PAIN OF SALVATION live in Greece!

Eιναι φανταστικό άτομο ο Daniel ευγενικός, προσγειωμένος και απίστευτος συζητητης… δήλωνω τυχερή που είχα την τιμή να κουβεντιάσω μαζί του…
[SIZE=“1”](και όχι μόνο με τον Daniel)[/SIZE]

ασε φίλε, τους ειχα δει με dead soul tribe (αν δε κανω λαθος) και ειχαν αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις. πολυ καλη μπάντα οντως και κριμα που δεν εχει πάει μπροστα.

πλακα πλακα, μιας και λεμε για ελληνικες μπαντες ακομα περιμενουμε νεα απο Transcending Bizarre. τι απόγιναν γμτ…μου χαν πει οτι ετοιμαζουν το δευτερο πριν κάποιο καιρο αλλα…ακομα περιμενω νεα…

αμαν πια! τον γνωστο χίππη εννοεις μαλλον!:stuck_out_tongue:

περαν της πλακας, επειδη μαλλον το κοβω να πηγαινω και γω, αν θες να τα πουμε και απο κοντα.:slight_smile:

απο τις 4 φορες που έπαιξαν Αθηνα εχω πάει στις 3 εξ άλλου. στο πρώτο ακουστικό στο Texas το μαθα την επόμενη μέρα ότι έπαιξαν, αφου έγινε στα πολύ βιαστικά, και ουσιαστικα δεν ηταν καν προγραμματισμενο. νταμν. ηθελα να τους δω εκει…:?

Νούμερο 426…:slight_smile: :smiley: 14+σήμερα…

να ξέρεις οτί στην συναυλία θα σε πετύχω και θα σου δαγκώσω το αφτί που λες τον Johan
μου χίππη παλιοπαιδο! :lightsabre:

426? Πόσους χωράει το Gagarin; Δε μπορώ να υπολογίσω με το μάτι! Όχι τίποτε άλλο, αλλά μια φίλη μου δεν έχει πάει ακόμα για εισιτήριο και αρχίζω να ανησυχώ! :stuck_out_tongue: Την έχω χιλιο-απειλήσει, αλλά ακόμα! :lol: Μόνη μου με βλέπω να πηγαίνω!!

Γύρω στα 1000 άτομα νομίζω…:-k

θα βρεις εμάς εκει οπότε μην σκας!:wink:

Χεχε! :wink: Θα βρεθούμε στην πρώτη γραμμή εμείς οι δύο! :lol: Ελπίζω δηλαδή!
Πάντως δεν ξέρω αν χωράει χίλιους το Γκαγκάριν! Μου φαίνονται λίγο πολλοί… :-k τεσπα!

Νομιζω παραπανω απο 1000…:-k :-k :-k

εγώ να είμαι μέσα και για τους άλλους δεν με νοιάζει! χαχααχαχαχαχα

λοιπον. χωράει παραπάνω απο 1000 ατομα, αλλα λογω προσκλήσεων δε μπορω ακριβως να προσδιορίσω πόσα εισιτήρια θα είναι. σίγουρα 1000 εισιτήρια πάντως.

το υπερτατο στριμωξίδι ήταν στους machine head, που πραγματικα δε ξερω ποσοι ηταν. παιζει να χε και 1500 ατομα. δε φαντάζεστε για τι πράγμα λεμε. και ηταν και πακετο με god forbid και caliban (τους caliban τους έχασα εξ’ αιτίας ενος φιλου μου…γκρρρ…). δύσκολο βέβαια να είναι έτσι, μια φορά το χω δει αυτο εκει μέσα. πάντως σίγουρα τα 800 εισιτήρια θα τα κόψουν, αφου oi pain εβγαλαν καλο δίσκο που είχε και καλή διαφήμιση και promotion απο περιοδικά. θα πάνε οι πιο πολλοι τελευταία στιγμή να πάρουν εισιτήριο βέβαια…το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έχει αρκετό κόσμο…

Φίλε Angmar, το υπέρτατο στριμωξίδι σε αυτό το club, έγινε το Δεκέμβριο του 2003 με Saxon, Doro, Circle II Circle και Dionysus! :metal:
Ασφυχτικά γεμάτο και συνεχώς έμπαιναν και άλλοι! #-o
Σε αυτό το live ήταν σίγουρα πάνω από 1500 άτομα! :slight_smile:

Όντως. Και λόγω και του κόσμου είχε και τρελή ζέστη. Και ενώ έλεγα άντε να τελειώνει να πάρουμε αέρα, οι Saxon έπαιζαν…και έπαιζαν…και έπαιζαν…:lol: Φοβερή συναυλία πάντως.

