Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Το οτι δεν μπορεις να ξεχωρισεις προσβολη προς καποιο ατομο με προσβολη προς καποιο belief, δεν ειναι δικο μου προβλημα.

Οσα γραφεις για πολιτικη ορθοτητα τα προσπερναω. Δεν εχω καμια ανοχη πλεον προς οποιαδηποτε αποψη χρησιμοποιει τον ορο “πολιτικη ορθοτητα” ως κατι κακο ή ως δικαιολογια.

Τα λεγαμε, προφανως δεν συνεννοουμαστε. Το οτι δεν ειχες κακη προθεση οταν εγραψες για “πολιτικο αυτισμο” δεν εχει καμια σημασια. Βαρεθηκα να εξηγω τα αυτονοητα, αρχιζω και νιωθω αυτιστικος.

Σωστά εδώ κοτζάμ θίχτηκες γιαυτό που ψηφίζουν συγγενείς σου, δεν μπορείς να κάνεις εκεί διαχωρισμό μάλλον.

Εν συντομια, για να μην καουμε:

  • Μπραβο στο ΚΚΕ, αν και στον κοσμο τους για να χρησιμοποιησω και μια PC εκφραση, ηταν ωραια η εικονα με τη διαδηλωση τους
  • Μπραβο στο Βαρουφακη
  • Μια μουτζα στην κυβερνηση που φαινεται πως ο covid ειναι γι αυτους ιδανικη ευκαιρια
5 Likes

Δεν ξέρω τι εννοείς, αλλά μάλλον κάτι καθυστερημένο θα εννοείς, για να μιλήσω και στην γλώσσα σου.

Το προβλημα με την εκφραση “αυτισμος” ειναι οτι την χρισημοποιουμε στην καθομιλουμενη για να μιλησουμε για πραγματα που δεν εχουν καμια σχεση στην πραγματικοτητα με τον Αυτισμο. Διαβαζα μια ανακοινωση καποιας ενωσης ατομων με σχιζοφρενεια που ελεγε ποσο κακο τους εχει κανει η γελοια μεταφραση του Texas Chainsaw Massacre σε “ο σχιζοφρενης δολοφονος με το πριονι” παρολο που ο πρωταγωνιστης δεν εχει καμια σχεση με ατομο που υποφερει απο σχιζοφρενεια και ποσο αυτη η μαλακια εχει περασει στην κοινωνια μια προκαταληψη προς την σχιζοφρενεια, και μου ανοιξε τα ματια μπορω να πω.

4 Likes

Ρουά ματ, conversation closed. Έχασες το όποιο “δίκιο” σου πέρα ως πέρα.

Μαζευτείτε μωρε μην κανετε σα μικρά παιδάκια με χαρακτηρισμούς. Μια χαρα ώριμος κι ωραίος διάλογος γίνεται εδώ.

5 Likes

Τίποτα είναι κάτι αναμενόμενο με τον QuintomScenario άλλωστε…δεν κακίζω.

Έχει τη συμπάθειά μου κι ας μην το καταλαβαίνει.

Sure thing mate, αφου δεν καταλαβαινεις σαρκασμο, σιγουρα, πρεπει να “εχασα”

Ναι ναι εγω ειμαι το προβλημα σε αυτο το θρεντ :sweat_smile:

Α καλά εδώ υπερθεματίζω, σε καμία περίπτωση :sweat_smile: :sweat_smile:

Ντάξει παιδιά μια χαρά ήταν, ευχαριστήθηκα και τη συζήτηση, σε δέκα χρόνια πάλι :joy:

1 Like

https://www.documentonews.gr/amp/article/pogkrom-sta-sepolia-xylokophsan-diadhlwth-thn-oikogeneia-toy-sto-nosokomeio-froyroymenos-me-emfragma-o-pateras?fbclid=IwAR0G5Pfr7-tWQZgh_q4ft6eiai_ZZJwnxq0TONYlOxzqW0Y25XSehAhZvIU

1 Like

Και ο Χρυσοχοΐδης από μια γωνιά τον παίζει και χαίρεται. Ντροπή. Ντροπή και Οργή.

3 Likes

Αυτό μόνο

3 Likes

μαζεμένα κάποια βίντεο

1 Like

Τι δουλειά είχε κάτω απ’το σπίτι του???

9 Likes

«Είναι προφανές εν μέσω πανδημίας ότι δεν μπορούν να γίνονται εκδηλώσεις όπως γίνονταν πέρσι. Θα τελειώσει όλο αυτό και μετά θα γιορτάσουμε », είπε σε ερώτηση για το τι θα γίνει την 6η Δεκεμβρίου, επέτειο της δολοφονίας Γρηγορόπουλου.

Απλά δεν υπάρχουν λόγια

5 Likes

Χαχχαχα νταξει αυτο ηταν ξεκαθαρα λογω ηλιθιοτητας και μικροσκοπικου εγκεφαλου, δε νομιζω πως θα ηθελε οντως να γιορτασει την δολοφονια ενας εφηβου

1 Like

Λοιπόν, επανέρχομαι σε αυτό. Το ότι πεθαίνουν Χ άνθρωποι, σημαίνει ότι πιθανότατα οι περισσότεροι είναι διασωληνωμένοι και αδειάζει θέση στη ΜΕΘ, αυτό σημαίνει (άσχετα τι είπε ο Τσιόδρας @nnnkkk, που δεν το άκουσα και ακριβώς τι είπε). Σήμερα ανακοινώθηκαν 63 θάνατοι. Οι διασωληνωμένοι από 400, πήγανε 443. Άρα διασωληνώθηκαν πάρα πολλοί συμπολίτες μας μέσα σε μια μέρα. 106 δίνει το “διαφορά διασωληνωμένων” + “νεκροί”, σίγουρα βγήκαν και κάποιοι από ΜΕΘ - μονοψήφιος αριθμός είναι αυτός συνήθως, κάποιοι πεθάνανε και σε ράντζα, οι διασωληνώσεις πάντως ήταν σίγουρα πολλές. Το νούμερο δεν ανακοινώνεται, αλλά πιστεύω ότι είναι τραγικά υψηλό και δυστυχώς η επιλογή του ποιος θα διασωληνωθεί και ποιος όχι (=θα αφεθεί στην τύχη του σε ένα ράντζο) μας έχει χτυπήσει ήδη την πόρτα και της έχουμε ανοίξει κιόλας.

Δε θα το διαβάσουμε κάπου αυτό ε.

7 Likes

Του Αγίου Νικολάου εννοούσε να γιορτάσουμε ο πασιφιστης ρε προβοκάτορες :pig_nose:

5 Likes

Γνωριζω απο γιατρο που ειναι σε Θεσσαλονικη απο φιλη μου (αδερφη του) πως δινεται προτεραιοτητα σε ανθρωπους ηλικιας 40-60 για τις ΜΕΘ, και οσοι ειναι πανω απο 60… δεν εχουν προτεραιοτητα. Μπορει οι θανατοι στα ραντζα να ειναι περισσοτεροι απο οτι νομιζουμε.