Pain Of Salvation - Road Salt Two

το 1979 με εχει στειλει σε αλλο πλανητη…απλα…

την Δευτερα :slight_smile:

Εμένα πάλι μια φορά που το άκουσα δεν με τρέλανε κιόλας. :-k
Ελπίζω να κυλάει ωραία με όλο το δίσκο.

“People are already getting RSTwo. And still no leak. What’s wrong with the internet?”

The truth is out there 8)

Ας κάνει κάποιος το καλό. :roll:

Το καλο εγινε :lol:

edit: Μολις το ακουσα και για 2η σερι φορα…παιδες ειναι δισκαρα!!!

ανεβηκε και στο youtube! :wink:

στο eleven ακούμε λίγο από το Selling My Soul των Black Sabbath…μερικές νότες να άλλαζαν θα είχαμε θέματα πάλι…:stuck_out_tongue:

ο δισκος ακουγεται υπεροχος ως τωρα και με την πρωτη ακροαση νομιζω οτι μπορω να πω οτι ειναι ανωτερος του προκατοχου του…

Δεν ξέρω αν είναι καλύτερος από το Road Salt One. Ξέρω ότι είναι ΔΙΣΚΑΡΑ

to the shoreline νομιζω ειναι το αγαπημενο μου…!!
απιστευτο!!
υπεροχος δισκος οσο τον ακουω τοσο πιο πολυ μου αρεσει!

ανατριχιλα καθε φορα που αρχισει το Softly She Cries

Μια φορά το άκουσα οπότε δεν έχω σχηματίσει κάποια ουσιαστική ιδέα για αυτό.
Μου φάνηκε ψιλοβαρετό :frowning:
Και το παράξενο είναι ότι γουστάρω όλους τους δίσκους τους με εξαίρεση το scarsick.

εδω ειναι και τα bonus tracks :slight_smile:

τωρα το πηρα χαμπάρι κατεβαίνει μαζι με του Wilson :smiley:

Πωπω, χάσιμο το δεύτερο…

BTW, αν κάποιος το βρει Δευτέρα Θεσσαλονίκη ας σφυρίξει, μιας και σπάνια βρίσκω δίσκους την υποτιθέμενη μέρα κυκλοφορίας τους…

Κάποιες πρώτες εντυπώσεις από τον δίσκο.
-Μου φαίνεται πιο ροκ από τον προκάτοχό του.
-Το Mortar Grind όπως και το Linoleum ακούγονται τόσο καλά στη ροή του δίσκου που είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ο Daniel είχε έτοιμα και τα δύο Road Salt ήδη από την εποχή του Linoleum Ep.
-H εισαγωγή του To The Shoreline επική μαλακιάρα [-X
-Δεν έχει τις πειραματικές(sleeping under the stars) ή τις συναισθηματικές στιγμές(where it hurts) του προκατόχου.
-Βασίζεται αρκετά στα φωνητικά του Daniel αλλά είναι αρκετά πιο δουλεμένη η μουσική υπόκρουση.

:? :? :?

1.δεν εχει τοσο μεγαλη ποικιλια οσο το 1 αλλα μεγαλυτερη συνοχη οποτε μπορεις και να το πεις αυτο
2.Αυτο ειναι γνωστο εδω και χρονια…Σαν διπλος δισκος θα κυκλοφορουσε το Road Salt αλλα υπηρχαν διαφορα προβληματα με την εταιρεια τοτε.
3.Διαφωνω…απλα τα σπαει…
4.Διαφωνω ξανα και στα δυο…ακουσε το Break Darling Break πχ…συναισθηματικα φορτισμενο ειναι απο την αρχη ως το τελος :wink:
5.Διαφωνει κανεις οτι σε ολους τους δισκους ο Daniel κλεβει την παρασταση;