Paradise Lost

Παλι requiem σε τιτλο; ψιλομουφα μου φαινεται…

1 Like

Ελπίζω lost paradise

1 Like

να αποχωρήσουν κ οι τελευταίοι? :stuck_out_tongue_winking_eye: :laughing:

1 Like

έχω μια κρυφή ελπίδα ότι δεν θα είναι αλλά… . Κ δεν βρίσκω κάτι άλλο πουθενά.

1 Like

αφαίρεσα κ το ποστ γιατί κατά 99% ήταν μούφα. Η λαχτάρα για νέο άλμπουμ είναι πιο δυνατή από ένα γκούγκλ σέρτς…

1 Like

Paradise Lost to release their 17th album, called “Draconian Faith Unites Us, Believe In No Hosts Divides Us” in January 2025. The British pioneers of death and doom metal from Halifax will divide their fans once again, as they promise an album full of surprises. Greg Mackintosh and Nick Holmes collaborated and released their long awaited project IX under the Host moniker in 2023, and now they are claiming that this collaboration was so refreshing that they were reminded of their artistic peak years, in the late 90s and early 2000s. The new album explores sounds of the past, trying to reconcile their classic metal days with the electronic and ambient soundscapes of their experimental years. This new adventure brings Rhys Fulber back into the mix as a producer, and it may come as a shock that Lee Morris is also back in the picture, as he will be taking up on the role of the drummer, after two decades. The release date for the first single is October 9, and the new song is called Obsidian Plague

There, fixed it :stuck_out_tongue:

3 Likes

Σατανά!!!

1 Like

Εννοείται μούφα
Και εγώ περιμένω πως και πως μια ανακοινωσούλα…
Κάτι ρε παιδί μου, “μπήκαμε στο στουντιο” γράψαμε μία νότα
τίποτα ! σιγή ιθχύος

Παντως ακομα κι αν εχουν γραψει υλικο και ετοιμαζουν νεο δισκο, το βρισκω αρκετα απιθανο να κυκλοφορησουν κατι μεχρι τον Φεβρουαριο-Μαρτιο του 2025, μιας και για λογους marketing θα ειχαμε ηδη τιτλο, εξωφυλλο και ισως και πρωτο single αυτην την στιγμη αν ηταν ετσι.

Αν μαλιστα το επομενο τους δεν εχει βγει μεχρι τον Μαιο του 2025, θα μιλαμε για 5 χρονια κλεισμενα μεταξυ δισκων, που θα ειναι και μακραν το μεγαλυτερο διαστημα μεταξυ δισκων για τους PL.

Η μονη φορα που περασαν τα 3 χρονια μεταξυ δισκων ηταν το 2015 αφου το Plague Within βγηκε 3 χρονια και 2 μηνες μετα το Tragic Idol.

3 Likes

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο κ οι συναυλίες που δίνουν. Έχουν κανονίσει να παίξουν Λατινική Αμερική την άνοιξη, έπαιξαν κ Αμερική κ γενικά βρίσκονται σε πολύ καλή φάση. Ίσως φταίει κ η μεγάλη συναυλιακή αποχή λόγω κόβιντ κ θέλουν να αναπληρώσουν τον χαμένο χρόνο.

Εντάξει παίζει να σου πει έγραψα και host X (το οποίο είναι κανονικός δίσκος, ούτε ένα filler κατά τη γνώμη μου) και στέρεψα κάπως συνθετικά. Δεν νομίζω όμως.
Τα συνεχόμενα live είναι ένας παράγοντας υποθέτω, όμως πιο ρεαλιστικό πιστεύω είναι ότι ο δίσκος είναι έτοιμος/ηχογραφημένος και απλά είναι θέμα εταιρείας πότε θα βγάλει τις ανακοινώσεις (πιθανολογώ προς τα χριστούγεννα να έχουμε ένα single).
Τους δεσμεύει ίσως και κάποιο συμβόλαιο από το να πούνε κάτι.

Τα χαμενα λεφτα εννοεις :stuck_out_tongue:

Εντωμεταξυ ολες οι μπαντες εκατσαν κι εγραψαν νεο δισκο με το που εσκασε το COVID μιας και δε μπορουσαν να κανουν και τιποτα αλλο, και οι Lost τιποτα. Κι εκει πρωτοποροι :sweat_smile:

Αφου το obsidian βγηκε εντος covid και επισης έγραψαν το Host.

Μιας και λεμε για covid, τι φανταστικη εκτέλεση ηταν αυτή

4 Likes

Ηταν ολοκληρο γραμμενο πριν σκασει το κοβιντακι, ασε τα σαπια :stuck_out_tongue:

Ωραια η εκτελεση της κομματαρας.

1 Like

πέρα από τον Νικολάκη , δεν ξέρω κανέναν από τους υπόλοιπους - ούτε τις μπάντες τους.

ΟΚ BOOMER :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ναι είναι κειμενο μωρή μαλακια

2 Likes

Στην σελίδα τους στο φβ , υπάρχει ένα τρέηλερ για το θρίλερ Beach Town Maidens του οποίου την μουσική έχει γράψει ο Greg κ ακούγεται πολύ ενδιαφέρον.

15 years

5 Likes

31 χρόνια από την κυκλοφορία του… iconic “Icon”, του δίσκου που καθιέρωσε τους Paradise Lost!
Δοξάσατε!

13 Likes