Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Η μάνα μου στην πρώτη δόση ταλαιπωρηθηκε, 38 πυρετό και κόπωση που κράτησε 2-3 μέρες. Στη δεύτερη δόση δεν είχε σχεδον τίποτα

1 Like

Εμένα το αντίθετο με τη μάνα μου

Στην πρώτη τίποτα απολύτως. Στη δεύτερη ένα πλήρες 24ωρο ( περίπου 9 το βράδυ με 9 το βράδυ της επόμενης ) σταθερά λίγο πάνω από 38 πυρετό και μεγάλη κόπωση . Μέχρι εκεί όχι κάτι φοβερό

Με μοντέρνα εμβολιαστηκε

Η δικια μου με Μοντερνα στην πρωτη δοση τιποτα ιδιαιτερο, στη δευτερη δοση ενα 24ωρο δεκατα. Εγω 26/6 κανω δευτερη δοση ΑΖ, αν προλαβω βεβαια και δε μας βαλουνε να κανουμε κανα αλλο στη θεση του. Στην πρωτη δοση ειχα δεκατα που ξεκινησαν περιπου μετα απο 12 ωρες και κρατησαν περιπου 24, τιποτα σοβαρο. Καλα, τον πονο στο χερι δεν τον αναφερω καν. Ο αδερφος μου με Πφαϊζερ δεν επαθε τιποτα σε καμια δοση, η γυναικα του στην πρωτη λιγη αδιαθεσια, στη δευτερη λιγη περισσοτερη. Γενικως οχι σπουδαια πραγματα, μη φοβαστε ρε. Και 1-2 μερες πυρετο να κανουμε, κλαιν μαιν. Εγω γι’ αυτο τις εβαλα Σαββατο και τις δυο δικες μου :stuck_out_tongue:

2 Likes

Θα μπορούσες να δουλέψεις 13ωρα Δευτέρα-Τρίτη-Τετάρτη και να αράξεις Πέμπτη-ΠΣΚ

12 Likes

Αυτο ειναι μεγαλη αληθεια, αλλα οταν εκανα πρωτη δοση δε μας ειχε παρουσιαστει ακομα το μεγαλουργημα του Χατζηδακη. Ασε που πιστευω οτι με τοσο κραξιμο που τρωει, μπορει να παρει και τιποτα πισω, θα δουμε.

2 Likes

AstraZeneca, τελος. Οποιος εκανε, εκανε. σιγα μην παει ουτε ενας 60αρης που δεν εχει παει ως τωρα. Να δω τι θα απογινουν ολα αυτα που θα περισσεψουν. Ισως εχουν την τυχη των εμβολιων του Αβραμο που σαπισανε στα κοντεινερ.

1 Like

Ισως τα χαρισουμε στην Γειτονικη Χωρα

5 Likes

Ήδη δώσαμε στη Αλβανία 20,000

2 Likes

1η δοση με pfizer δεν κατάλαβα τίποτα, ούτε καν πόνο στο μπράτσο (μάλλον είμαι στο control group με το placebo :nerd_face: )
Θα σας πω με τη 2η τι θα προκύψει…
Εν τω μεταξύ διάβασα πριν λίγο αυτό:

https://www.in.gr/2021/06/14/b-science/episthmes/enzymo-ton-anthropinon-kyttaron-deixnei-na-katarriptei-kentriko-dogma-tis-viologias/

Ειπαμε, να δειτε που στο τελος το ΑΖ θα βγει καλυτερο :stuck_out_tongue:

2 Likes

Τόσο ζουμί προς κουβέντα σε μόλις 1:58 δεν έχω ματαδεί. Θα σταθώ όμως στο επικό “έναν ιό που δεν είναι καν ορατός διά γυμνού οφθαλμού”.

Η φάση έχει ξεφύγει πλέον από το “τι ψηφίσατε ρε μαλάκες” κι έχει πάει στο “σας αγαπάω που τον ψηφίσατε, αλλά κόψτε την πλάκα στις επόμενες εκλογές”

12 Likes

πρεπει να εχει παιξει αιμομιξια στην οικογενεια. δεν εξηγειται αλλιως

3 Likes

Τι ηλιθιος πια ο μιστερ μπιν, απλα δεν αντεχεται αλλο

3 Likes

Ρε εγκάθετοι όλοι σας, είπε να κάνει ένα λογοπαίγνιο ο άνθρωπας μιας και βρίσκεται σε συνέδριο του ΝΑΤΟ όπου ΌΟΟΟΟΛΟΙ οι αντίπαλοι είναι ξεκάθαρα ορατοί! :joy:Τζίζας! :crazy_face: :rofl:

4 Likes

η αλλιως οσοι κανατε και δεν παθατε κατι να κανουν την 2η δοση. ξεστοκαρισμα ξεκαθαρο ηταν εν τελει, ολα τα αλλα λογια να αγαπιομαστε… το παραδεχεται και το σκυλακι τους…

3 Likes

Κατά τ’άλλα αναμένεται το Ταμείο Ανάκαμψης για Ελλάδα 2.0 κλπ κλπ

5 Likes

Πόσο βλαμμένη είναι αυτή η Διαμαντοπούλου. Η υπουργός της φωτοτυπίας για να μην ξεχνιόμαστε.

3 Likes

Το μόνο που λείπει σήμερα από την -δεν πήγε και πολύ καλά- αγανακτισμένη αντίδραση ταξιδιωτών στο λιμάνι του Πειραιά λόγω της απεργίας, είναι να σκάσει κανά ολόγραμμα του Βελουχιώτη ένεκα της σημερινής επετείου.

Καλό, καλό.

2 Likes

https://fb.watch/69As99r5qG/

ΤΖΙΖ

40 λ. ·

Δεν έχει τέλος το πετσοκομμα. Πήγαν να ακούσουν τον κόσμο να βρίζει τους απεργούς, αλλά ο κόσμος φωνάζει ότι οι απεργοι ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΕΣ και ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ

8 Likes

-Λοιπόν παιδιά, τα μόνα κλικς που παίρνουμε είναι από 50+, να γράψουμε κάτι αλλά προσεκτικά, μην την πατήσουμε σαν τους άλλους τους μαλάκες, βλέπετε τι γίνεται
-Το βρήκα θείε

ffff

6 Likes