Paradise Lost - Tragic Idol

Λογικά μετα τις 12, ώρα Αγγλίας θα είναι διαθέσιμο για κατέβασμα…

Πολυ καλο το crucify. Ο Macintosh κανει θραυση και δειχνει σε τρελα κεφια…αναμενεται δισκαρα! 8)

δεν θελω να πω γνωμη πριν το ακουσω σπιτι μου μονος μου αλλα απο το λιγο που ακουω τωρα πρεπει να γαμαει! οντως, πολλα κεφια ο γρηγορακος, τιποτα δεν μπορει να ειναι πιο ευχαριστο! οντως doomy το κομματι με γαματη παραγωγη και φοβερα λιντια!

Έχω και επίσημα μαντικές ικανότητες. Σκοτεινό, βαρύ με τον Mackintosh ορεξάτο στις μελωδίες του!΄Κομμάταρος. Να ρίξω και καμια πρόβλεψη για το ματς του Θρύλου σήμερα?:lol:

χαχαχα! οπως ομως κ εγω ειπα δεν παναγαμηθει η μερα, η κομματαρα μας νοιαζει! :p:lol:

οσο το ξαναακουω πορωνομαι και πιο πολυ. μιλαμε για τρελα σολιδια!

Doomy (μας το είπαν) , ψαρωτικο (…ξανά) , ωραια leads (ως συνήθως) και μανιερίστικο όσο δεν πάει. Ας ακούσω Vallenfyre και τα ξαναλέμε μόλις κυκλοφορήσει.

ρε… Μερικοι δηλαδη εγω :stuck_out_tongue: θελουν να ακουσουν τον δισκο ολοκληρο. Μην αρχιζετε τα κομμεντς ‘βαρυ και ασηκωτο’ ‘επεστρεψαν οι βασιλιαδες’ ‘ο χολμς τραγουδαει οπως παλια’ ’ επιτελους ενα τραγουδι χωρις πληκτρα’…

οκ θα πω γνωμη σε σποιλερ μιας και ακουσα το κομματι 6-7 φορες απανωτα.

[SPOILER]συνολικα μιλαμε για ενα αρκετα ως πολυ καλο κομματι. το ρεφρεν, η γεφυρα και τα σολα ειναι ΑΨΟΓΑ! το κουπλε μου φαινεται λιγο πιο μετριο. γενικα ομως ειναι ενα πολυ θετικο 1ο δειγμα και λογικα θα ακουσουμε αλμπουμαρα![/SPOILER]

ΠΟΛΥ ΧΕΒΙ μιλαμε:vibrate::vibrate:

Ετσι κι ετσι. Δεν το λες “κακο”, αλλα σε παλαιοτερο 00’ς δισκο τους θα ηταν ενα απο τα fillers. Το ψιλοπεριμενα οταν ειδα αντιδρασεις, απο τη στιγμη που κατι Isis δε τραβαγαν τα βυζγια τους απ τη πvρvσηplremniazomlzoml λεω οκ ή μετριο ή 0 θα ειναι. ;p

Επισης το εξωφυλλο του δισκου φερνει λιγο απο το Desanctification των Blus Aus Nord.

Πολύ καλό, βαρύ κι ασήκωτο, αρκετά συναυλιακό, εξαιρετική κιθαριστική δουλειά. Και απόλυτα χαρακτηριστικό αυτού που μπορούμε πλέον να λέμε “lost ήχος”. Περιμένουμε τη συνέχεια.

[SPOILER]αισθάνομαι να μη διαψεύδονται όσα είχα γράψει παλιότερα όμως :PP[/SPOILER]

Θα ήθελα το κάτι παραπάνω, μια έκπληξη, κάτι (ξέρω, ευσεβείς πόθοι) αλλά είναι αξιοπρεπέστατο κομμάτι. Ελπίζω συνολικά ο δίσκος να μου κάνει μεγαλύτερη εντύπωση από το Faith…

αυτο σκεφτηκα και εγω την 5η φορα που το ακουσα :stuck_out_tongue:

ηχητικα μου φαινεται κοντα στο faith αν και μια πιο χεβι αισθητικη.περιμενουμε ολο το δισκιο να κρινουμε συνολικα.

Ωραίο το κομματάκι, αρκετά heavy, μακάρι να είναι το ίδιο καλός ή καλύτερος όλος ο δίσκος

Ελπίζω να είναι φίλερ γιατί είναι αρκετά μέτριο.

Αρκετά μέτριο. Δεν έχω υψηλές προσδοκίες για τον δίσκο πάντως.

Πάντως, όπως μου συνέβη και με το Faith…, αν ο δίσκος περιλαμβάνει συνέχεια κομμάτια όπως αυτό, με βλέπω να τον ακούω ορισμένες φορές και μετά βουρ πάλι στα παλιά. Χωρίς να σημαίνει πως δεν ήταν ωραίο το κομμάτι ε.

Είναι ο πιασαρικος gregor που όλοι ξέρουμε με την αμεσότητα που τον διακρίνει. Μία φορά το ακούς και σου έμεινε.Πολύ καλό κομμάτι. Πιθανόν ούτε το καλύτερο του δίσκου ούτε και το χειρότερο όπως συνέβη με τα horizons και the enemy.
Ο ήχος μουντος τα φωνητικά όπως πρέπει γενικά μου θυμίζει εποχές ICON και πίσω (ούτε καν DRACONIAN) . Για το σύνολο του δίσκου θα δείξει…Προς το παρόν ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΗ ΒΡΙΣΚΩ !

περα απο το οτι σε πολλα σημεια μου θυμιζει το In Requiem κιθαριστικα (ετσι μου καθεται τωρα ισως μετα αλλαξω γνωμη) αν δεν ειχε το μετριο κουπλε θα μιλουσαμε για παρα πολυ καλο κομματι.

πολυ καλη η παραγωγη. ελπιζω παντως να ειναι απο τα μετρια του δισκου.

Εμενα μου θυμιζε το intro απο Mortal watch the day…

Και ναι με εχετε cruciifffyyyyyyy με τις συγκρισεις αλλων αλμπουμ… ε κουραστικα !!! :dunno: