Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Ο Σαντοου ειπε 12 ρε, δεν απανταγα σε εσενα.

Καταλαβα, καλα θα ξυπνησω αυριο χαχα

1 Like

Αααα οκ δεν εβαλες το quote και μπερδευτηκα.

Νταξει απλα ενα χαλαρο Σαββατο θα εχεις στο κρεβατι ισως :stuck_out_tongue:

1 Like

Ανάσταση morgoth >>> ανάσταση Χριστού

2 Likes

Εχει να ποσταρει 17 ωρες βλεπω ο @shadowking69, στη θεση σου θα ανησυχουσα λιγο!

3 Likes

Παρών! Και καλύτερα σήμερα!

8 Likes

Εκλεισα κι εγω. Νιωθω ηδη τις παρενεργειες, δεν ειμαι πολυ καλα.

Χαμουλης στην προσπαθεια να κλεισω, κατα τυχη επεσα σε ενα ακυρωμενο Σαββατο με Σαββατο (οπως ακριβως προτιμουσα). Μονο που πρεπει να βαρεσω τη φυσουνα σαββατοβραδο 15 Μαη, στις 21.00, μετα καπακια υποθετω οτι μπορω να βγω για μπυριτσα αφου θα εχουν ερθει οι στολοι οι τουριστες.

Απο Νεα Σμυρνη μου εδωσε Κηφισιας, αυτο με τσαντισε λιγο. Δεν ξερω τι ακριβως εμβολιο θα κανω, 15/5 και 5/6 οι ημερομηνιες. Εσεις που τα γνωριζετε ολα, Pfeizer να περιμενω;

5 Likes

Αφού μεσολαβούν τρεις εβδομάδες είναι της Pfizer το εμβόλιο.
Έκλεισα κι εγώ, κατευθείαν Pfizer μου έβγαλε. Αργά τον Ιούνιο η πρώτη δόση, κι όσο το σκεφτόμουν για την ώρα του δεύτερου ραντεβού, γέμισε το πρώτο και άλλαξα!

3 Likes

Όχι δεν έχουν έρθει τα κινέζικα εδώ, μάλλον Pfizer θα κάνεις

4 Likes

1 δοση για μενα και τελος.

3 Likes

Θενκ γιου γκαιζ. Δεν ημουν σιγουρος για το “τρεις εβδομαδες” αποσταση, αφου εβλεπα οτι μπορω να επιλεξω σε ημερες και ωρες μεταξυ δυο εδομαδων. Δλδ, στη θεωρια μπορουσα να κλεισω την πρωτη (Δευτερα) απο τις 14 ημερες που μου εβγαζε το συστημα για την πρωτη δοση και να διαλεξω την τελευταια ημερα (Σαββατο) απο τις 14 ημερες που μου εβγαζε για τη δευτερη δοση. Δλδ, θεωρητικα μπορουσαν να μεσολαβησουν και 4 (δεν ξερω και για 5) εβδομαδες.

Αν καταφερω να βρω κεντρο που να κανει Μοντερνα (#diplis) εμβολια, θα κανω αλλαγη.

Στο Ελληνικο κανουν Μοντερνα.

Επίσης, το εύρος του πότε θα βάλεις το δεύτερο ραντεβού εξαρτάται από το πότε βάζεις το πρώτο. Τρεις βδομάδες πάνω-κάτω σημαίνει Pfizer, τέσσερεις σημαίνει Moderna, 2+ μήνες σημαίνει AZ.

2 Likes

Αυτο περιμενα να βρω στη λιστα διοτι βολευε λογω αποστασης, αλλα δεν μου το εφερε γμτ. Απορω γιατι με εστειλε απο Νεα Σμυρνη -> Μαρουσι και οχι Ελληνικο. Τελος παντων, αν βρω “σωστες” ημερομηνιες θα κανω αλλαγη. Αλλιως Μαρουσι και Pfeizer σε ενα σαββατοβραδο του Μαη.

Βάλε ΤΚ 16345 και ξαναδοκίμασε. Απλώς προσοχή, γιατί έχεις δικαίωμα μόνο για δύο αλλαγές.

1 Like

Κάνε Pfizer ρε μην αγχώνεσαι. Όλοι οι γνωστοί μου με Pfizer (μαζί και γω) έχουν μετά την 2η τις λιγότερες παρενέργειες. Εγώ φαντάσου δεν είχα καθόλου, σαν να μην το έκανα ένα πράγμα. Βέβαια σίγουρα παίζει ρόλο και ο εκάστοτε οργανισμός αλλά στατιστικά στον κύκλο μου, για παρενέργειες η 2η δόση Pfizer vs AZ βγαίνει άσο από ημίχρονο!!! Τώρα βέβαια αν ισχύσουν κάτι δημοσιεύματα του στυλ ότι για Pfizer θα χρειαστεί και 3η δόση, αυτό δεν το γνωρίζω.

3 Likes

Οχι, οχι, δεν ηταν θεμα αγχους. Σιγα. Ισα-ισα, θα ξεμπερδευα συντομοτερα. Αλλα να, κανω 2-3 ταξιδακια την εβδομαδα απο ΝΣ -> Κηφισια για δουλεια, βαριεμαι να κανω αλλα δυο σε ισαριθμα σαββατοβραδα και να ψαχνω που θα παρκαρω.

Το 16345 δεν επιασε, εβγαλε ενα νοσοκομειο (δεν θυμαμαι ποιο) αντι του Ωνασειου που ειχε στην αρχικη μου λιστα. Αλλα @pantelis79 μου ανοιξες τα ματια, εβαλα 16777 (Ελληνικο) και μου ανοιξε την Ξιφασκια. Αλλαξα, 19/5 - 19/6 απο καποια ακυρωση και αντε να ξεμπερδευουμε με αυτο επιτελους.

ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΓΑΜΩΓΗΠΕΔΑ ΡΕ ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ ΤΣΟΠΑΝΟΒΟΣΚΟΙ. ΜΠΑΦΙΑΣΑΜΕ.

2 Likes

Ναι, αρκούσε να βάλεις κάποιον ΤΚ της περιοχής του Ελληνικού. Εγώ το έκανα για να κλείσω το ραντεβού της μάνας μου που δεν ήθελε να κάνει το AZ. Στο Ωνάσειο έχει Pfizer απ’ όσο ξέρω, αλλά όταν έψαχνα για το ραντεβού της, δεν είχε διαθέσιμα.

Εγώ τελείωσα με την πρώτη δόση, κομπλέ, γύρισα ήδη σπίτι. Και στα δικά σας όσοι δεν έχετε κάνει ακόμα :stuck_out_tongue:

8 Likes

Ποιος άλλος το έκανε και δεν έχουμε ακόμα νέα του; @nikatapi λαμβάνεις;

3 Likes

5 Likes

Τον είχα πεθυμήσει η αλήθεια είναι:

Και τους ράντιζε με κόβιντ

3 Likes

Μην τα βάζετε αυτά ρε και έχω ραντεβου το άλλο Σάββατο… :stuck_out_tongue:

1 Like