Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Εν τω μεταξύ,

1 Like

καλα τι περιμενες να βγει ο γιος του; ειναι θεμιτο και λογικο να υπερασπιζεται τον πατερα του απλα αυτο το υφακι ειναι τραγικο…θελει 2-3 μπατσες να στρωσει…

1 Like

Ας κάνει ό,τι θέλει, εμένα προσωπικά δε μου φαίνεται περίεργο μες στη μέση του δρόμου να κάνει ερωτικές πράξεις, λίγο πολύ όλοι το έχουμε κάνει πάνω στο πάθος(αν και υποθέτω πως ως πιο ηλικιωμένοι άνθρωποι θα πήγαιναν σε κάποιο δωμάτιο), ούτε μου φαίνεται περίεργο που είναι γκει. Αλλά γι’αυτό λέω κότες λυράτες, επειδή είναι υποκριτές.

Αν και νομίζω πως αν γίνει ένα μπραφ στην εκκλησία, περισσότερο θα συμπονέσουμε παρά θα βγούμε για κρεμάλες, σε μεγάλο βαθμό αρκετοί της εκκλησίας πιθανότατα από μικρή ηλικία έχουν υποστεί απίστευτη βία. Πόσα ορφανά, πόσα κακοποιημένα παιδιά ανατροφοδοτούν αυτόν τον κύκλο (που στις τάξεις του έχει και μετανιωμένους εγκληματίες, αφού το να βρεις το Θεό είναι ένδειξη μεταμέλειας στα δικαστήρια)?

Ο γιος του καλύτερου δικηγόρου στην Ελλάδα, λέει “Εγώ, η μητέρα μου, η αδελφή μου και κυρίως ο πατέρας μου στηρίζουμε τον καλύτερο δικηγόρο στην Ελλάδα, που τυγχάνει να είναι και πατέρας μας”. Εδώ έχουμε να κάνουμε με παραδοχή αιμομιξίας, υπάρχει αυτεπάγγελτη έρευνα γι’αυτό? :stuck_out_tongue:

χαχα εχει τελεία μωρε… αλλα ναι θα μπορουσες να πεις οτι ο Κουγιας στηριζει τον εαυτο του :joy:

Καλα για τον Κούγια τι να πει κανείς.
Πάντως για να κάνω το συνήγορο του διαβόλου, αν και με πιάνει εμετός στη σκέψη όλων αυτών για τα οποία κατηγορείται ο Λιγνάδης, όλοι έχουν το δικαίωμα υπεράσπισης.

Θα μου πεις σε τέτοια θέματα καλύτερα να έμενε χωρίς δικηγόρο.
Αλλά πως να λέμε κι ότι θέλουμε κράτος δικαίου αν δεν υποστηρίζουμε τουλάχιστον τις διαδικασίες που ορίζονται σε ένα φερόμενο κράτος δικαίου;

Γενικά είναι απόλυτα εμετικό όλο αυτό το σκηνικό, αλλά καλώς η κακώς και το τεκμήριο αθωότητας υπάρχει, και κάθε κατηγορούμενος έχει δικαίωμα εκπροσώπησης, θεωρητικά τουλάχιστον οι δικηγόροι οφείλουν να αναδείξουν όλες τις πτυχές μιας υπόθεσης στο δικαστήριο, ώστε να ληφθεί η δικαιότερη δυνατή απόφαση.

3 Likes

1 Like

Χθες πάντως εμφανίστηκε σίγουρος χωρίς καν να έχει λάβει τη δικογραφία(το λέει και μέσα στο παρακάτω άρθρο) και δήλωσε αυτά:

1 Like

γιατι σημασια εχει τι θα πεις στα καναλια και τι θα δειξει η τηλεοραση.

1 Like

Το “δικιγόροι” μόνο εγώ το είδα;

6 Likes

Εδώ κάπως διαφωνώ. Άντε μπάτσες στον γιο του Κούγια, μπάτσες στον γιο του Κουφοντίνα, αύριο μεθαύριο μπάτσες στον γιο του Φιλιππίδη που το παλικάρι τώρα ξεκινούσε την καριέρα του σαν ηθοποιός και ενδεχομένως σε μία αυριανή συνέντευξη σε κάποιον αρδ, αναφερθεί στον πατέρα του…Δε γίνεται έτσι παιδιά. Άμα αρπάξουμε όλοι ένα μαδερι κραδαίνοντας το όπου “νομίζουμε” ότι θίγει τον καθένα μας, το χάσαμε το παιχνίδι.

