Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Κεντρική Ευρώπη ρε συ, συνολικά η Αθήνα δε βλέπει κανέναν :sunglasses:

1 Like

Χαχα καλα δεν ειχα δει τα πριν :stuck_out_tongue:. Παντως για βολτα λεει. Σχεδον οσο κ η 3ης Σεπτεμβριου

2 Likes

ΕΔΙΜΒΟΎΡΓΟ εύκολα

2 Likes

Έκλεισα να πάω τετραημεράκι Χριστούγεννα… 5€ εισιτήριο από Δουβλίνο και ξενοδοχείο στο κέντρο της πόλης 20€ το βράδυ. :joy:

Any advice?

3 Likes

Ισχύει!

2 Likes

Οντως? Πω ρε φιλε κατι τιμες! Το καστρο πανω ειναι μαστ. Εχει πολυ ωραια σοκακια και μουσεια. Α και ενα φοβερο καθεδρικο. Λιγο πριν το καστρο.
Να σου κανω και μια side quest προταση? Πηγαινε στο κλασικο το Neuschwanstein Castle στην Βαυαρια. Λιγο πιο βορεια. Δεν πρεπει να ναι μακρια. Εγω ημουνα Μοναχο και ειχα παει και Σαλτσμπουργκ κ σ αυτο. Ολα μια μιαμιση ωρα γυρω. Το Neuschwanstein Castle λεει πολυ. Και το καστρο και η γυρω περιοχη

1 Like

Όπως είπε και ο φίλος κάστρο υπερμαστ. Royal mile και όλοι οι τριγύρω δρόμοι είναι από άλλη εποχή. Νεκροταφεια επισης αν είσαι φαν. Από μαγαζιά (αν είναι κάτι ανοικτό βεβαια) bannermans και το εκπληκτικό banshees labyrinth. Βέβαια παίζουν πολλές ακόμα pub με εκπληκτικα γουισκι (δοκιμασε cask strength απο οποίο βρεις). Ρε φίλε ποσο σε ζηλεύω

2 Likes

Και Calton hill και opium club για ροκ/μέταλ φάση εκτός από το banshees labyrinth φυσικά. Μια χρονιά εκεί είχα κάνει τα γενέθλια μου εκεί με ένα κολλητό, ωραίες αναμνήσεις

Edit: αν είναι ανοιχτό, δεν ξέρω τι μέτρα παίζουν εκεί!

Σωστος. Πολυ ωραια.

Πως τα καταφέρατε και συννενοηθήκατε και για Εδιμβούργο και για Σάλτσμπουργκ ταυτόχρονα ρε? Μπράβο :stuck_out_tongue:

3 Likes

Νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος :smile:. Και το churching μου αρέσει.

8 Likes

χαχα και μενα…κοιτα την θρησκεια δεν την παω, αθεος ειμαι, αλλα οι ατμοσφαιρες ειναι αλλο πραμα. Ολα αυτα ειναι ποτισμενα μεσα μας και εχουν τον αναλογο αντικτυπο οταν βρισκομαστε αναμεσα τους.

7 Likes

Έτερον εκάτερον. Δε θα ξεχάσω επίσκεψη σε εβραϊκό νεκροταφείο στο Λοτζ της Πολωνίας, οι τύποι είχαν ακόμα και το κάρο με το οποίο κουβαλούσανε τους νεκρούς πριν έναν αιώνα. Τα δε μνήματα, είχαν μια φοβερή γοτθική ατμόσφαιρα, με βλάστηση κλπ. Ο τομέας των νεκρών αμάχων από τον ΒΠΠ (είχε πολύ μεγάλη εβραϊκή παροικία η πόλη) θα ήθελα να ήταν λίγο πιο προσεγμένος, αλλά ΟΚ.

4 Likes

Και μένα μ’αρέσουν οι εκκλησίες, αλλά οι γοτθικές/κεντρικής Ευρώπης κια γενικά αυτός ο ρυθμός στην αρχιτεκτονική. Όχι ότι έχω δει και πααααρα πολλές, αλλά μου έκανε απίστευτη εντύπωση ο καθεδρικός στο Linkoping στη Σηδία, απλά απίστευτα όμορφος αν θυμάμαι καλά είναι πάνω από 500 χρόνια κτίσμα.

2 Likes

Ανευ προηγουμενου μαλιστα.

Του ευχομαι να τον πεταξουν στην μεση του Αμαζονιου σε χωριουδακι ιθαγενων που δεν εχουν ανακαλυψει την συγχρονη κοινωνια, για να μιλαμε οντως για κυριολεκτικη ανθρωποφαγια ανευ προηγουμενου. Στα θετικα, τετοια μοσχαροκεφαλη μπορει να ταισει καμια δεκαρια οικογενειες, στα αρνητικα οτι θα τους παρει μερες να τον χωνεψουν τον σκατανθρωπο.

9 Likes

Το μαλλί άρια βαμμένο ο γερμανοτσολιάς;

1 Like

Πώς να βγουν και να πουν ότι έκαναν λάθος; Αυτοί είναι άριστοι, δεν κάνουν λάθη.

Στο αποπάνω βίντεο όταν ο Άδωνις απευθυνόταν στον κόσμο να ψηφίσει δαγκωτό τον Μακρόπουλο. Ενάμισι λεπτό είναι, αξίζει να το δείτε.

Σε άλλα νέα

Ο μόνος λόγος που ελπίζω να πρόκειται για μπαρούφα είναι ότι το αναπαρήγαγε μόνο το Mega. (Μέχρι στιγμής!)

Δεν ξερω αν ειναι μπαρουφα ή οχι, αλλα αν δεν κανεις το εμβολιο εννοειται δε θα πρεπει να μπορεις να πηγαινεις σε συναυλιες και σε κλειστους χωρους εστιασης.

Τι λες ρε πράκτορα? Τώρα δηλαδή μας κοιτάνε αν έχουμε κάνει εμβόλια? Και ποιος θα είναι υπεύθυνος για να τα κοιτάει? Μήπως κάτι ήξερε ο Μητσοτάκης όταν έλεγε οτι ο ιος δεν τρώει πόρτα στις καφετέριες?