Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

καλο αποβρασμα…

5 Likes
2 Likes

Δεν υπάρχουν λόγια για τέτοια περιστατικά.

Το μόνο που θα ήθελα να γράψω-κ κάτι παρομοιο ειπώθηκε χθες από την γυναικα του φιλου- είναι πόσο απλά λένε πολλοί το "Ναι είμαι ρατσιστής " χωρίς να καταπινουν μετά τα δόντια τους.

Έχω πάθει σοκ πόσες φορές το έχω ακούσει τώρα τελευταία. Ίσως επειδή όταν εμένα Αθήνα μπόρεσα να διαλέξω τις παρέες μου ενώ εδώ βρήκα τις παλιές μου οι οποίοι οι περισσοτεροι έχουν μετατραπεί σε ρατσιστές του κέρατα.

5 Likes

Τι γίνεται εκεί στο Γαλάτσι ρε! Μετά τον Χρυσαυγίτη ιδιοκτήτη των 2 πίτμπουλ, σήμερα πυροβόλησαν ντελιβερά!

1 Like

Σήμερα γυρνούσα Αθήνα από το χωριό. Φτάνοντας Μαλακάσα στο ύψος του Terra Vibe και ακριβώς απέναντι, είδα τον καμένο λόφο. Και σκέφτηκα ο αδαής… φαντάσου τώρα να είχε ξεσπάσει αυτή η φωτιά το '18 με 40000 άτομα από κάτω. Να θέλουν να φύγουν, να στριμώχνονται όλοι, να σπρώχνουν και να τρέχουν προς τα αμάξια για να πάνε που??? Εδώ χωρίς φωτιά και φύγαμε 3 το πρωί από εκεί! Φανταστείτε λίγο τι μπορεί να γινόταν σε μία τέτοια περίπτωση… Πραγματικά ένιωσα μία ανατριχίλα. Ενώ ρε γαμωτο τον γουστάρω σαν χώρο, αυτές οι χρόνιες παθογένειες στην οργάνωση σε κάνουν πραγματικά να μην θες να ξαναπατήσεις εκεί.

11 Likes

Τρεις μερες μετα, ειχε γινει το Ματι.

2 Likes

Όντως. Και αν ήμουν ο Λώρης, γνωρίζοντας τι μου σουρνουν τόσα χρόνια, τι έγινε πριν λίγα χρόνια στο Μάτι αλλά και τι έγινε προχθές κοντά στο χώρο που στοιβαζω τους πελάτες μου, πραγματικά δεν θα έκανα όχι συναυλία, αλλά ούτε πικνικ εκεί πέρα!

Summary

Με τους φακούς από τα κινητά διανύσαμε όλο τον δρόμο από την πάνω έξοδο μέχρι το αυτοκίνητο ρε φίλε!!! Είναι να φρικαρεις! Ο λόγος που μάλλον τελικά τα σκέφτομαι τώρα είναι γιατί προπερσι είχα πάει με την γυναίκα αντί για τους καυλιαγκουρες φίλους μου, όπου μετά από κάθε συναυλία είχαμε χεσμένους φακούς, διατάξεις ασφαλείας, απότομα μονοπάτια στο σκοτάδι κλπ. Μόνο “τι γαμω που ήταν το live ρε μαλάκες” και βουρ για βρώμικο. Τραγικά πράγματα. Απλώς τραγικά.

6 Likes

Τι ηλίθιο άρθρο είναι αυτό από τη γLifo. Ευτυχώς που αρκετοί αναγνώστες στα σχόλια τους έκραξαν. Η δημοσιογράφος Σιούτη που περνάει τη γραμμή Σκάι μέσα από τα άρθρα της όπως είδα σε ένα σχόλιο.

1 Like

Το μόνο που εύχεσαι σε κάτι τέτοιους είναι να βρεθούν σε ξένη χώρα και να τους τύχει κάτι αντίστοιχο. Τπτ άλλο.

3 Likes

Ο Μπάμπης της καρδιάς μας τα έβαλε με το twitter. Τον ενόχλησε κι αυτόν το #Μητσοτάκη γαμιέσαι. Αλλά θα μου πεις εδώ ενοχλήθηκαν από τη ΓLifo.

1 Like

Ο Μπάμπης της καρδιάς μας και άλλων οργάνων του σώματός μας… (κλεμένο από ραδιοαρβύλα).
Όταν ήταν μικρός πρέπει να βούτηξε σε βαρέλι με εμετό, δεν εξηγείται αλλιώς γιατί είναι τόσο εμετικός κάθε φορά (μαζί με τα φιλαράκια του μπογδανοπορδοσαλτε και λοιποί).

