Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

εννοείται με την ιστορία… τι μου φταις εσύ??

1 Like

ΟΚ, εγώ απλά μεταφέρω ό,τι διάβασα.

Δηλαδή ότι η πρώτη σφαίρα στο στήθος προκάλεσε μη θανάσιμο, διαμπερές τραύμα (καθώς δεν βρήκε καρδιά) και μετά σημάδεψε κρόταφο για σιγουριά. Τώρα, αν υπάρχουν υποψίες για “σκηνοθετημένο” σκηνικό, δεν το γνωρίζω. Υποθέτω ότι συνδέονται με το γεγονός ότι ήταν έτοιμος για νέο επιχειρηματικό βήμα και επειδή λίγη ώρα πριν είχε επικοινωνήσει με το άτομο που φροντίζει τη μητέρα του. Βρέθηκε κι ένα σημείωμα, λένε. Ποιος ξέρει;

2 Likes

Σε αυτή την ταβέρνα είχαν δολοφονήσει τον Παπαχρήστου το 2018 πάντως.

1 Like

Εντωμεταξύ, την μπέρδεψα με την ταβέρνα ‘‘Κρητικός’’ που είχε πάει η κόρη Μητσοτάκη να το παίξει αλληλέγγυα πριν μερικούς μήνες και λέω ‘‘έλα ρε φίλε, κι εκεί έχει το δάχτυλό της η οικογένεια;;;’’, αλλά εν τέλει αυτή που λέω είναι στο Κερατσίνι…

…στην ταβέρνα Κρητικός στην Κάντζα παίζει να έχω φάει τα νοστιμότερα παϊδάκια και σταβλίσια μπριζόλα του γαλαξία μας

… συνεχίστε

1 Like
1 Like

Γαμώ το σπιτι τους πραγματικά αυτή η κυβέρνηση είναι ό,τι χειρότερο έχει περάσει, σαν να παίρνουν εκδίκηση για όλα τα χρόνια που κερδήθηκαν δικαιώματα και παροχές για τον λαό.

Τέτοιο ταξικό μίσος ούτε στις φουλ μνημονιακές εποχές δεν είχα νιώσει.

11 Likes

σκατα στον ταφο σασ, θα κανω το σκατο παξιμαδι να στειλω την κορη μου να ζησει στο εξωτερικο

6 Likes

image

Μελισσανίδης, όχι ο τίγρης.

2 Likes

Καθόταν η Τένια η Μακρή με το κινητό στο χέρι, είδε τα tweets του σκατοΣίλα και όλες τις εμετίλες των τελευταίων ημερών σε σκαι κλπ, και είπε “ώπα ρε μλκες, είμαι κι εγώ εδώ, τώρα θα σας δείξω πόσο πιο ΕΜΕΤΙΚΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙ μπορεί να γίνει κάποιος”

Δεν υπάρχουν τα “μακάρι” που θέλω να γράψω

5 Likes

Παπάς έβγαλε βιτριόλι και άρχισε να λούζει Μητροπολίτες στη μονή Πετράκη. Αντε να φερουμε 5 ή 8 να πουμε Τζουμαντζι να ησυχασουμε

6 Likes

«Θα δούμε και τη γοητεία σε όλη της την έκθεση κατά τη διάρκεια της δίκης. Θα δείτε μία γοητευτική προσωπικότητα που θα αρχίσετε κι εσείς να είστε followers»

Τι λέει γαμώ το σπίτι της.

9 Likes

εχει χαζεψει ο κοσμος…

1 Like

Κάπου το διάβασα και μου φάνηκε γαμάτο:
Η Μακρή και η Μάνδρου είναι οι γυναίκες που αναρωτιόμαστε, ποιες στέλνουν γράμματα στους φονιάδες και βιαστές στη φυλακή.

2 Likes

Για φαντάσου, από μικρό παιδί ντυνόσουν παπαδάκι
να που τώρα είσαι γαμιάς μες ‘στη μονή Πετράκη.

Επίσης,

1 Like

Και τι ακριβώς περιλαμβάνει ο νέος νόμος στην Ουγγαρία;
Αν δεν δούμε περιεχόμενο (άσχετα αν κυβερνούν φασίστες εκεί τώρα), πώς θα το καταδικάσουμε;
Δεν έχω χρόνο τώρα να ψάξω για τη συγκεκριμένη νομοθεσία, αλλά κατά τα άλλα η κεντρική γραμμή της ΕΕ όλα αυτά τα χρόνια είναι η υποστήριξη και υιοθέτηση απόψεων και δράσεων της κάθε “lgbt” μειονότητας κλπ, χωρίς σεβασμό στις θέσεις της πλειοψηφίας ίσως. ΕΕ και χολιγουντ…

Ε στην Ουγγαρια σεβαστηκαν την ακροδεξια πλειοψηφια και απαγορευσαν την “προωθηση” της ομοφιλοφυλιας στους κατω των 18, για να μη βγουνε τα παιδια τους πουστηδες. Λες και δε γεννιεσαι ομοφυλοφιλος και ο Ορμπαν θα σταματησει εναν αντρα απο το να του αρεσουν οι αντρες, αν ειναι γενετικα προγραμματισμενος για να του αρεσουν οι αντρες.

4 Likes

Πώς προκύπτει ότι “κεντρική γραμμή της ΕΕ όλα αυτά τα χρόνια είναι η υποστήριξη και υιοθέτηση απόψεων και δράσεων της κάθε “lgbt” μειονότητας”; Ή απλώς πρέπει να επιβάλει η “πλειοψηφίας” την αποψή της επί της “μειοψηφίας”;

Στο κάτω κάτω, μειοψηφία είναι κι ο φασίστας, ο ομοφοβικός και ο ρατσιστής, οπότε γιατί όχι μία λοβοτομή να ησυχάσουμε;

5 Likes

Ποιες είναι οι θέσεις της “πλειοψηφίας” που δεν σέβονται;…μήπως αυτές αφορούν και την καπήλευση ενός υπέροχου φυσικού φαινομένου που έχουν βάλει στην δήθεν σημαία τους όμως μας είπες στο νήμα του EURO;

4 Likes

9 Likes