Parkway Drive @ Release Athens 27/06/23

Συνηθως καποιος το ανεβαζει μετα αντι για αυτους… εντελως ηλιθιο αυτο που κανουν :rofl:

Προσωπικά είναι η μοναδική μέρα που θέλω να πάω στο release.
Μόνο και μόνο οι triptykon που θα ερμηνεύσουν early Celtic frost είναι ο σημαντικότερος λόγος. Δυστυχώς είναι εκτός η άλμπουμαρα monotheist αλλά οκ. Δείτε setlist, μακάρι να τα ερμηνεύσουν όλα αν και δύσκολο.

Soulfly και parkway drive έχουν σίγουρα τη δυναμική αλλά και το υλικό, για να γίνει μια πολύ καλή συναυλία.

3 Likes

Ακομη και το σετλιστ των soulfly ειναι ονειρωδες… δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι ο κεφτες μονο…

2 Likes

https://www.youtube.com/live/rxXVR-4gJGA?feature=share

Αναστήθηκε

3 Likes

Είδα και του Hellfest και του Graspop,εντάξει μιλάμε για αδιανόητο σοου οι τύποι.
Μακάρι να χει κόσμο,γιατι το φοβάμαι λίγο…
Επίσης μακάρι το Release να καταφέρει να υποστηρίξει το full show τους και να μην πάει άκλαφτο όπως των Nightwish.
Dedicated και Crushed χωρίς φωτιές θα είναι τεράστια αμαρτία.

7 Likes

και βιολιά στο shadow boxing θέλουμε…

6 Likes

Μακάρι να ακουστεί η ριφαρα του shadows boxing, και μακαρι να παίξε και το home για singalong… Αλλά δύσκολο και για τα δύο…

1 Like

Πάντως μόλις ήρθε mail από Release για όσους είχαν εισιτήριο Helloween πως μπορούν να αγοράσουν μέχρι 2 εισιτήρια για Disturbed, Parkway & Amon Amarth με € 35,00 το ένα.

1 Like

Για μένα που είχα 3μερο το έχει 30€, το σκέφτομαι

2 Likes

Θλελω να πω κάτι απλά που με τρώει.

Γαμάτοι οι helloween. Γαμάτοι οι judas priest όταν είπατε. Γαμάτοι όλοι.

Δώστε 2 ώρες απ τη ζωή σας και 30 ευρώ (σας δίνω το voucher μου αν θέλετε - έχω ήδη εισιτήριο - στείλτε pm) και ελάτε να δείτε τους parkway…

Καλώς ή κακώς τα συγκροτήματα που αγαπάμε και δίνουν δημοσιότητα σε αυτή τη σκηνή σε 10 χρόνια δεν θα υπάρχουν…3 - 4 είναι αυτά που θα μπορέσουν να τραβήξουν αυτή τη σκηνή στο μέλλον και τα 2 θα τα δούμε με 3 μέρες διαφορά…Δεν έχει σημασία αν underground η φάση τραβάει…

16 χρονών μαλακισμένο “μόνο maiden” το 99…πήγα στους πουλημένους τους μετάλλικα…από τότε είναι η αγαπημένη μου μπαντα…

το 2017 πήγα parkway χωρίς να έχω ακούσει ούτε ένα τραγούδι τους απλά για εγκυκλοπαιδικούς λόγους…αν φέτος έπαιζαν οι μετάλλικα ελλάδα για μένα η συναυλία που θα περίμενα πως και πως θα ήταν η 27 Ιουνίου…ζαλίζω κόσμο 2 βδομάδες ότι αυτό δεν χάνετε…είναι arena band 2 χρόνια…καλοί οι “δεινόσαυροι”, ωραίες οι αναμνήσεις…αλλά αμφιβάλω ότι ο περισσότερος κόσμος έχει κάτι καλύτερο να κάνει μία Τρίτη του Ιούνη…μην το χάσετε επειδή σας είναι αδιάφορο. Δεν θα το μετανιώσει κανείς.