3 Likes

Επειδή δε μπορώ να θυμηθώ: υπήρχε προηγούμενη περίπτωση πρωθυπουργού μας που να οργανώθηκε καμπάνια εναντίον του με ευθείς προσωπικές προσβολές επιπέδου “γαμιέσαι” κλπ; Θυμάται κανείς άλλος; Γενικά, θεωρώ πως δεν ήταν και από τις πιο περήφανες στιγμές του ελληνικού internet (τόσο λόγω timing όσο και λόγω απουσίας πολιτικού λόγου που κατέληξε σε πολύ αστεία μεν, καλοήθη όμως δε memes). Σταγόνα στον ωκεανό βέβαια της σύγχρονης ελληνικής ιστορίας.

1 Like

Μπορει να οφειλεται στο οτι οσο μουνοπανα ή/και αχρηστοι να ηταν ολοι οι προηγουμενοι πρωθυπουργοι, κανενας δεν ηταν τοσο μα τοσο παναχρηστος, προκλητικος και γελοιος οσο ο μιστερ μπιν απο τα λιντλ, που εχετε τωρα. Λεω γω τωρα.

7 Likes

Δηλαδή δεν υπήρχε προηγούμενη παρόμοια καμπάνια; Αυτό είναι το βασικό μου ερώτημα

Το οργανώθηκε καμπάνια είναι λίγο άστοχο

7 Likes

Εδω ο Αρκας εβγαλε ολοκληρη σειρα για τον Τσιπρα, πλακα κανουμε τωρα?

6 Likes

Οταν κανανε προεκλογικη εκστρατεια με το #ερχεται_πουτσα δε θυμαμαι να ενοχληθηκε κανενα σαιτ

9 Likes

Το καμπάνια ίσως, το “οργανώθηκε” σίγουρα. Μπορεί να ήταν και Χρυσαυγίτες ή ξένοι μερικοί από όσους συμμετείχαν. Αν υπήρχε οργάνωση θα υπήρχε πιστεύω παραπάνω πολιτικός λόγος από απλή οργή και “ξεθύμασμα”.

Απέχουν οι 2 περιπτώσεις. Εκτός του ότι ο Αρκάς διατήρησε ένα minimum επίπεδο χυδαιότητας, επίσης είχε και πολιτικό λόγο και διάρκεια. Και υπό μια έννοια θα μπορούσε να ήταν παράδειγμα προς μίμηση για όσους θέλουν να μην ψηφιστεί ξανά ο Μητσοτάκης. Ο Αρκάς δεν απέτυχε στον στόχο του.

@nikosp αυτό πρώτη φορά το ακουω. Γενικά δεν έχω twitter.

1 Like

Ε τότε όλα οργανωμένα είναι μ’αυτό το σκεπτικό, οποιαδήποτε πράξη. Το Μητσοτάκη γαμιεσαι πάντως, το είπε ένας σε ζωντανή σύνδεση στο ΣΚΑΙ έξω απ’το ΠΑΙΔΩΝ, περνώντας με το μηχανάκι και το έβγαλε το Luben.

Επίσης, για ποιο λόγο χυδαίο? Παντρεμένος χριστιανός δεν είναι, με τρία παιδιά? Το αυταπόδεικτο λένε οι άνθρωποι

3 Likes

Θιχτηκες απο το “Μητσοτακη Γαμιεσαι” ? Να λες παλι καλα, ανημερα της Παναγιας σημερα που ειναι, κανονικα το συνθημα επρεπε να ειναι “Μητσοτακη σου γαμω τη παναγια και οτι εχεις ιερο”

Γελαω που μιλας για οργανωμενη καμπανια για το οτιδηποτε.

Ειπε ενας ανθρωπος Μητσοτακη Γαμιεσαι σε live feed και εγινε viral.

Οι πολιτικες σου προτιμησεις φαινονται, αν ησουν Αμερικανος θα τους ελεγες και τρομοκρατες οσους φουκαραδες εχουν ταλαιπωρηθει απο τον πουτανας γιο και την κυβερνηση του 2 χρονια τωρα και ξεθυμαναν με μια βρισια στην τηλεοραση.

Σορρυ για την χυδαιοτητα μου, απλα η αληθεια ειναι πως και ο Μητσοτακης και καθε συγγενης του ειναι ολοι πουτανας γιοι και κορες, δεν ειναι συκοφαντια αν ειναι αληθεια.

5 Likes