Paradise Lost

Σφραγίδα ποιότητας

αν μπορείς κάνε ένα σκρηνσοτ

Αν και δεν αξίζει μία όπως είπα…

1 Like

Κρίμα για τον Μάζαρη. Δεν μπορώ να καταλάβω βέβαια από τα γραφόμενά του, αν αντιμετωπίζει τον δίσκο σαν δίσκο των Host ή την νέα δουλειά των Paradise Lost. Θα έλυνε πολλές απορίες. Παρόλα αυτά, ο καθένας μας έχει δικαίωμα να μην του αρέσει ένα άλμπουμ έτσι?

1 Like

Ε ναι προφανώς, αλλά σαν κριτική είναι πολύ “οπαδική” / αφοριστική σε σημεία, θυμίζει άλλες εποχές

Η αποσταση απο το “δεν μου αρεσει ενα αλμπουμ” μεχρι το “γραφω ενα σωρο ανυποστατες μαλακιες που δεν εχουν καμια βαση” ειναι τεραστια παντως.

Μπερδεμένη μου φαίνεται βασικά, λες κ δεν μπορεί να αποφασίσει αν δεν του κάνει το ύφος ή οι συνθέσεις. Δλδ, πρώτα γράφει ότι δεν έχει να κάνει με την μουσική κατεύθυνση κ μετά λέει ότι είναι μακριά από το heavy ύφος των Lost…δλδ οκ, γάμα μας.

Ε ναι και σκέψου ότι το να θα απέχει από το heavy ύφος των lost ήταν το ζητούμενο για αυτό τον δίσκο.
Λέει βέβαια ότι δεν έχει και εμπνευση…
Δεν έγινε και τίποτα προφανώς. απλά έχοντας ακούσει τα 3 πρώτα singles, μου κάνει φοβέρη εντύπωση τόσο… θάψιμο

Συμφωνώ αλλά το ίδιο εντύπωση μου κάνει κ η όποια αποθέωση μετά τα 3 κομμάτια.

γενικά του αρέσει η λέξη misery πάντως

1 Like

Βέβαια 4 στο χαμμερ, σε μπάντα/project γνωστών μουσικων, παίζει να χουμε να δούμε από το…Host. :thinking:

3 Likes

Δεν παρακολουθώ το Χάμμερ εδώ κ χρόνια αλλά μπορείς να σκεφτείς κάποια παρόμοια περίπτωση? Δλδ μια τόσο ριζική αλλαγή?

Ulver

2 Likes

Στα παπαρια μας μωρε, πολλη σημασια δινουμε σε εναν κολλημενο.
Δε πα να του βαλει και 0 στα 10.

^

Κολλημενος μπορει, αλλα ειναι ο μονος που εχει ακουσει ολο το αλμπουμ.Ας μην προτρεχουμε.
Για να μηννπαρεξηγηθω εμενα τα 3 καινουργια μου αρεσαν και τα ακουω συχνα

Καλά μην ορκίζεσαι κιόλας

Λες;;;;

Σωστό,
αλλά μιλάει ξεκάθαρα 12 παπαριές , άρα βάζει και τα 3 τα που έχουμε ακούσει (τα οποία οκ δεν είναι επιπέδου one second, αλλά είναι τουλάχιστον, αρκετά καλά και προσωπικά τα ακούω συνέχεια) στην κατηγορία “σκουπίδια”
Συνεπώς δεν αποκλείεται σε κάποιον που του άρεσαν αυτά τα 3 να του αρέσει ολόκληρος ο δίσκος, εκεί θέλω να καταλήξω.

Εμένα πάντως μια χαρά μου φαίνεται ο δίσκος (ολόκληρος). Οπότε, αν σας αρεσει το ύφος και η αποδοση στα τρια τραγουδια που εχουν δοθει στη δημοσιοτητα τότε το πιο πιθανο ειναι να σας αρέσει και το άλμπουμ στο σύνολό του.

4 Likes

Για 9 λέει άρα μάλλον βγάζει τα 3 κομμάτια απ’ έξω. Όχι ότι έχει κ πολύ σημασία.