Paradise Lost

Κρίμα για τα κείμενα που γράφεις. Αυτό μόνο.

Δεν υπαρχει κανενα κριμα πουθενα, δεν γραφω κανενα κειμενο για να ικανοποιησω κανεναν.

Το ξερω οτι εισαι αλλεργικος στην ιδεα του οτι αλλοι ανθρωποι γουσταρουν αλλα πραγματα απο σενα, αλλα ταυτοχρονα εχω βαρεθει τα μπατσιλικια σε αυτο το τοπικ. Δε σου αρεσε το τραγουδι? Μαγκια σου, δε σου ειπε κανενας να σου αρεσει. Το να προσπαθεις ομως να μειωνεις την αντιθετη αποψη ειναι γελοιο. Εχουμε ακουσει χιλιαδες τραγουδια που εχουν synths, και το συγκεκριμενο ειναι απλα εξαιρετικο.

Ιδέα δεν έχεις βασικά. Δεν είναι τυχαίο ότι έχεις αρπαχτεί με όλον τον κόσμο εδώ μέσα. Όπως εσύ γράφεις την γνώμη σου σε κομμάτια που δεν σου αρέσουν, έτσι έγραψα κ εγώ. Αν δεν συμφωνείς απλά προσπερνάς. Τον χαρακτηρισμό “μπάτσε” στον επιστρέφω.
Θα μπορούσα να πέσω στο επίπεδό σου κ να γράφω κ εγώ “σκατά”, “εμετούς”, κουράδες κ άλλα όμορφα που έχεις πει, ειδικά όταν βγήκε το Medusa. Οπότε κήρυγμα δεν χρειάζομαι από εσένα. Με κάνεις ignore κ λύνεται το θέμα. Αλλά το να με χαρακτηρίζεις μπάτσο ή ότι είμαι αλλεργικός σε διαφορετικές απόψεις, πάει πολύ. Ειδικά από εσένα. Κ πολύ ασχολήθηκα.

:sweat_smile: Καταπληκτικο επιχειρημα, πες στο στην δασκαλα. Ουτε 4 χρονων.

Οχι, δεν περιοριστηκες στην γνωμη σου. Εγραψες στα ισα κατι ελιτιστικο και προσβλητικο για οσους γουσταραν το τραγουδι.

Γραψε οτι θελεις για οποιον δισκο θελεις, δε με απασχολει, ουτε με ενοχλει.

Αν νομιζεις οτι παει πολυ, μπορεις απλα να μη γινεσαι μπατσος.
Γραψε την αποψαρα σου κι ασε μας να γουσταρουμε οτι θελουμε.

Αυτό έκανα αλλά μου ζαλίζεις τα αρχίδια εδώ κ πόση ώρα.

^ δεν ειναι αναφορα σε κανεναν δισκο αυτο. Ουτε σε τραγουδι. Ειναι αναφορα σε προσωπα. Μαθε να μιλας.

άσε μας μωρέ που θα μου κάνεις κ υποδείξεις πως να μιλάω.

Λολ. Νταξει οκ, δεν γραφω τιποτα, αλλα επρεπε να το κουοουταρω, δεν αντεξα.

2 Likes

Παιδιά ας μην το συνεχίσουμε σας παρακαλώ. Ήδη νιώθω οτι χάλασε το σ/κ μου, δεν υπάρχει λόγος να χαλαστουμε παραπάνω. Ευχαριστώ.

Λοιπόν ένα-ένα τα κομμάτια μου φάνηκαν απλά συμπαθητικά, αλλά όλα μαζί έχουν αρκετά καλή ροή και ανεβαίνουν level. To remix επιμένω θα γαμούσε σε κάνα dancefloor τύπου second skin.

Μόνο μου παράπονο ότι το νέο κομμάτι θα έπρεπε να λέγεται “My Only Escape is Tomorrow”.

2 Likes

Το πιο ενδιαφέρον κομμάτι είναι το πρώτο, με τον electro/depeche mode χαρακτήρα του. Νομίζω ότι σε αυτό οι Λοστ άφησαν τον πειραματισμό τους ελεύθερο. Το δεύτερο κομμάτι, πάλι με κέρδισε λόγω του up beat ρυθμού του κυρίως. Το τελευταίο κινείται σε πιο μελαγχολικούς ρυθμούς, χωρίς όμως να πετυχαίνει να με κρατήσει. Μου φαίνεται ανέμπνευστο και ούτε τα φωνητικά του Χολμς με κέρδισαν ιδιαίτερα. Σαν σύνολο όμως έχεις δίκιο ότι κερδίζει πόντους.
Θα ήθελα περισσότερο τον πειραματισμό του πρώτου κομματιού.

σταμάτα να τα ακούς γιατί είσαι σα να έχεις ανεμοβλογιά

Μερεεεεες. Χωρις να εχω καμια ιδιαίτερη σχεση με του Lost ( icon κ symbol εχω λιωσει) περιμένοντας σαν τρελος καθε τους κυκλοφορία να πω οτι τα 3 τραγούδια των host που εχουν βγει τα εχω καταφχαριστηθει. Καπου στην ψυχουλα μου υπαρχει ενα μερος γιαυτο το ειδος της μουσικής (δεν τολμω να κατηγοροποιησω μη γινω ρεζιλι) κ εδω μου ακούγεται τελειο.

Περιμένω κ εντυπώσεις απο φανατικη φιλη των depeche mode.

:stuck_out_tongue:

1 Like

Σε μια πρώτη - ψύχραιμη, αλλά φαντάζομαι όχι απαραίτητα και τόσο αντικειμενική - προσέγγιση: ΙΧ > Plague + Medusa + Obsidian, κι αυτό χωρίς να είναι απαραίτητα συγκλονιστικό ή κάτι τέτοιο.

Χτυπάει πολύ ο nostalgia factor και μου είχε λείψει η φωνή του Holmes (η μελωδική πλευρά της προφανώς).

5 Likes

Συμφωνώ δίχως καν να το έχω ακούσει ολόκληρο, αλλά τα τρία τραγούδια είναι αρκετά, παίζουν στο μυαλό μου όλη την ώρα και δεν τα έχω λιώσει καν στο άκουσμα, καμιά δεκαριά φορές το καθένα το πολύ.

ντάξει το Obsidian ήταν πολύ καλό, αν είναι σε τέτοιο επίπεδο θα είμαι υπερευχαριστημένος

Οκ παιδιά οι γνωστές υπερβολές . Να πω και εγώ ότι το ghost το γουστάρω περισσότερο από όλο το ΒΙΝ και το host μαζί . Δεν βγαίνει νόημα

3 Likes

Απο το αγγλικό μεταλ χαμμερ

5 Likes

Στο ελληνικό hammer 4/10
Σε μία τραγική κριτική που δεν αξίζει ούτε να την ποστάρει κανείς (ο συντάκτης λογικά δεν γουστάρει ούτε το original host , οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί μπήκε στο κόπο)
Γενικώς πάντως φαίνεται (διαδικτυακά) ότι παίρνει πολύ καλές κριτικές
Σε ότι με αφορά τα 3 που έχουν βγει μεχρι τώρα τα θεωρώ εξαιρετικά
Για του λόγου αληθές