Opeth live 10 Απριλίου Αθήνα, 11 Απριλίου Θεσσαλονίκη

Αντε να δουμε τι θα δουμε… ψηνομαι πολυ για αυτο το live, θα ειμαι και ελλαδα για πασχα, οποτε μου ερχεται κουτι :smiley: βεβαια τους εχω δει αλλες δυο φορες ( ροδον και αγγλια, με support τους θεους lost ) αλλα ειναι καλη περπτωση . Ο χωρος με ξενερωνει, αλλα εχω να παω στο fuzz απο την συναυλια των nevermore για το godless endeavor :smiley:

φιλε αξιζει… πιστεψε με :wink:

Εγώ πάντως όσο και να με ξενέρωσε που το κάνουνε τελικά στο Toll 56, το εισητήριο το πήρα… Αφού τους έχασα πέρσυ στο Rockwave δεν την ξαναπατάω…!
Λογικά δν θα παίξουν μόνο απ’ το τελευταίο album ε…? Όπως και να 'χει θα 'ναι πολύ καλά :roll:

Θα το πάρω το εισιτηριάκι τελίκα. Πείτε μου οτι παίζουν Live το fair judgment γιατί το θεωρώ κομματάρα!!!
Ξέρουμε κανένα πρόσφατο setlist;

10 πέφτει Παρασκευή και 11 Σάββατο…

ρε παδιά ας πει κάποιος πως πάμε στο κτήριο 56 , στο κέντρο πολιτισμού…
μετρό , τραίνο τι πάει??:-k

http://www.fhw.gr/cosmos/map/gr/index.html
Κάνε κλικ και στα “ΠΡΟΣΒΑΣΗ” και “ΧΑΡΤΕΣ” και νομίζω είσαι οκ

Aς το διορθώσει κάποιος.

Aυτά θα παίξουν.

[SPOILER]

  1. Heir Apparent
  2. Ghost of Perdition
  3. Godhead’s Lament
  4. The Leper Affinity
  5. Credence
  6. Hessian Peel
  7. Closure
  8. The Night and The Silent Water
  9. The Lotus Eater
    Encore:
  10. Deliverance [/SPOILER]

Μεθαύριο πάω για εισητήριο.
(Salonika έχει και 30€).

Ξέρει κάποιος τι ώρα θα είναι η συναυλία στην Αθήνα;

Αν ισχύει ότι ο χώρος είναι χάλια, μήπως δεν αξίζει να έρθω από την ¶ρτα απευθείας μετά τη δουλειά??? Ίσως δε προλαβαίνω και λόγω ώρας. :-k

Αν ολα πανε καλα θα περασω και εγω μια βολτα απο θεσσαλονικη στισ 11 του μηνα :stuck_out_tongue:

εδιτ: ξερει κανενας να με διαφωτησει ποσοσ μεγαλος ειναι και αν ειναι καλος ο χωρος της αποθηκης του μυλου?

Τελικά το live στην Αθήνα πού θα γίνει;

To live στην Αθήνα θα γίνει σίγουρα στο Toll 56 του Ελληνικού Κόσμου και οι πόρτες θα ανοίξουνστις 19.30 (:

Κατα 90% εκει θα μαι!!

10 Απριλιου Παρασκευη
11 Απριλιου Σαββατο
;;

Nαι !!

Aυτο τωρα για να χαρουμε μας το ειπες?:frowning:
Anyway, thanks για την ενημερωση.

Μαλλον το αποφασισα, θα παω μεσα στη βδομαδα για εισιτηριο. Αν παντως αλλο ενα live βγει αθλιο ηχητικα εκει μεσα, δεν ξαναπαταω οποιους και να φερουνε στην αποθηκη…

άλλαξε η μέρα?..:?

Η didimusic στο σαιτ της λεει 10 Απριλιου παντως , στο Κτηριο 56 κλασσικα …

10 & 11 είναι παίδες, είχε γίνει λάθος στο τίτλο του θρεντ.

Aμα παρω εισητηρια απο ticketpro παιζει να ερθει πριν τη συναυλια.Γτ αν γινει οπως με ΑC/DC θα ερθει πριν το επομενο λαιβ των Οπεθ στην Ελλαδα.
Την ημερα της συναυλιας που θα εχει εισητηρια;