Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Παπαρια ευκολοι θα ειναι, θα ανεβουν κι αλλο τα κρουσματα.

3 Likes

Νομίζω αν ήθελε να μάθει αυτή την πληροφορία, σίγουρα θα τον είχαν απολύσει :stuck_out_tongue:

4 Likes

Σε ολες τις χωρες που εχουν κανει πιο εντατικη την χορηγια του εμβολιου τα κρουσματα εχουν πέσει δραματικα. Δεν υπαρχει κανενας λογος να μην συμβει το ιδιο στην Ελλαδα.

Εγω παντως τον Ιουλιο θα ειμαι καθε μερα παραλια και σε παω και στοιχημα αν θελεις :sunglasses:

4 Likes

Εσυ εισαι τουριστας :stuck_out_tongue:. Εγω πιστευω οτι τον επομενο μηνα θα ανεβαινουν τα κρουσματα με τη νοοτροπια ληξης συναγερμου που εμφυσειται στους πολιτες. Η συντριπτικη πλειοψηφια των πολιτων ειναι ακομα ανεμβολιαστοι και δεν ειναι ωρα για μαλακιες. Οι οποιες θεωρω πλεον οτι ειναι παρα πολυ πιθανο να συμβουν. Τον Ιουλιο και τον Αυγουστο βλεπουμε, αλλα για 1-2 μηνες ακομα χρειαζεται εγκρατεια και οχι ψωλοπαιξιμο. Βαζεις στοιχημα και για το τι απο τα δυο θα γινει :grinning:;

5 Likes

Διαβάζω για το νέο νομοσχέδιο εργασίας

και λέει κάπου μέσα αυτό

Συνδικαλιστικός νόμος - Απεργία: Γ ια τη λήψη απόφασης απεργίας, θα πρέπει η Γενική Συνέλευση των συνδικαλιστικών οργανώσεων να παρέχει πραγματική πρακτική δυνατότητα συμμετοχής και ψήφου εξ αποστάσεως (ηλεκτρονικώς), ενώ θα πρέπει να αναφέρονται και τα αιτήματα και οι λόγοι που τα θεμελιώνουν.

Αν αυτό είναι εφικτό και το περνάνε σε νόμο, γιατί δεν ψηφίζουμε και για τις εκλογές ηλεκτρονικά?

3 Likes

Είχα γράψει αυτά πριν λίγο καιρό. Όσο πάει θα γίνεται και χειρότερο, κατάργηση δικαιωμάτων, απεργιών και θα ζούμε για να δουλεύουμε.

5 Likes

8 Likes

100%, η ατμοσφαιρα για αυριο που ανοιγει η εστιαση ειναι λες και δοθηκε συνθημα οτι τελειωσε η πανδημια ολα κομπλε.

Καντε εμβολιο μαλακες θα πεθανουμε ολοι…

5 Likes
5 Likes
1 Like

Ε ρε γλέντια…

2 Likes

και το ξέπλυμα:

6 Likes

A former restaurant manager serving 10 years in prison for effectively enslaving a man, forcing him to work more than 100 hours a week without pay

Εδώ θα ήταν επιχειρηματίας της χρονιάς

3 Likes

Αστροζενεκώθηκα λοιπόν λίγο πριν τις 16.00 και τώρα περίπου 12 ώρες μετά (όσο μου είπαν και στο κέντρο) έσκασαν οι παρενέργειες. Η πλάκα ήταν ότι καθώς περνούσαν οι ώρες μετά το εμβόλιο και δεν νιώθεις τπτ σκέφτεσαι “νταξ παίζει να τη σκαπουλάρω”.

Ως τώρα με έχουν σκίσει οι κρυάδες και έχω έντονο πιάσιμο στην πλάτη και στη μέση.
Με βάση αυτές τις ενοχλήσεις, είναι ευκολάκι αν μείνεις σπίτι για όσο χρειαστεί (περίπου ενάμιση 24ωρο). Αλλά για δουλειά ούτε λόγος… η υπερπροσπάθεια δεν βγάζει κάτι δυστυχώς. Πήγα να πάρω αγκαλιά τον πιτσιρίκο μου που είναι δεν είναι 9 κιλά και μου φάνηκε ότι ήταν 50 :laughing:

Καλή υπομονή σε όσους το κάνουν (εύχομαι όλοι)…

15 Likes

Τωρα ισως μπορεις να καταλαβεις εμας που ειδαμε το Last Jedi στο σινεμα πως νιωσαμε… :stuck_out_tongue:

Μονο αγαπη για το πιτσιρικι μινι πλασμα και περαστικα. Αντε να εμβολιαστουμε ολοι να σκασει ανοσια αγελης καποια στιγμη να παμε σινεμα ξανα κι ας ειναι για να βλεπουμε μαλακιες!

5 Likes

γέλασα δυνατά

4 Likes

Περαστικά.
Ευτυχώς θα το κάνω Σάββατο οπότε μεσολαβεί και η Κυριακή.
Τώρα για Δευτέρα και αν θα μπορω για δουλειά, θα δούμε.

Τεσπα. Σημασία έχει να τελειώσουμε με όλο αυτό που ζούμε ένα και βάλε χρόνο.

2 Likes

Astrazeneca χθες στις 17:00…Επόμενο 06.07.
Μέχρι τώρα εκτός από κάτι ενοχλήσεις στα πόδια τπτ άλλο…Ρε μήπως και μου έβαλαν φυσιολογικό ορό και με κοροϊδεύουν ;;;; :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

5 Likes
1 Like

Μαλιστα…

Στην γειτονια μου ειχαμε αυτο εδω

4 Likes