Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Ξέχασες το θέμα περί εξοδών του κράτους για την αποκατάσταση της υγείας του ανεύθυνου που δεν φορούσε και θα γλίτωνε τα χειρότερα.
Βέβαια, θα μου πεις ότι εδώ οι δρόμοι είναι όπως είναι και η ευθύνη γι’ αυτό είναι του κράτους, αλλά ας ξεκινάμε από κάτι τουλάχιστον.
Και στην τελική, αφού ο μέσος πολίτης γενικά δεν είναι υπεύθυνος (έλλειψη παιδείας, και σε αυτό ευθύνεται το κράτος βέβαια), τα περί νοοτροπίας πάνε περίπατο μετά.

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=224027&cid=6

Εδω ο κοσμος καιγεται και ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΧΤΕΝΙΖΕΤΑΙ.

700 ευρω για κουρεμα ρε μαλακες…Το ΘΡΑΣΟΣ τους ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ !!!

μετά πώς να μην τον λυντσάρει ο κόσμος αν τον δεί στον δρόμο?(βλέπε περιστατικό με χατζηδάκη)
σε λίγο θα μας πούν οτι το κωλόχαρτο του πρωθυπουργού κοστίζει 1000 ευρώ.έλεος πια με την χλίδα των πολιτικών.ο κόσμος με το ζόρι βγαίνει το μήνα τα 700 ευρώ που παίρνει και ο άλλος τα δίνει για ένα απλό κούρεμα.

Όταν πάντως δε θα ναι πια πρωθυπουργός και ο κόσμος τον πετύχει και του ξυρίσει και το μουστάκι, τσάμπα θα του ρθει. :lol:

Ας χρεώνεται την πρίθαλψη ο “ανεύθυνος”. Ένα παραπάνω κίνητρο να φέρεται υπεύθυνα χωρίς όμως το “ντάντεμα”. :wink:

τελείωσε η δίκη με τα παιδιά στη λαρισα…
ολοι αθώοι εκτός δυο ατόμων…των δυο που φέρονται να έκαψαν τις τράπεζες(αν είναι αυτοί)

για τους άλλους 9 μαντέψτε ποια ήταν η κατηγορία που όπως είπε ο δικαστής ευσταθούσε … [B][U]εξύβριση[/U][/B]…χαχαχαχα #-o αλλά δεν υπήρξε κανείς να του κάνει μήνυση οπότε είναι ελεύθεροι

αν ας πουμε ο “ανευθυνος” δεν εχει φραγκο να πληρωσει την περιλθαψη του, ε ας ψοφησει για την “ανευθυνοτητα” του. Σα το αμερικα ενα πραμα.

αν όμως ΕΣΥ πεταχτείς από ένα στοπ με τη μηχανή, σε πατήσει ένα αυτοκίνητο και μείνεις φυτό, θα καταστρέψεις και τη ζωή του “θύτη”.

Αφού τον ψηφίζει ο κόσμος καλά μας κάνει…
Τέτοια γουρούνια είμαστε…

Εγώ δεν τον ψήφισα και άλλοι γνωστοί που ξέρω.Μας αξίζει που μας γαμάνε το μέλλον?

Εσύ και εγώ είμαστε η εξαίρεση και οι φίλοι σου αλλά…το 44% του Ελληνικού λαού στις τελευταίες εκλογές επέλεξε αυτόν που θα μας γαμήσει το μέλλον

Λάθος.Το 44% αυτού που ψήφισε που αν δεις τα στοιχεία αυτών που ψήφισαν, 3 εκατομμύρια ψήφισαν το ΠΑΣΟΚ δηλαδή το 1/3 του πληθυσμού.Αυτά τα όλοι τον ψηφίσαμε καλά να πάθουμε είναι μαλακίες σόρρυ κιόλας.Οι μεγάλοι μπορεί να τα λένε,εμείς όχι (εκτός και αν ψήφισες πασοκ στις τελευταίες εκλογές).Από το να στεκόμαστε απαθείς ας κανουμε κάτι από το να λέμε μόνο αυτό

Μαζί σου φίλε αλλά τι να κάνεις…να ρίξεις μολοτοφ στις πορείες?
Αλλάζει κάτι?
ίσα ίσα που προβάλλουν τα επεισόδια τα Μέσα Μαζικής Αποχαύνωσης απο την μαζικότητα της πορείας!!!
Εγώ δεν ψηφίζω ποτέ ΠΑ.ΣΟΚ μόνο Αριστερά

Μα εσυ εχεις στο προφιλ σου μια φοτο που γραφεις ‘‘μολοτοφ, ενα χρησιμο οπλο εναντια στο συστημα’’ :-k
Θα μας εξηγησεις τι πιστευεις τελικα ??

Δεν μίλησα πουθενά για μολότοφ

σε νοιαζει τι προβαλεται και πως σε βλεπουν, ή το αν αυτο που κανεις ειναι για σενα σωστο. ποτέ με πορειες-κηδειες δεν αλλαξε κατι.

Ούτε με μολότοφ σε τράπεζες, ούτε με το να κάνει πράξη ατομικά ο καθένας ό,τι μαλακία πιστεύει ο,τι είναι σωστή άλλαξε κάτι όμως.

εφοσον εγω πιστευω κατι (πχ για τις μολοτοφ) για να σταματησω πρεπει να με πεισεις πανω σε κατι αλλο.
εκλογες, ειρηνικες πορειες-παρελασεις ειναι προφανως εκτος παιχνιδιου. αν δεν κοιταξουμε ο καθενας την παρταρα μας και παμε μεταναστες στο εξωτερικο ή ερημιτες σε κανενα χωριο, και μεχρι να παρουμε τα οπλα τι λες να κανουμε???:wink:

Βασικά, παίρνωντας σα δεδομένο πως δε μιλάμε επί προσωπικού, αυτόν που πιστεύει σε μια μορφή πάλης η οποία είναι επιζήμια για το ταξικό εργατικό κίνημα και την εφαρμόζει εις βάρος του, δε χρειάζεται κάποιος να τον πείσει πάνω σε κάτι άλλο, αλλά να τον απομονώσει.

Να προσθέσω πάνω σ’ αυτό ότι αυτή η παπαριά είχε γίνει καραμέλα και στις φοιτητικές κινητοποιήσεις του '06, με τα γνωστά αποτελέσματα βέβαια. Σε γενικές συνελεύσεις, “συνελεύσεις καταλήψεων” κτλ. έβλεπες διάφορους περίεργους τύπους οι οποίοι επιχειρηματολογούσαν τύπου “εγώ αν βλέπω απέναντί μου τον μπάτσο το θεωρώ προκλητικό και θέλω να του πετάξω πέτρα ή μολότοφ, γιατί να μην το κάνω, έχω το δικαίωμα”.

Το πρόβλημα, επεκτείνοντας αυτό που λέει ο Κλέαρχος, είναι ότι δεν τους διώχνανε ούτε καν από εκείνες τις συνελεύσεις.