρησιμοποιει οπως η ταργια και καλα κανει.

Originally Posted by Karvou:NightDemon με αυτούς που έβαλες ως οπερετικούς, γέλασα και εγώ…

Κατά πρώτον σε καμία περίπτωση δε θεωρώ τον Ozzy ή τον Dio οπερικούς,εφόσον η χρειά της φωνής τους δεν έχει απολύτως καμία σχέση.Μάλλον με παρεξηγήσατε παιδιά καθώς δεν ενοούσα κάτι τέτοιο.(Καλά ρε στο ψηλό προσπαθείτε να με πάρετε.Δεν καταλαβαίνετε τι εννοώ-χαμένα δεν τα έχω μην ανησυχείτε ξέρω ακόμη να ξεχορίζω ποιες φωνές είναι οπερικές και ποιες όχι.)Εκτός αν κάνετε πλάκα.Τότε δεν αισθάνομαι προσβεβλημένος.

Originally Posted by Paoktzis+1.O ozzy kai o dio με καμια παναγια δεν ειναι οπερατικη.O dickinson παλι εχει οπερατικη φωνη,απλα δε τη χρησιμοποιει οπως η ταργια και καλα κανει.

Συμπολίτη και σύντροφε Παοκτζή σίγουρα το ότι ούτε o Ozzy ούτε o Dio έχουν οπερική φωνή είναι δεδομένο.Όσο για τον Dickinson δεν τον έχω ακούσει σε κάποιο τραγούδι να τραγουδάει έτσι και συνεπώς δε μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Συμφωνώ…κι εμένα μου τη σπάει που πια δε θα μπορούν να λένε τραγούδια όπως το phantom of the opera στα live τους αλλά περιμένω να ακούσω και το δίσκο και μετά να κρίνω.Άλλωστε όσο και να γκρινιάζουμε η tarja δε θα γυρίσει πίσω, οπότε σε όποιον αρέσουν πια!:wink:

Originally Posted by Nephelie:Συμφωνώ…κι εμένα μου τη σπάει που πια δε θα μπορούν να λένε τραγούδια όπως το phantom of the opera στα live τους αλλά περιμένω να ακούσω και το δίσκο και μετά να κρίνω.Άλλωστε όσο και να γκρινιάζουμε η tarja δε θα γυρίσει πίσω, οπότε σε όποιον αρέσουν πια!

Θα συμφωνήσω απόλυτα και με τον Νίκο αλλά και με την Νεφέλη.Σίγουρα η Tarja είχε εξερετική φωνή.Κανείς δε μπορεί να την αμφισβητήσει για αυτό.Δυστυχώς όμως ,όπως πολύ σωστά ανέφερε και η Νεφέλη,κανείς από μας δε μπορεί να κάνει κάτι για να γυρίσει πίσω η Tarja και να φύγει η Anette.Συνεπώς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να ακούσουμε το καινούργιο δίσκο,όταν κυκλοφορήσει στις 28 Σεπτεμβρίου (εξ’ολοκλήρου και όχι αποσπασματικά) και μετά να κρίνουμε αν η NW έχουν μέλλον χωρίς την Tarja ή όχι.Αυτό πιστεύω προσωπικά εγώ.

Οπως και κανεις δε μπορει να αμφισβητησει οτι ειχε εξαιρετικο χαρακτηρα8)

:lol: :lol: :lol: :lol:
Eιχαμε παει να της ζητησουμε αυτογραφο και εβαλε τους μπραβους να μας διωξουν το πατσαβουρι του βοθρου

H Tarja ειχε και γαμω τις φωνες αλλα κατα τα αλλα απ οτι φαινεται…:?
Εμενα οι NG μετα το century child μου τη σπασανε παντως.Και σ αυτο το cd φαινεται οτι συνεχισουν την once φαση.Βαλανε και ποπ φωνητικα…Αν και φαν δεν ξερω καν αν θα παω να το παρω.

NIGHTWISH: Dark Passion Play is the most expensive finnish album so far

18.06.2007

Nightwish has completed their new album which ended up being the most expensive album made in Finland. Dark Passion Play which will be released worldwide at the end of September was a production where no expenses were saved.

“Final costs for the album was around 500000 euros. Cause of money we didn’t make any compromises. Nothing was held back so there is nothing we could’ve done better.”, said Tuomas HOlopainen

All in all Dark Passion Play ended up costing twice as much as their previous album Once did.

The majority of expenses went to the famous Abbey Road studios in London where the band recorded Dark Passion Play. Also no expenses were saved with the videos. The band just returned from Los Angeles where Antti Jokinen directed their both single-release videos.

“Videos costed total of 270000 euros. We saved in the expenses and time by doing 2 videos in the same session.”, Tuomas said.

The total sum for Dark Passion Play considering also the marketing expenses is almost 800000 euros but it doesn’t concern Tuomas. “I am not scared. We have done the best we could. There was absolutely nothing we could’ve done better so it has to be enough.”

Να δω πως θα κανουν αποσβεση :lol: :lol: :lol:

Ρισκάρουν πολύ ρε… Και απο το Promo που ακουσα δεν είναι τοσο καλό οσο το Once…

Και το oceanborn με ποσα λεφτα το εκαναν δλδ?Αυτα ειναι μλκς.Η εμπνευση δεν ειναι θεμα χρηματων.Εκει δεν ειχαν ουτε ορχηστρες ουτε χορωδιες ουτε τπτ.Και παρολα αυτα θεωρειται το καλυτερο απο πολλους.

Aυτο ακριβως ειπα.Τοσα λεφτα για το τιποτα :wink:

Για αυτο τους γουσταρω.Θα περιμενω να βγει στο μαρκετ,για να χω αποψη,αλλα πιστευω πως ειναι σωστος επειχηρηματιας ο tuomas και δε δινει τοσα λεφτα για ενα κακο-μετριο cd.Time will show

Tα λεφτα δε τα δινει ο Tuomas αλλα η εταιρεια τους :smiley:

μλκια…Anyway το να αποφασισει να ζητησει τοσα λεφτα απτην εταιρεια του δε νομιζω να το κανε αμα δεν ηταν καλος ο δισκος.

Καλυτερα ετσι?:lol: :lol:

Σύμφωνο και επαυξάνω 3ΠΑΠΑΡΕΣ και από μένα άκου καλό
Το καλό που το ακούσατε ρεεεε Τομας λουλου παλιό καμπαρετζού
Κανεμας κουνήματα για φιλοδωρήματα ΤARJA PEEEE ΤΑΡΙΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΚΑΙοπιος πη το αντίθετο να του καεί το video
ΤΑΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ:lol: :lol: :lol:

Καντε τες 4 τις παπαρες παρακαλω!!!
Και μια συμβουλη για αυτους που αρχισαν να ακουνε NW πριν το 2002. Εχετε καλου κακου κανενα Oceanborn, ή κανενα Wishmaster standby στο cd-player προς αποφυγην επικινδυνων καταστασεων (εγκεφαλικα, καρδιακα, ψυχικες ασθενειες κλπ).

Γιατι τοσο χαλια ομως γαμωτο?

Καλά κάτσε να το ακούσουμε κι εμείς και βλέπουμε…

Καλα, το Eva και το Amaranth εχω ακουσει και δεν ξετρελαθηκα…