Paradise Lost

Οσο υπαρχει κοσμος που οχι μονο γουσταρει, αλλα και αποθεωνει τις δυο τελευταιες αηδιες που εβγαλαν, οτιδηποτε αλλο ειναι πταισμα. Φευγω απο Ελλαδα αυριο παντως, προλαβαινουμε να παμε για μπυρα να μας μαθεις ποιο ειναι το καλο γουστο!

Είσαι ανεπίδεκτος, τι να σου μάθουμε.

Δε γίνεται να μου μάθετε κάτι, δεν μπορώ να μάθω κάτι από μεταλλαδες

Ταράχτηκες λίγο, βλέπω άρχισες να βάζεις τόνους σε ορισμένες λέξεις, ηρέμησε, μη μας πάθεις τίποτα!

Το κινητο τους βαζει αυτοματα, και δεν ταραζομαι μη φοβασαι… πιο πολυ ξενερωνω με την στενομυαλια, αλλα αλλο ξενερα αλλο ταραχη

Ρε συ δεν ειναι θεμα στενομυαλιας, δεν ειμαι καθολου στενομυαλος, δεν με χαλαει το οτι πειραματιστηκαν με χαλαει το αποτελεσμα εκτος απο μερικα κομματια.

Είσαι μεταλλάς!!!

Καλά ρε εδώ έχουμε τον @angus7pl για πρώτη φορά να μην αποθεώνει κάτι (καλά υπερβολή οκ-αλλά θέλω να δείξω ότι γενικά είναι θετικός άνθρωπος) και σεις του την λέτε;;; Αφήστε τον άνθρωπο να θάψει και κάτι, δεν πειράζει.

2 Likes

Θα τον παραδεχθούμε αν θάψει κάτι μέταλ.

Για το Χοστ κουβέντα εποικοδομητική με τέτοια ποστς, δεν υπάρχει. Ποσό μάλλον όταν έχεις τον ανθυπασπιστη στο τοπικ, τον Παντελή.

Άμα θέλετε σοβαρή κουβέντα εκεί είναι τα ποστς. Αν όχι, πάμε να πούμε πόσο σκουπίδι είναι το Μέδουσα και πόσο ξεπουληθηκαν οι ΠΛ το 2013 περίπου, που είναι και αλήθεια τουλάχιστον

Στενομυαλια είναι το να λες κακογουστους όσουν βρίσκουν το Χοστ γαματο δίσκο, όχι το να μη σου αρέσει ο δίσκος.

3 Likes

Οσους βρισκουν το Μεντουσα γαματο δισκο τι ειναι το να τους λεει καποιος κακογουστους;

1 Like

και μενα μου αρεσει παρα πολυ το host…so much is lost,in all honesty,behind the grey και year of the summer αυτα που ξεχωριζω…

1 Like

Εδώ ρε άλλαξε slogan η Gillete και εσείς ακόμα τρώγεστε με τα γούστα του καθένα?

@QuintomScenario Κρίμα ρε θα είμαι Αθήνα την άλλη βδομάδα, τώρα θα σε θάβουμε με τον παντελή χωρίς να είσαι μπροστά. not funny :stuck_out_tongue:

2 Likes

Για να έχει νόημα η κουβέντα πρέπει να ορίσουμε πρώτα τι σημαίνει κακόγουστος όσον αφορά τη μουσική. :sunglasses:

Tι ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΑ είναι αυτή από Host ?

1 Like

Αχαχαχα, μαλάκα είναι απίστευτο το πόσο ΧΑΛΑΡΟΣ με το τσιγαράκι του είναι ο τύπος, ενώ σε όλη τη διάρκεια του τραγουδιού είναι εκτός τόνου και δεν πιάνει ούτε μία σωστή νότα! :rofl:

Υ.Γ. Κι αυτό το λέει ένας τεράστιος οπαδός του Holmes.

Y.Γ.2 Που, παρ’ όλα αυτά, δεν προσπαθεί να κάνει το άσπρο-μαύρο όσον αφορά τις live επιδόσεις του.

1 Like

Τι εννοεις δεν πιανει ουτε μια σωστη νοτα? Χανει κατι λιγες εκει στο δευτερο κουπλε μονο. Κατα τα αλλα μια χαρα τις πιανει τις νοτες παντου. Η χροια του δεν ειναι οπως στο δισκο… κατι που ισχυει για παμπολλους τραγουδιστες στο χωρο του ροκ και του μεταλ. Πολυ ωραια live εκτελεση την βρισκω την αποπανω, οπως αλλωστε ολο το Bizarre 1999, ενα απο τα πιο ξεχωριστα PL live. Ξεμπροστιαζει τους “δεν εχει κιθαρες το Χοστ” τυπους αυτου του κοσμου :sunglasses:

Προσωπικα πιστευω μονο στο Disappear τα κανει λιγο μανταρα…

Ο Holmes παίζει να είναι ο μόνος που είναι συγκρίσιμος με τον Λαμπρή λάιβ.

2 Likes

Θα το δω όλο το live, γιατί δεν έχει τύχει να δω πολλά live από εκείνη την περίοδο των Lost.

Μάλλον αυτό που εσύ λες χροιά, εγώ λέω τόνο (χωρίς να έχω ιδιαίτερες μουσικές γνώσεις). Τη χροιά (δηλαδή το “χρώμα” της φωνής) τη βρίσκω ΙΔΙΑ με το album, κάτι που φαίνεται π.χ. στο μοναδικό σημείο του τραγουδιού που είναι λίγο υποφερτός (εννοώ τη γέφυρα στη μέση).

Από θέμα τονικότητας, όμως, ανάσων και εναλλαγής νοτών (ιδίως όταν πάει στις πιο χαμηλές) είναι κλάφτα Χαράλαμπε.

1 Like

Ο Λαμπρης εκανε πολλα λαθη οταν ειχε προβληματα με την φωνη του (εγχειρησεις κτλ). Για Χολμς διαφωνω, τι να σου πω. Πες μας ομως για το συγκεκριμενο βιντεο αποπανω αντι για μια πιο γενικη αποψη.