One Album Groups

Spitfire - First Attack (1986) :metal:

Πωπώ τι μου θύμησες τώρα!! Αυτό το είχα αγοράσει 3-4 κατοστάρικα από το Χάπενινγκ πριν καμια εικοσαριά χρόνια και καλά για να στηρίξω την Ελληνική σκηνή, οπως νόμιζα…
Οι περισσότεροι το θεωρούσαν γαμ…το, εμένα παλι δεν μου άρεσε ιδιαίτερα

Mιας και έχουν αναφερθεί μπάντες που στο μέλλον αναμένεται να βγάλουν και δεύτερο δίσκο θα πώ και εγώ τους Thine Eyes Bleed με το Ιn The Wake of Separation

Deathcore στα καλύτερα του!!
Συμμετέχει και ο αδερφός του Tom Araya, Johnny στο μπάσο.

[SIZE=“5”]ΞΥΠΝΑΤΕ ΠΕΘΑΙΝΩ!! [/SIZE]Που τους θυμήθηκες ωρέ Παναγιώτη?:lol: :stuck_out_tongue:

ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΣΤΑΣΗ-ΑΓΓΕΛΟΙ ΤΟΥ ΨΕΥΔΟΥΣ (1993)

Το μοναδικό album αυτής της Ελληνικής μπάντας (hardcore/metal) που έκανε μεγάλη αίσθηση όταν κυκλοφόρησε…Respect…

πειτε τιποτα για αυτο το focus, τι παιζουν κλπ.

εσύ πάλι που θυμήθηκες αυτούς τους θεούς???

τα όνειρα μου θα γίνουν οι εφιάλτες σας… και τα ρέστα!!!

ωραίος!

progressive death ίσως??? E τσέκαρε και μόνη σου, έχεις νετ! :stuck_out_tongue:

νταξει, στο νετ επισης μπορω να βρω και σελιδες με τα καλυτερα one album groups …
μπλιαχ ντεθ μεταλ :expressionless:

The Nefilim - Zoon (1996)

τα λογια ειναι περιττα για οποιον γνωριζει
για οποιον δεν γνωριζει, “προτζεκτ” της ηγετικης μορφης των fields of the nephilim Carl McCoy, στο οποιο συνδιαζει το gothic με το μεταλ και το industrial.καταπληκτικες συνθεσεις,θεοβαρες κιθαρες,φωνητικα που αγγιζουν το death metal και μια καταμαυρη,αρρωστημενη ατμοσφαιρα.ακριβως οπως και το εξωφυλλο!!
απλα γκρεμιζει καθε δηθεν ψευδογοτθικο φλωρακι της σειρας!!! this is the real thing!!!

(προσωπικα το βρισκω και ως μια απο τις κυριοτερες επιρροες στο dreaming neon black των nevermore 3 χρονια αργοτερα!!)

ulver αναμενω προσκυνημα!!!

:bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

ΠΡΟΣΚΥΝΑΩ. χαχααχχααχ, ξενερωμα που φαγανε τα γκοθια οταν ακουσανε τον Μακκοη να παιζει ετσι, μουχαχυαχαυ

νταξει τι να λεμε, μεγαλη δισκαρα, απεριοριστη, ατελειωτη, απειρη, ακαταπαυστη, ανελεητη

[-X [-X [-X Κακη συμπεριφορα.Δεν ειναι death metal με την καθαρη εννοια.Ακουσε το μια φορα
μπορει και να σαρεσει.

Mόνο εγώ ακούω thrash-ιλα στο Zoon?

Δεν έχει αναφερθεί μέχρι στιγμής ο ορισμός του συγκροτήματος που έβγαλε ένα δίσκο. Έβγαλαν έναν και άλλαξαν την ιστορία:

Μιλάμε εύκολα για το χειρότερο εξώφυλλο όλων των εποχών όμως :lol:

Nihilist εσύ ακούς θρασίλα γενικά :smiley:
Και για να συνεισφέρω και εγώ στο τόπικ αναφέρω τους…

LID-“In The Mushroom” όπου τα αδέρφια Cavanagh ξεκολλάνε από τους μιζεροανάθεμα και μαζί με τον τραγουδιστή των Trouble( Eric Vagner) κυκλοφορούν έναν από τους αγαπημένους μου δίσκους.

Slo-Burn-project του τραγουδιστή των Kyuss. Έβγαλαν ένα ep,μας πώρωσαν και μας τελείωσαν 8) . Μπορείτε πάντως να βρείτε, όσοι γουστάρετε στονερίλες, εκτός από το ep και μερικά άλλα τραγούδια των Slo-burn στο νετ.

Και όμως έχεις απόλυτο δίκιο. Ντροπή σε όλους μας!!!:blow:
Thanks που μας έβγαλες απο το κακό δρόμο γιατί…
“Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols!!! Γκεγγε !!!”

Οχι βεβαια! Slayer-ιλα στο επακρον!

A ok! Γιατί όλοι λέγαν για goth και το ‘να και τ’ άλλο και εγώ όταν ακούω το δίσκο πιο πολύ τους Slayer και τους Sepultura σκέφτομαι παρά τους Fields ας πούμε.

ε καλα ρε παιδια οχι και thrash το zoon!!!
ημαρτον!!εχει καποιες επιρροες απο slayer και sepultura,αλλα εχει και απο ministry.
εχει επισης 2 κομματια το shine και το zoon part 1&2 που ναι γοτθομεταλ!!!
επισης το κομματι melt ειναι ατμοσφερικο μεταλ!!!
βαλε και το τελευταιο κομματι που ναι ενα ατμοσφερικο outro.
και οπως και να χει τα φωνητικα σε πολλα σημεια σου φερνουν στο νου τους fields.

σιγα μην έχει και επιρροές απο Τεσταμεντ. Σλεηερ ναι, έχει και πολλές μάλιστα. Και Μινιστρυ επισης οπως είπε ο Σιγκναλ. Το 50%. Το άλλο 50% είναι Φιλντς, και αυτο φαίνεται κυρίως στα αργά τραγούδια του δίσκου. Γενικά πρόκειται για μια μαγευτική μείξη μεταλ, ινταστριαλ και φιλντς-γκοθ. Για αυτό και “ξέχναμε” το γεγονος ότι σε ορισμένα το έχει παρακάνει λίιιγο με τους Σλεηερ