Pain Of Salvation - Road Salt

δεν είναι αστείο…περάσανε στιγμιότυπα TPE & remedy lane απο μπροστά μου…σοκαριστικός daniel για πολλοστή φορά…δεν τρέφω φοβερές ελπίδες για το δισκίο αλλά παρακαλάω να βγω ψέυτης και να γελάω με την βλακεία μου…

Παρα πολυ ελπιδοφορο…!!!(Και το λεω αφου ειχα παψει να ελπιζω για κατι πραγματικα καλο εποχης Remedy Lane απ τη μπαντα…)

Περιεχεται σχεδον αυτουσια η μελωδια του Nocturne των Secret Garden η με γελανε τα μπιρμπιλωτα μου αυτακια?:-k

Και μενα με γυρισε σε εποχες Remedy Lane ηχητικα…
Και αποτι στιχους επιασα γυρναμε σε εσωτερικες αναζητησεις και συναισθημα παλι…8)
Μακαρι ολο το αλμπουμ να κινειται σε τετοια επιπεδα…

Απο αυτα τα review φαινεται μια στροφη σε 70’s μονοπατια ξεκαθαρα…Αντε να δουμε. Δεν αργει και πολυ.
:slight_smile:

Δεν σε γελάνε. Ίδιο είναι. Ειδικά 3:22 με 4:17

Κατά τ άλλα, πολύ ψυχή από Daniel

Κομματάρα ε?Πωωω…έχω χρόνια να ασχοληθώ πραγματικά…Από το Be!

Ρε, δεν μπορώ να σταματήσω να το ακούω.

καλο δειγμα…
παντως ακομη και η edit εκδοχη του road salt εμενα μου αρεσε…
λετε να εχουμε καλο δισκο?
μακαρι…!!

Στο wikipedia,το road salt το κομματι 3 λεπτα λεει οτι θα ειναι και στο αλμπουμ…Μακαρι να ειναι λαθος γιατι νομιζω ειχαν πει οτι η 3λεπτη εκδοχη ειναι κομμενη…

Τι μελωδια ειναι αυτη του Sisters ρε φιλε…Το ακουω απο χθες το βραδυ συνεχεια.

το 3λεπτο Road Salt είναι στην κανονική έκδοση του album. Στη Limited θα υπάρχει στην κανονική του διάρκεια γύρω στα 5 λεπτά.

Λίγη υπομονή και θα ενημερωθείτε άμεσα για το album.

Κανα interview θα παιξει??
Ε?Φανταστικε editor??:stuck_out_tongue:

και εσπαγα το κεφαλι μου.

όλα στο πρόγραμμα είναι…

Οντως…η δομη φαινεται να ειναι πιο"χαλαρη" δινοντας ευκαιρια ισως και για jam και γενικα φαινονται να ξεφευγουν επιτελους απ το τυποποιημενο prog metal που εχει γινει πιο regressive και απ το να χρησιμοποιεις 2 μικροφωνα ξεχωριστα δεμενα με ταινια μεταξυ τους για να βγαζεις στερεο τη φωνη με συνηθισμενη δομη του στυλ:ατμοσφαιρα του στυλ κατι επικινδυνο ερχεται-εξωγηινο γυρισμα στα τυμπανα-παπαδες-κουπλεδακι σαφες με σπαστικα ρυθμικα-ρεφραιν-μινι σολο-παπαδες-κουπλε-μινι σολο-ρεφραιν-σολο-σολο-σολο-παπαδες-outro με αποτομο κοψιμο σαν να παθε ανακοπη ο ντραμερ.

το sisters ειναι απο τα καλυτερα κομματια pos που εχουν γραφτει 8O

Τον βλέπω πολύ καλό δίσκο…Για να δούμε!:slight_smile:

Τον βλέπω πολύ καλό δίσκο…Για να δούμε!:slight_smile:

διαφοροποιημένος δίσκος, πιο κοντά στο όραμα που έχει ο Daniel για τη μουσική του.

http://www.rocking.gr/review2924.php

Θέλω κι εγώ να το ακούσω…:frowning:
Άντε να διαρεύσει…

δεν θελω να διαβασω… να νιωσω θελω(δηλαδη να ακουσω.)…!!!

:stuck_out_tongue:
πλακα κανω…
εξυπνη η κινηση για δυο κριτικές …

αυτο το κοντα σε 70’ πραγματικα πρεπει να ειναι αυτο που θελει ο Daniel να κανει…
μακαρι να μας εχει μαζι του…
δυσκολο αλλα μακαρι…!!