Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Καλά, το έχουν ξανακάνει.

1 Like

Εμετος και καληνυχτα απο μενα, τα λεμε σε 6 ωρες :face_vomiting:

Λογικα με περισσοτερο εμετο.

1 Like

Αυτούς μέχρι και η μάνα τους, τους μετάνιωσε

2 Likes

Από πότε μια αθλητική φυλλάδα ασχολείται με αμιγώς πολιτικά θέματα;

Πάντως αυτός ο Κυμπουρόπουλος και άλλη φορά είχε μία ας πούμε “αιρετική” άποψη για ένα άλλο θέμα (προσπαθώ να θυμηθώ ποιο ήταν).

1 Like

:joy:

11 Likes

Boomers χειρότεροι από εμένα :joy:

1 Like

Από πάντα, δεν υπάρχει (περι)ορισμός του τι θα γράψει μία εφημερίδα.

Προφανώς, γι’ αυτό και τσεκάρουμε Sportime κι όχι το Φως ας πούμε. Το τρομερό είναι ότι ο εκδότης φέρει “ξεχωριστό” όνομα, παρότι βέβαια δεν έχουμε μάθει ούτε το 10% του τι συνέβει τότε.

1 Like

Γάμησέ τα…

1 Like
3 Likes

ξέρουμε όμως 100% τι επιβεβαίωσε ο άρειος πάγος για τον συγκεκριμένο και το κύκλωμά του

Ομολογώ ότι δεν τα θυμάμαι. Γνωρίζω μόνο πολλές φήμες και ελάχιστα επιβεβαιωμένα facts για εκείνη την ιστορία.

Δεν είναι τόσο παλια, πέρσι το καλοκαίρι έγινε ο ψιλοντόρος (ότι ο αρχίμπατσος θα απαλλαχθεί λόγω αλλαγών στον ποινικό κώδικα)

1 Like

Α ναι, σωστα. Ο Μ.Σ., τον ξεχασα. Δικιο εχεις. Μια αναγνωση των πρωτων γραμμων του αρθρου και τα θυμηθηκα ολα, σωστος.

1 Like

Πιο πάνω το είχαμε ξανασυζητήσει οι δυο μας, ότι αν η Αθήνα επιδεινωθεί τον ήπιαμε. Δυστυχώς επιβεβαιώνεται η πολύ απλή αυτή παρατήρηση, με βάση όλα αυτά που έγιναν και δεν έγιναν, ίσως θυμάστε και την εμπειρία μου που ανέφερα πριν κανά μήνα, απ’τα επείγοντα στο Γεννηματά.

Η ερώτηση είναι, γίνεται με κάποιον τρόπο να μηνυθεί η κυβέρνηση ως εγκληματική οργάνωση που αποκόμισε οικονομικά ωφέλη εις βάρος της ζωής ανθρώπων? Ήταν συνειδητή η απόφαση να μη βοηθήσουν το ΕΣΥ.

Τώρα πια δεν είναι καθόλου εύκολο και απλό το να βοηθηθεί το ΕΣΥ. Για να γίνουν περισσότερες ΜΕΘ, το σημαντικό που απαιτείται είναι το νοσηλευτικό (πρωτίστως) και το ιατρικό (δευτερευόντως) προσωπικό. Κάθε κρεβάτι θέλει δικό του νοσοκόμο/νοσοκόμα 24/7, αυτό σημαίνει 4 βάρδιες τη μέρα, 28 τη βδομάδα. Δηλαδή θέλει 5,5 άτομα περίπου. Ειδικευμένους, όχι που να έχουν βγει τώρα από τις σχολές. Ε, αυτοί είναι στο εξωτερικό, σχολάσανε από την Ελλάδα. Επίσης, είτε είναι εδώ είτε έξω, για να πάνε να δουλέψουνε δεν πρόκειται να πάνε με τίποτα τρίμηνες συμβάσεις, θέλουν μόνιμη δουλειά. Λες και τα επόμενα χρόνια θα πέσουν οι ανάγκες στη δημόσια υγεία… Οπότε οι “συνειδητές αποφάσεις” στις οποίες αναφέρεσαι έχουν ληφθεί από χρόνια, τώρα μπαίνουν κάποια ακόμα καρφιά στο φέρετρο.

5 Likes

Λολ, ωραίο το τρολάρισμα!

7 Likes

https://www.facebook.com/savegreekmountains/posts/2937897369863285

Ερχεται η αναπτυξη.

3 Likes

Ποιες ευθύνες ρε παιδιά θα πούνε ότι έφταιγε το πανεκπαιδευτικό και οι συγκεντρώσεις για τον κουφοντινα θα κάνει σύσσωμη μπεεεε η εκλογική τους πελατεία και όλα καλά.

Γινόμαστε Μπέργκαμο ολοταχώς και βλέπω στις ειδήσεις ότι ανοίγουν τα νυχαδικα. ΓΤΧΞΤΠΣας λέω εγώ, αλλά ενηγουεη.

4 Likes

To ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ/ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ Σας τα κατάλαβα, αυτό το Ξ με μπερδεύει :disappointed_relieved:

3 Likes

Και ήταν αλλά μου έφυγε ξ αντί για κ λόγω νευρων

1 Like