6 Likes

Κινείται και νομικά η Ακρίτα κατά αυτού του Χαραλαμπόπουλου.

2 Likes

Το να σε εκπροσωπεί ο Κούγιας θα έπρεπε να είναι αυτόματα αποδεικτικό ότι είσαι ένοχος

10 Likes

καθαρα εκφραση,μην κολλας σε αυτο…

Το προφίλ της Ακρίτα στο fb έχει 235k followers, όταν ΤΑ ΝΕΑ έχουν 157k, η Καθημερινή 271k και το in.gr 239k, για λίγο perspective

2 Likes

Το μόνο που θα καταφέρει ο Κούγιας είναι να μεγαλώσει το μίσος του κόσμου προς τους πολιτικούς και να ξεκινήσει μια τεράστια σειρά νέων συνωμοσιών για τους ποιους μπορεί να προσπαθεί να καλύψει. Θα πάρει πολλούς η μπάλα, άλλους δίκαια, άλλους άδικα και όσο η Μενδώνη παραμένει στην θέση της αυτό όλο και θα χειροτερεύει. Μια Μενδώνη που προσωπικά μου δίνει έντονα την εντύπωση πως πρόκειται για ένα εντελώς άβουλο πλάσμα που κάνει ότι της πούνε οι άλλοι. Στην συνέντευξη τύπου μερικοί υποστηρίζουν πως της τα υπαγόρευε όλα η Παναγιωταρέα live, η οποία ξαφνικά έπαθε ένα ατύχημα και μένει εκτός υπουργείου.

Αν στο μεταξύ ο Κουφοντίνας καταλήξει στο νοσοκομείο θα γίνει ήρωας στα μάτια πάρα πολλών. Κάποια “έξυπνη” είχε και την φαεινή ιδέα να κάνει δημοσκόπηση στο twitter για το ποιον θα συμπονούσατε πιο πολύ αυτή την στιγμή, Λιγναδη η Κουφοντίνα, με αρκετά μεγάλη συμμετοχή και τεράστια υποστήριξη στον δεύτερο. Δεν νομίζω πως έχουν καταλάβει την αγανάκτηση που επικρατεί αυτή την στιγμή.

Σε περίπτωση βέβαια που τελικά καταφέρουν όλο αυτό και το θάψουν όπως με την περίπτωση Γεωργιάδη (που αυτή την στιγμή το βλέπω δύσκολο) είναι για να ετοιμάζεις βαλίτσες και να φύγεις από την χώρα.

1 Like

Γίνεται τρελή προσπάθεια αποπροσανατολισμού στο θέμα Λιγνάδη…Έχουν φτάσει στο σημείο να λένε πως το σύστημα δέχεται ασύμμετρη απειλή !!! Και όλα αυτά σε μία μέρα μόνο !!!

5 Likes

Και η νέα γραμμή υπεράσπισης του Βατίδη θα χει ενδιαφέρον: Αν άκουσα σωστά και ισχύει, υιοθετεί τα λεγόμενα του Μπουμπούκου περί σκευωρίας για τη Μενδώνη. Δλδ ο άλλος βίαζε εδώ και 15-20 χρόνια με απώτερο σκοπό όταν γίνει υπουργός η άλλη να την ρίξει;

Το δες; Παίχτο

8 Likes

Βλέπει τη μαζική αποχή και μιλάει για συνέπειες προσπαθώντας να τρομοκρατήσει. Σιχαμένη όσο δεν πάει. ΨΟΦΟΣ

5 Likes

https://www.huffingtonpost.gr/entry/aetoperovoletheke-astenomikos-ste-charilaoe-trikoepe_gr_6034afc4c5b673b19b6ae5df?&utm_source=sport24&utm_medium=huffpost_homebig&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos3

Στείλτε τον σε κάποια Σχολή να την προσέχει !!!

1 Like

Εμετικη εντελως κι αυτη, πρωτογονο το να μην υπαρχει αξιολογηση απο την αλλη.

Σε μια ιδανικη κοινωνια ολα αυτα.