Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Ο Μπουκουρας βρισκεται στη γκριζα περιοχη μεταξυ σοβαροτητας και τρολλιας, μην πτοεισαι ρε :stuck_out_tongue:

1 Like

Ρε αυτοί νομίζουν ότι απευθύνονται σε νηπιαγωγείο!

1 Like

Ολα κομπλέ παιδια, έφτιαξα και κοκορέτσι πριν λίγο. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα προς το παρόν, ίσως αυριο αλλα με τοσο τσιπουρο που θα πιω δε νομιζω να καταλάβω και πολλά.

5 Likes

Εμενα ρε γαμωτο οτι και να χω βαλει μονο AZ μου βγαζει. Ξεκινησα εδω απο Νεα Σμυρνη, εχω βαλει απο κηφισια μεχρι Γλυφαδα και Πειραια. Τιποτα ολα 2 μηνες. Εκλεισα για 12 του Μαη. Αν βρω τιποτα αλλο μεχρι τοτε μπορει να το αλλαξω

1 Like

Αν εισαι 40-44, δεν εχει ανοιξει αλλο εμβολιο πλην του AZ. Οι αλλοι που μας γραψανε εδω οτι κλεισανε Pfizer και Moderna ειναι γεροι :stuck_out_tongue:

4 Likes

χαχαχα λεω και εγω ρε φιλε κοροιδε με πιασανε?! Νομιζα οτι ειμαι απο τους πιο γερους εδω

1 Like

Υποψιν οτι αλλαγη μπορεις να κανεις μεχρι 120 ωρες πριν το πρωτο ραντεβου, νομιζω. Μετα δε σε αφηνει.

1 Like

Ωπ! Καλα που χω και σενα εδω Παντελη! να πω την αληθεια δεν με αγχωνει ιδιαιτερα το ΑΖ, απλα θα θελα επιλογη. Χτες που το συζηταγαμε με φιλους, καποιοι το προτιμανε κιολας

1 Like

Ήδη είμαστε 3 σίγουροι εδώ με ΑΖ
@nikatapi είσαι μερακλής

4 Likes

Και εγώ ζωντανός είμαι, λίγο δεκατακια πρέπει να ανέβασα σήμερα και μυϊκό πόνο σαν πιάσιμο εκεί που έκανα την ένεση κατά τα άλλα κομπλε

3 Likes

4!

2 Likes

Οπότε και εγώ ο 40αρης να μην το ψάξω παραπάνω.
AZ μόνο και τίποτα άλλο, δεν υπάρχει σωτηρία… :smile:

Πέρα από την πλάκα, δεν φοβάμαι για κάτι όσον αφορά το AZ, εκατομμύρια κόσμος έχει κάνει το εμβόλιο.
Αυτό που με χαλάει είναι ο χρόνος μεταξύ των δύο δόσεων, την πρώτη θα την κάνω σε μια εβδομάδα το άλλο Σάββατο και τη δεύτερη την έκλεισα στις 22 Ιουλίου.

4 Likes

Κοιτα, αυτο ειναι το βασικο που με χαλαει κι εμενα. Τη δευτερη την εβαλα οσο νωριτερα γινοταν, δηλαδη 26/6. Οταν πλησιασουμε εκει, θα δω τι θα κανω. Λενε οτι οσο πιο μακρια απο την πρωτη ειναι, τοσο πιο καλα. Η Ισπανια μαλιστα διαβαζα οτι θα παρακουσει αυτα που λεει ο ΕΜΑ για 8-12 βδομαδες κενο (δηλαδη 2-3 μηνες) και θα παει τη δευτερη δοση στους 4 μηνες. Αν ειμαστε στον Ιουνιο και ξερω πανω-κατω τι θα κανω το καλοκαιρι, λογικα θα την αλλαξω και θα την παω πιο αργα.

EDIT:

2 Likes

Όντως υπάρχει ελάχιστη αποδοχή από τους 30-39; Επειδή γενικά διάβαζω στα περισσότερα μέσα ότι γινόταν πανικός και οι περισσότεροι 30+άρηδες έτρεχαν να εμβολιαστούν.

Εγω προτεινω να μοιρασουμε τα εμβολια. Αν κατι παει στραβα, ας μεινει καποιος στο φορουμ. Οχι ολοι στο ιδιο παιδια, διαφοροποιηθειτε.

Ειπαν οτι στις αρχές Μαϊου (προφανως μην περιμενετε να πιασουν οι πρωτες 3-4 μερες) θα ανοιξουν ολα τα εμβολια για τους 40-44. Οποτε ειτε κλειστε κι αλλαξτε οταν συμβει αυτο, ειτε περιμενετε.

4 Likes

Το αντιθετο καταλαβαινα κ γω απο σχολια κ περιρρεουσα ατμοσφαιρα. Επισης στα περισσοτερα κεντρα που κοιταγα οι ημερομηνιες ειναι γεματες

Σε όλα τα ΜΜΕ μέχρι τώρα έλεγαν ότι ανταποκρίθηκαν σε πολύ ενθαρρυντικό βαθμό οι 30-39

Εδώ λένε αλλά

Προσωπικά, όσους γνωστούς έχω ρωτήσει η αλήθεια είναι ότι μου είπαν δεν θα το κάνουν . Όχι ότι ο κοινωνικός κύκλος κάποιου είναι κάποιο δείγμα , αλλά το λέω να υπάρχει

Πιστεύω είναι καθαρά λόγω ΑΖ αν ισχύει ότι δεν έχουμε ανταποκριθεί εμείς οι 30-39

1 Like

Η ειδηση ως τωρα παιζει μονο απο το ProNews. Ο,τι μπορει να σημαινει αυτο. Το ιδιο το αρθρο ειναι οσο πιο κινδυνολογικο γινεται.

Στη δουλεια παντως, τα κοριτσια του 30-39 δεν εκαναν κινηση για ραντεβου. Κατα την αποψη μου, πολλα σωστα εκαναν. Τα αγορια ηδη εκλεισαν ραντεβου απ’ οσο ξερω. Ολοι εχουν καποιες αμφιβολιες, αλλα χαλιουνται κυριως απο τις 12 εβδομαδες που μεσολαβουν.

1 Like

Κ μενα καπως ετσι εχει παει μεχρι τους 40κατι φιλους. Οι κοπελες περιμενουν, οι αρρενες πανε κ κανουν

1 Like

Αυτο δεν το καταλαβαινω… θα ερθουν να σε παρουν με το ζορι απο το σπιτι σου να πας? :joy: :joy: :joy:

Κλαιω, πραγματικα ποσο ελληνικη λογικη… σε φαση αν πας σε καποια υπηρεσια και τους πεις “μα ειπατε αρχες Μαιου θα το εχετε αυτο” μπορει και να σου πουν “καλα ρε φιλε ενταξει ακομα 5 Μαιου ειναι, απο βδομαδα και βλεπουμε”

Γιατι?

2 Likes