Και γαμώ τις συναυλίες…Θυμάμαι που μπήκαν με το Heavy Metal thunder ενώ όλοι περιμέναμε το Killing ground και έγινε πανικός…Βέβαια οι συνθήκες ήταν αποπνικτικές κοινώς ο χώρος είχε γίνει κρεματόριο αλλά στην τελική πιστεύω ότι είναι η καλύτερη συναυλία των Saxon στην Ελλάδα μέχρι στιγμής…

Simon full member
So, let it be publically known: on the 10th of March, after the Copenhagen show, Simon Andersson was welcomed into Pain of Salvation as a full member. He did an outstanding job on the tour and we are looking forward to the coming years with great anticipation. Since his girlfriend is a huge Pain of Salvation fan, we happily expect to see this decision put a little silver lining on their sex life as well, since she can now all of a sudden go to bed with a member of the band Congratulations Simon, and welcome to the family!

POS Awarded
During the European trip, the band was informed that they won the local but very prestigious award “Eskilstatyetten” for being Ambassadors of Eskilstuna. The annual big banquette in connection to this six category award was held on the 17th of March, and the band played an acoustic version of “This Heart of Mine” and “Song for the Innocent”. Daniel also had the honorable task of holding the speech. It touched on fatherhood, touring, politics (of course) and relentlessness, and went down very well. The host of the evening was Yvonne Ryding (Miss Universe 1984 and, according to Daniel, the woman of his dreams when he was eleven years old).

Tour report 1
After the first month-long trip across Europe, we are home again, to catch our breaths before taking on the rest of the upcoming shows. So far, the feedback from the crowds has been wonderful. We hate to single out specific crowds, but special credit has to go out to the fans in Rome and Copenhagen, for being extra energetic and insane. Never before have the words “Don’t worry, she just fainted!” sounded so reassuring, casual and bizarre at the same time. We also realized what magic we had brought to the scene, until we saw grown up metal heads with big beards and leather jackets totally shake loose and groove in almost Travolta-like moves to Disco Queen, which was one of the obvious highlights of the setlist every night, regardless of which country we played in. Wonderful! We are also happy to see that our crowds get increasingly mixed and diverse; less homogenic in all from age, race, gender, musical background and sexual preference. We want you all! Anyway, we can’t wait to get out on the roads again, thank you all for being there.

και μερικά νέα! από τα παιδιά!:wink:

Καλά, επίτηδες το λένε τώρα αυτό;;;; Γκρρρρρ!!! Για να βγάζουμε καπνούς από τα αυτιά, κι εγώ και η witch και όλες!!! :x :cry: Χαχα! :smiley:

to gagarin exei xoritikotita-nomimi-1500 atoma(sold out)-alla exoun ginei sunaulies opou mpike parapanw kosmos…vlepe machine head…by the way thanx for your support…to ektimame,na’ste kala:)

Δηλαδή,πριν γίνει μέλος ο φίλος της ήθελε να πάρει κάποιο άλλο μέλος…;(ή όλα τα μέλη…;)Πάλι καλά που πρόλαβε ο φίλος της…τάρανδος θα γινόταν…
Εύγε,θαυμάσιος συλλογισμός : είμαι μέγας φαν ενός γκρούπ=δεν θα με χαλαγε να είμαι και στο ίδιο κρεβάτι μαζί τους!Τιμή μου και καμάρι μου!Πολύ διαφωτιστικό για το πόσο αγαπάμε/εκτιμάμε την μουσική ως ΜΟΥΣΙΚΗ…
Μάλλον πολλοί/ες μπερδεύτηκαν από το Disco Queen…

Αν αυτό είναι υπονοούμενο γι’ αυτά που είπα…

  1. Αν μου άρεσαν μόνο σαν άντρες δε θα είχα πληρώσει κανένα αυθεντικό album τους, ούτε που θα είχα κατεβασμένα κομμάτια τους στον υπολογιστή μου, και απλά θα είχα μαζέψει όλες τις φωτογραφίες τους για να τους έχω να τους βλέπω…
  2. Πόσοι και πόσοι είχαν κάποτε φαντασιώσεις με Lita Ford, τώρα πχ. με Vibeke Stene κλπ κλπ;
    Γιατί το ένα να αποκλείει το άλλο; Στο κάτω κάτω την πλάκα μας κάνουμε :-k Και ο Daniel (ή όποιος άλλος έγραψε αυτό το κείμενο) την πλάκα του έκανε κι αυτός!