Paradise Lost

Αν ο νέος δίσκος ειναι σε στυλ eighties goth απλως θα γλυτωσω τα 15-17 € που θα έδινα για να τον αγοράσω, ευτυχως καλό doom/death υπαρχει μπόλικο και αν γυρίσουν οι paradise lost σε goth μαλακιες και φλωριες δεν θα χάσει η βελονιά, βελόνι.

Αν ειναι ντεθ αυτονοητο δεκαρι πριν να τον ακουσω καν. Καθε στιχος που θα τραγουδαει με καθαρα ο Χολμς κοβει 0.1 βαθμο απο το τελικο αποτελεσμα.

2 Likes

Αν παίξουν γκοθ με φωνητικά καθαρά πάει να πει ότι ξεπουλήθηκαν ξανά για να αποκτήσουν μεγαλύτερο fan base . Εάν πάλι παιξουν πάλι ντουμ ντεθ, παλι ξεπουλημένοι θα είναι γιατί θα θέλουν να εδραιωθούν στο ακραιομεταλ κοινό.
Καλυτερα να το διαλύσουν για να μην ξεπουληθούν

2 Likes

Δεν ειναι θεμα ξεπουλήματος, ειναι οτι πισωγύρισμα στα late nineties εγω θα το απορρίψω με το πορτοφολι μου, όμορφα και ωραια. Αν δε αυτες οι μπουρδες περι 3 death/doom τραγουδιών και των υπολοίπων gothic βγουν αληθείς καλύτερα να βγαλουν ολο το αλμπουμ gothic. Αλλωστε έρχεται καινούριο My DyingBride το οποίο θα έχει τεραστιο ηχο, τον καλύτερο που ειχαν ποτε, οποτε ολα o.k.

Εγώ προσωπικά δεν θέλω άλλο doom death από τους Paradise Lost οπότε χαίρομαι ιδιαίτερα με αυτά τα 80s gothic που πιστεύω ότι τους πηγαίνουν πολύ. Δεν βλέπω να λένε πουθενά για electro ή τέλη 90s πάντως.

4 Likes

Θίχτηκες βλέπω πάλι ε

Μιας και οι Paradise Lost έχουν διαπρέψει σε διάφορα είδη μουσικής κατά το παρελθόν, έχει σκεφτεί κανείς σας να περιμένει να ακούσει τον δίσκο;

5 Likes

Nai kai auto tha kanoume. Apla kapoia pragmata opos gia paradeigma ta brutal fonitika, kai eidika tou Holmes poy einai psiloxalia, einai dealbreakers gia merikous, ti na ginei tora. Ego pleon den perimeno tipota apo tous PL. Mia euxaristi ekpliksi tha einai kalodexoumeni, alla mexri ekei. Kai de nomizo oti tha tin exoume.

Οχι αυτά που διάβασα εδω ειναι αρκετα, ενας half-assed δίσκος.

half-assed

/ˈhafast/

adjective

INFORMAL

  1. done with little effort or care; incompetent or inadequate.

“a half-assed attempt to rectify the problem”

Πως γίνεται ignore μέσω ipad εδω μέσα ?

Νομίζω πως το φόρουμ δεν έχει τέτοια επιλογή δυστυχώς. Ελπίζω να είμαι το πρώτο σου ignore όταν το βάλουν ομως. Μακάρι να είχε βασικά την επιλογή να μην βλέπει κάποιος χρήστης τα ποστς που κάνω, αυτό θα ήταν το καλύτερο.

χα χα χα χα πες τα ρε φιλε με τους τρελους εδω μεσα, ο καθενας πετα την μλκια του περι βαρετου και ξεπουλημενου…
Oι Lost καθε δισκο που εχουν βγαλει εχουν να δείξουν και να πουν κάτι διαφορετικο και το κάνουν πολυ καλά είτε παιζοντας electro ειτε doom death.

1 Like

Το κακό είναι οτι όταν δεν μπορεί, ή δεν θέλει, ο άλλος να ακούσει κατι που μπορεί να είναι “μετρήσιμο” κατα κάποιο τρόπο, δλδ πόσο “άλλου” είναι ενας τραγουδιστής, αλλά λεεί, εμένα “προσώπικα” μου άρεσει, δεν μπορεί να υπάρξει και γονιμή συζήτηση. Ο Holms σκοτώνει απλούστατες φωνιτικές, γραμμές, και θέλει και jack με κόλα ναουμέ. Ο Labrie ακρώς πιο περιπλοκές. Απο την άλλη μονο στην Ελλάδα τους έχουν περι πολλού τους λόστ. Στα φεστιβάλ τα πιο πολλά μεσημέρι παίζουν.
Απο την άλλη δεν ξέρει κανείς τι ζόρια μπορεί να έχει τραβήξει ο άλλος και δεν αξίζει να ξεγράφει κανεις εναν τραγουδιστή για μερικά κακά σοού.

Σε μεγάλα φεστιβαλ ναι, αλλά σε πιο ατμοσφαιρικά και underground παίζουν headliners και είναι και λογικό

Στα 90s όμως είχαν τον αέρα του next big thing μετά απο metallica.

Έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε όμως.

Σορυ φίλος σταματάω να ακούω λοστ και γυρνάω στους θιατερ να γίνω και εγώ ψαγμενος.

Άλλη μπάντα που τα κανε μαντάρα. Βσκ, σοβαρές μπάντες και σοβαροί παίκτες , εκτιμουνταί απο σαφώς μικρότερα κοινά. Το είχε αναφέρει και ο Βαί.Εχεις τους παικταράδες Kings X και ποτέ δεν έκαναν μεγάλο μπάμ. θα μου πείς αν είσαι μαύρος, γκει και στ @@ σου, απο μονος σου το δυσκολευείς λιγο παραπάνω… αλλα προς τιμήν τους συνεχίζουν να βγάζουν κορυφαίους δίσκους και να παίζουν σε ουσιαστικά projects. (ΚΜΧ κα)

ιδού και μια απόδειξη αυτού που είπα πριν καμιά βδομάδα (ότι θυμάμαι χαίρομαι :stuck_out_tongue: )

1 Like