Paradise Lost-The plague Within

Εγώ πιστεύω το β, πιο μπρούταλ αλλά ανέμπνευστο. Κατά τη γνώμη μου οι τελευταίες τους δουλειές είναι αρκετά αδιάφορες. Η τελευταία τους δουλειά που μου άρεσε ήταν το In Requiem με το φανταστικό

Αγαπημένος δίσκος μετά το Draconian Times είναι το Symbol Of Life. Φανταστικός δίσκος, παραδίδουν μαθήματα metal και η ποιότητα των συνθέσεων σπέρνει. Επίσης έχει κάποια εκπληκτικά τραγούδια το One Second.

Καλά το ανέμπνευστο είναι αρκετά υποκειμενικό εμένα μου αρέσουν αρκετά οι τελευταίες δουλειές αλλα για άλλους ακούγονται ανέμπνευστες. Το πιο μπρούταλ αλλά δεν θα θυμίζει λόστ δεν γίνεται καθώς αν είναι ένα πράγμα που παραμένει σταθερό σε όλα τα άλμπουμ είναι η ταυτότητα τους είτε παίζουν ηλκτρονική μουσική είτε doom. Πιο πολυ τείνω στο α και ε που συνδέονται μεταξύ τους. Το στ καλύτερα να μην το σχολιάσουμε :stuck_out_tongue:

Paradise Lost- The plague within"

  1. “No Hope in Sight” 4:54
  2. “Terminal” 4:28
  3. “An Eternity of Lies” 5:58
  4. “Punishment Through Time” 5:13
  5. “Beneath Broken Earth” 6:09
  6. “Sacrifice the Flame” 4:42
  7. “Victim of the Past” 4:29
  8. “Flesh from Bone” 4:19
  9. “Cry Out” 4:31
  10. “Return to the Sun” 5:44

Length 50:27

…death metal διάρκεια:roll: :slight_smile: :!:

Εμένα δεν με έχουν απογοητεύσει ποτέ, ότι και αν έχουν βγάλει (με ελάχιστες εξαιρέσεις) είναι δισκάρες. Πάμε ρε μπαντάρα!

Πρώτα δείγματα:

https://play.google.com/store/music/album?id=Bvdkh433laqsglzyd4eshjtn6xa

Πρωτο δειγμα θετικο. Doom/death/gothic με τις κλασικες θρηνητικες μελωδιες των P.L. και με πολλα brutal φωνητικα. Το Flesh From Bone ακουστηκε εντελως death metal.

Δεν περιμενα οτι θα εγραφα τις παραπανω προτασεις το 2015!

Δεν μ αρεσει το να βγαζουν καποια δευτερολεπτα απο καθε κομματι.
Παρόλα αυτα απο τα τρια πρωτα που ακουσα (για να μη χασω καποιο στοιχειο εκπληξης :p) μπορω να πω πως καλυφθηκα και περιμενω τη συνεχεια.

Δύσκολο να πω κάτι, πάντως αυτό πάνω κάτω περίμενα σύμφωνα με τα λεγόμενα τους. Λογικά σε λίγες μέρες θα έχουμε το No Hope In Sight…

Όντως https://www.youtube.com/watch?v=ZhVeAoUwf0k .

Ομορφιά…

Θρήνος!!!

Εδώ και μιάμιση ώρα έχω βιάσει το repeat, το κομμάτι γαμάει στεγνά! Απίστευτο αυτό που συνεχίζει να κάνει αυτή η μπάντα!

υπέροχο κομμάτι…και έχει στοιχεία από αρκετά άλμπουμ.

…a summer’s day and my blood runs cold! Οχι δεν εχει καμια σχεση με One Second.

βλέπω τα σχολια σας και είμαι ετσι
=P~

αντε να παω σπιτι να το ακουσω.

Ήταν που θα ξενερώναμε …:smiley:

κομματάρα !

ξαναβάλτε τώρα ενα λινκ που δουλεύει να ακούσουμε και οι υπόλοιποι

Για την ώρα δεν παίζει κάτι…
Άργησα να σκεφτώ να το κατεβάσω και έχω μείνει με το tab ανοιχτό στο browser και παίζω στο replay όλη μέρα :))