Paradise Lost

Μας έκαψες Μεγαλοπαρασκευιατικα! Ωραία νέα! Για πες αν θέλεις για το Ghosts

Οχι, μια χαρα ειναι.

3 Likes

Ένα εκπληκτικό σετ λιστ από τις χρύσες ημέρες του συγκροτήματος. Δύο σερί λαιβ στο ΡΟΔΟΝ με σαπορτ τους nightfall. Είχαν ανακοινωθεί και οι rotting christ για μία από τις 2 ημέρες αλλά δεν έπαιξαν. Ίδιο σετλιστ και τις δύο ημέρες , απλά την μία ημέρα έπαιξαν το sweetness αντί του walk away (sisters of mercy). Ιστορικές βραδιές και οι δύο.https://www.setlist.fm/setlist/paradise-lost/1996/rodon-club-athens-greece-1bd069f0.html

Από τα πολύ καλά του δίσκου. Μαζί με “Darker Thoughts” και “Hope Dies Young” νομίζω ξεχωρίζουν άμεσα.

Περιμένω κι εγώ να ακούσω/διαβάσω τη συνέντευξη που έχουμε ήδη κάνει με Nick. :sunglasses:

1 Like

Να και ένα ολοκληρωμένο review

1 Like

Ωραία τα λέει, καλό αυτό και για την καλύτερη παραγωγή σε σχέση με το Medusa, φαίνεται πως μάλλον θα το γουστάρω περισσότερο απο το προηγούμενο, το οποίο φυσικά δεν είναι κακό αλλά προτιμώ τους Paradise Lost όταν παίζουν πιο μελωδικά.

Άλλη μια κριτική εδώ

1 Like

Επειδή κι εγώ ανήκω σε αυτή την κατηγορία, νομίζω θα το ευχαριστηθείς το Obsidian.

Εξαιρετικά νέα! Δεν μπορώ να περιμένω που να πάρει!

Είναι κατανοητό ότι είναι πιο μελωδικό από τα τελευταία. Όμως για εμένα - πάντοτε- σημασία έχει το επίπεδο των συνθέσεων . Αλήθεια , Που θα το τοποθετούσες σε επίπεδο συνθέσεων ;

Δεν τον φοβάμαι τον Greg, οποια κατεύθυνση και αν έχει πάρει ξέρει να γράφει καλά τραγούδια. Άσχετα αν σου αρέσει ή όχι η κατεύθυνση που ακολουθεί.

1 Like

κοίτα ούτε εγω…απλά τα στανταρ για εμένα είναι ψηλά πολύ ψηλα…και δεν το πάω επίπεδο του τι παίζουν : πχ 10άρια συνθέσεις είναι και το pray nightfall και το nothing sacred αλλά και το beneath broken earth/medusa/over the madness

1 Like

Συμφωνώ απόλυτα

ναι και σκέψου ότι δεν αναφέρθηκα σε κανένα από τα 6 πρώτα ! Για αυτό λέω ο πήχης είναι παντοτε ψηλα…

Άκυρος ο χατζής αλλά τι να κάνομε. Τόσα ξέρει τόσα λέει :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Με συγχωρείς αλλά αυτό είναι 11αρι😋

Αυτο δε σημαινει οτι ολα τα τραγουδια του θα βγαινουν καλα, ουτε πως ολες οι συνθεσεις ειναι αξιολογες, και αυτο ισχυει για καθε μουσικο οπως και για τον Greg.

Ε προφανώς δεν είναι όλα όσα έχει γράψει 10αρια, έχει και 11αρια όπως είπε ο φίλος πιο πάνω :slightly_smiling_face:

2 Likes

Προφανώς συμφωνώ, αν και ο Mackintosh έχει επιδείξει αξιοζήλευτη “αντοχή στο χρόνο” . 16 δίσκοι και ακόμη έχουμε απαιτήσεις να ακούσουμε 2-3 τραγούδια (τουλάχιστον) που θα μας κάνουν να παραμιλάμε…εδώ δεν το κάνουν όλοι αυτό

1 Like

Ένα νέο review από 2 fanbοιδες από τα βόρεια του νησιού. Το λες και προκατηλημένο βέβαια …αλλά από την άλλη ποιος καλύτερος να κριτικάρει ένα δίσκο από έναν “οπαδό¨” ;https://www.moshville.co.uk/reviews/album-review/2020/04/album-review-paradise-lost-obsidian/

1 Like