Pain Of Salvation - Road Salt

Ο δίσκος έχει ανέβει ακόμα περισσότερο στην εκτίμησή μου και τη δεδομένη χρονική στιγμή φαντάζει ως ένα από τα επικρατέστερα στα καλύτερα της χρονιάς.

Οι διαφοροποιήσεις στη limited edition είναι μικρές αλλά ουσιώδεις.

αν μπορεις πες λιγο ποιες ειναι…

LIMITED EDITION

Fold-out digipack with 24 page booklet.

  1. What She Means to Me (bonus track)
  2. No Way (extended edit)
  3. She Likes to Hide
  4. Sisters
  5. Of Dust
  6. Tell Me You Don?t Know
  7. Sleeping Under the Stars
  8. Darkness of Mine
  9. Linoleum
  10. Curiosity
  11. Where it Hurts
  12. Road Salt (extended edit)
  13. Innocence

Total playing time ca 56 min.
:wink:

:!:

α,ωραια…
Thanx Storm

Μετα απο σχεδον 2 ακροάσεις νομιζω οτι ο δισκος ειναι πολυ καλος!Ειναι διαφορετικος απο το Scarsick χωρις να σημαινει οτι ειναι πολυ κατωτερος του και ακουγεται πολυ ευχαριστα!Τα Νο way,sisters,tell me you don’t know,sleeping under the stars απο την πρωτη ακροαση μου αρεσαν πολυ!Πρεπει ομως να το ακουσω 3-4 φορες ακομα για να εχω πληρη αποψη!

Πολύ δελεαστική η LMT, μάλλον θα ενδώσω:):!:

το bonus track ειναι ενα intro δευτερολεπτων παντως…
αν και αυτο καλο ειναι

ακούστε το :wink:

ενώ το scarsick δεν με είχε τρελάνει (η δεν το είχα ακουσει όσο επρεπε) το καινουργιο με έχει ψήσει πολύ άσχημα μέχρι τώρα. Τρέλο ταξίδι η κάθε ακρόαση.

μολις χτύπησα την Limited :wink:

Το έχω παραγγείλει σε βινύλιο. Γνωρίζει κανείς αν τα τραγούδια s’σ’αυτό είναι της κανονικής ή της περιορισμένης έκδοσης;

Tης κανονικής.

Εξαιρετικό άλμπουμ.

Σε ό,τι αφορά τη δημιουργία δυνατών συναισθημάτων στον ακροατή, κάνει τα προηγούμενα τους να ακούγονται σαν demo (αν είναι δυνατόν!).

:lol:

χθες που ξανακουσα τον δισκο μου αρεσε τρελα…!!!

Έχω την εντύπωση ότι όσο πιο πολύ ακούει κάποιος αυτό το άλμπουμ τόσο πιο πολύ το γουστάρει.Έχει κάτι ιδιαίτερο αυτός ο δίσκος…

+1 φιλε μου

Ναί θα συμφωνήσω και γω. Ειδικά όταν οι ακροάσεις γίνονται αργά το βράδυ σε φέρνουν ευκολότερα κοντά στην αγκαλιά του Μορφέα :smiley:

Εντάξει, το κανες και για σήμερα το τρολάρισμά σου; Ικανοποιημένος; Όλα κομπλέ;

Ε, δεν έγραψε και τίποτα άσχημο ξερωγώ πάντως.