18 Likes

Συμφωνώ σε όλα. Οπωσδήποτε το live της χρονιάς

Παροτι δεν τους ακουω, ψηνομαι καιρο να παω. Αλλα γκαιζ, πρωτον δεν ειναι ευκολο για ολους να δινουν τοσα χρηματα μαζεμενα (π.χ. εχω βαλει στο ματι Σουζι, Ghost, εχω τικετ για Κreator και μαζι με τους Helloween, ολα αυτα ειναι εντος 10 ημερων… και PD μια μερα πριν απο Kreator, καπου μαζεμενα επεσαν). Δευτερον, δεν μπορει να γινει το λαιβ της χρονιας, διοτι το λαιβ των κολοκυθων δεν μπορει να ξεπεραστει οχι στο αγωνιστικο κομματι, αλλα σε αλλα 2-3 που καλως ή κακως μπαινουν στη συγκριση.

Κατα τ’ αλλα, συμφωνω απολυτα. Ελπιζω να καταφερω να ειμαι εκει.

3 Likes

Ναι , αλλο μεγεθος οι κολκυθες , καμια συγκριση αλλα ειχα στραβωσει το 88 που δεν ακολουθησαν τους Maiden στην Ελλάδα. Πρέπει να στηρίζουμε και την εποχη που ζούμε.

Είμαι κατά του " πρέπει" . Αν δεν σου αρέσει δεν γίνεται με το ζόρι

είμαι όμως πολύ υπέρ του εάν είσαι " έτσι κι έτσι " να πας σε ένα λάιβ , τελικά να επιλέξεις να παρευρεθείς . Ακόμα κι αν έχεις επιδερμική σχέση

Τρανό παράδειγμα οι συγκεκριμένοι . Έχω ακούσει πολύ λίγα κομμάτια τους και τα έχω βρει ωραία ( vice grip επος πχ ) . Ε , θα πάω . Metalcore ακούω οπότε μόνο κέρδος μπορώ να έχω από ένα τέτοιο λάιβ

7 Likes

Δεν είναι μόνο το “σύγχρονο” (με το οποίο βεβαίως και συμφωνώ) αλλά και το μέγεθος της παραγωγής. Αν έρθει αυτό το πράμα που είδαμε στο Hellfest θα κοιτάμε σαν μαλάκες. Ποντάρω πολύ στους 20000 που πήγανε πέρσι στους Slipknot (ακόμη μου φαίνεται αδιανόητο και σαν νούμερο μόνο) η πλειοψηφία των οποίων δεν έχουν σχέση με την γενιά μας… Εντάξει τα πατήσαμε τα 40 αλλά στους slipknot ένιωθα παππούλης…

5 Likes

Βασικά μόνο και μόνο για τους Triptykon και Soulfly το ψήνω. Από κει και πέρα ανάλογα το πρόγραμμα και τα κουράγια, να α σκάσω μετά την δουλειά την άλλη μέρα δουλεύω πάλι και έχω να πάω Kreator/Amon amarth.

3 Likes

Δεν ειμαι σιγουρος αν πηγαινε σε εμενα, διοτι δεν βλεπω να εγραψα καπου “πρεπει”. Αν ηταν για εμενα, τοτε σιγουρα δεν εχω “πρεπει” :stuck_out_tongue:

Αν παλι αυτο πηγαινε σε εμενα, το ιδιο ακριβως εγραψα :slight_smile: Ψηνομαι να παω, εχοντας ακουσει μια φορα τους δυο τελευταιους δισκους τους. Και οχι, δεν ειδα την παραγωγη του Hellfest για να ψηθω παραπανω, δεν χρειαστηκε καν.

Το προβλημα ειναι ξεκαθαρο:

:sunglasses:

Α ναι, φυσικα και αυτο ^^^^

Ημουν ενας απο αυτους. Δεν ακουω Slipknot btw. Και περασα υπεροχα.

Διορθωθηκε.

5 Likes

Όχι ρε :stuck_out_tongue: , ήταν γενικό σχόλιο με αφορμή τη συζήτηση

1 Like

Ζητείται παππούλης να φωνάξουμε ΠΑΙΧΤΕ ΡΟΜΑΝΣ ΙΖ ΝΤΕΝΤ παρέα :blue_heart:

5 Likes

Ναι μωρε, το φανταστηκα, αλλα ηταν ωραια ευκαιρια να απαντησω μαζικα και να διευκρινισω κιολας :stuck_out_tongue:

1 Like