Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Σχετικά με τη “διατίμηση” στα ραπιντ τεστ και pcr τεστ για κορωνοϊό… αρχικά ανακοίνωσε η κυβέρνηση 10 και 40 ευρώ αντίστοιχα. Αντέδρασαν οι ιδιώτες για την απώλεια του υπερκέρδους, οπότε η κυβέρνηση το μετέτρεψε σε 10+10=20 και 40+20=60 (τα καπέλα 10 και 20 ευρώ αντίστοιχα είναι για δήθεν ιατρικές υπηρεσίες). Απλά πράγματα…

3 Likes

Screenshot_2020-12-09-02-22-55-1

13 Likes

Δυστυχώς η πρωθυπουργική είναι κατόπιν ψηφοφορίας…

1 Like

κα τα πλη κτι κό

3 Likes

Δεν τα πουλάνε κιόλας; Ικανούν τους έχω.
Αλλά όπως είπε ο σύντροφος Παφίλης:

4 Likes

Το μεγαλύτερο λάθος στη ζωή μου είναι που σπούδασα πολιτισμική διαχείριση σε αυτή τη χώρα που έχει αποδείξει πολλάκις πως δεν έχει την παραμικρή ιδέα τι σημαίνει πολιτισμός-κουλτούρα. Αν δεν φύγεις έξω και θες να κάνεις κάτι στον τομέα εδώ, τότε ο Γρηγόρης και τα Έβερεστ σε περιμένουν. Να πάει στο διάολο η καριόλα, φουρκίστηκα και στεναχωρέθηκα πάλι.

4 Likes

Ε ρε κάτι ΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ :joy: :joy: :joy: :joy:

EDIT: Συγγνώμη, μόνο να γελάσω μπορώ με τη θείτσα.

3 Likes

Περί μπατσοκρατίας:

1 Like

Πάρτε κι άλλο λίγο

Αξέχαστη θα μείνει η μαλακισμένη κοσμοκαλόγρια

9 Likes

Κοσμοκαλόγρια η μία, καλόγρια με τη βούλα η άλλη.

  • Υπουργός Παιδείας και Χειροφιλημάτων
  • Υπουργός Παιδείας και Καντηλίων
  • Υπουργός Παιδείας και Αγιογραφίας
  • Υπουργός Παιδείας και Eλληνοχριστιανικής Ιστορίας
  • Υπουργός Παιδείας, Μυστηρίων και Μετάληψης

Άψογος ο Πουλής από το The Press Project. Τα πέταγε διάσπαρτα στο αφιέρωμα πριν 2 βδομάδες, πολύ γέλιο.

5 Likes

Γενικώς φέτος το Press Project έχει δώσει ρέστα… Δεν ξέρω αν είναι επειδή φέτος τους παρακολουθώ στενά, ή αν ήταν ανέκαθεν έτσι, πάντως έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά όλο το έτος.

2 Likes

Έχουν και αρκετό υλικό, είναι η αλήθεια.

2 Likes

Ρε μλκες τι ανακοίνωσαν τα δυο μουνόπανα? Που ζούνε ρε ? Μόνο κατάρες για όλους αυτούς τους γαμημένους. Σόρρυ για τη γλώσσα αλλά έχω πολλά νεύρα

3 Likes

Πολλες παπαριες ανακοινωσαν σε ποια απο ολα αναφερεσαι?

Σε όλα . Πραγματικά τι ακόμη περιμένουμε για να γίνει της πουτάνας?

4 Likes

Πουλής για πρωθυπουργός, τα έχουμε ξαναπεί.

3 Likes

Τα έχει πει ο Κωστάκης Ανάν:

Μπαίνεις σε δημόσια υπηρεσία και ζητάς ευγενικά να τα κάνεις όλα πουτάνα. Η κοπέλα στις πληροφορίες σε στέλνει στο γραφείο 314 στον τρίτο όροφο, όπου γριά υπάλληλος μιλάει στο τηλέφωνο. Επιχειρείς να τη διακόψεις, αποτυγχάνεις, δέκα λεπτά αργότερα κλείνει το τηλέφωνο και σε ρωτάει τσαντισμένη αν πέρασες πρώτα από το πρωτόκολλο, εσύ λες όχι με απολογητικό ύφος, γριά σε στέλνει πρωτόκολλο, μετά γραφείο 5, μετά ταμείο και στο τέλος πάλι εδώ. Πας πρωτόκολλο, θλιμμένη υπάλληλος γράφει αριθμό σε χαρτάκι και σου το δίνει χωρίς να σε κοιτάξει ποτέ. Πηγαίνεις γραφείο 5, παίρνεις χαρτάκι προτεραιότητας, περιμένεις 45 λεπτά, έρχεται η σειρά σου, άντρας υπάλληλος με βρωμερή μασχάλη σε ρωτάει ποιος σε έστειλε εδώ, δεν θυμάσαι, υπάλληλος βρίζει αόριστα, αλλά τέλος πάντων, σου κάνει τη χάρη να σε εξυπηρετήσει. Λες ευχαριστώ χωρίς να υπάρχει λόγος, κατεβαίνεις στο ταμείο, τεράστια ουρά, ρωτάς τον τελευταίο “για να τα κάνετε όλα πουτάνα περιμένετε;”, σου γνέφει κουρασμένα ναι, περνάνε ώρες, έρχεται μεσημέρι, το ταμείο κλείνει, οι πολίτες διαμαρτύρονται, οι υπάλληλοι λένε ότι δεν φταίνε εκείνοι, τα παράπονά σας στον υπουργό. Πολίτες φεύγουν βρίζοντας και θα ξαναέρθουν αύριο να στηθούν από τις 6 το πρωί στην ουρά, γιατί η προθεσμία για να τα κάνεις όλα πουτάνα λήγει μεθαύριο. Τέλος της ιστορίας.

Συμπέρασμα: Δεν είναι αυτός ο σωστός τρόπος για να τα κάνεις όλα πουτάνα.

9 Likes

Δεν ξέρω σε ποιο απ’ όλα αναφέρεσαι , εγώ πάντως ξύπνησα και έβλεπα την μάνα μου να κλαίει επειδή έχει ένα μαγαζί με ρούχα το οποίο ( όπως και ένα πολύ μεγαλύτερο ποσοστό απ’ όσο κάποιοι νομίζουν ) δεν έχουν e shop , δεν ξέρει να χειρίζεται επαρκώς H/Y και γενικά το μικρό μονοπροσωπο λιανεμποριο σήμερα πέθανε και με κυβερνητική βούλα

Ποιος θα κλείσει ραντεβού σε μαγαζί που δεν γνωρίζει καν ούτε και τι ρούχα πουλάει γαμω το Χριστό σας και την Παναγία σας ρε μουνόπανα που ξέρετε μόνο τους οίκους μόδας στο Μιλάνο και δεν ξέρετε τι ανθρώπους διοικείτε γαμω την ψυχή σας σίχαματα ;;;

Δεν ξέρω καν πόσους σας ενδιαφέρουν κάτι τέτοιο , ο Ζάρα και τα McDonald’s θα επιβιώσουν αλλά η εστίαση και το λιανεμποριο των απλών midle age συνανθρώπων μας απλά τελείωσε αν δεν αλλάξει κάτι

30 Likes

Μπορούνε τουλάχιστον να πάνε να κοινωνήσουν.

14 Likes

Και λιγα τους ειπες
Σοβαρα τωρα

6 Likes