Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Τι πάει να πει δεν είναι αθώες; Το τελευταίο με τα 17 εκατοστά πέος κλπ δεν το πιασα

Η ψυχιατρική αγωγή το μόνο που κάνει είναι να καταυνάσει την ψυχολογία, δεν θεραπεύει ουσιαστικά. Η ψυχανάλυση ίσως μπορούσε να τον βοηθήσει

Καλά ναι ψυχιατρική αγωγή δεν εννοούσα μόνο φάρμακα, προέχει η ψυχανάλυση

Παιδιά τα πράγματα είναι απλά, όπως και με τους εγκληματίες.
Το παιδί τώρα που ‘τα χασε’ έχει πρόβλημα και ναι χρειάζεται ψυχολογική υποστήριξη απο ψυχιάτρους. Όμως τί είναι καλύτερο, να γίνουν πρώτα όλοι έτσι και να γεμίσουν τις ψυχιατρικές κλινικές και να πέρνουν θεραπείες, ή να εξαλειφθεί το φαινόμενο απο τη ρίζα του; Απο τα αίτια,ώστε να μην φτάσουμε στο σημείο να χαπακωνόμαστε;
Ε και πώς να το κάνουμε, τα αίτια έτυχε να συμπύπτουν με την πολιτική και κοινωνική/οικονομική κατάσταση που επικρατεί

Τι είδους ήταν το σπαθί?

Κατάνα

Τελικά ο μέσος όρος του πέους πόσο είναι? Για να ξέρουμε και που βαδίζουμε

Άρα φταίνε οι ENFORCER.

Ευτυχώς γλίτωσαν οι θάντερκατς! :smiley:

ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ αλλά θα κάτσω να σου πω.Όταν λέω δεν είναι αθώες λέω ότι δεν γίνονται με σκοπό να μάθεις πράγματι για το πως θα το λύσουμε με σοσιαλισμό αλλά για να προκαλέσεις μία συζήτηση που κόβω το πουλί μου ότι θα υποστηρίζεις ότι δεν φταίει το κοινωνικοπολιτικό σύστημα ή ότι ο στάλιν τον είχε μικρό ή ότι ο τρότσκι ήταν γραφειοκράτης.Το 17 εκατοστά πέος είναι χαρακτηριστικό ,θα μπορούσα να βάλω μαύρα μαλλιά.Το 17 είναι τυχαίο (χμ τυχαίο όχι τόσο ,ο γκάους έφτιαξε 17-γωνο με κανόνα και διαβήτη επειδή το 17 είναι αριθμός Φερμά της μορφής ((2^)^2)^2 + 1 = F_2 !)

Τώρα πως στο διάολο καταλάβατε(άντε,καταλάβαμε)ότι το παιδί που άρπαξε το σπαθί το έκανε λόγω της πίεσης που προκαλεί το σύστημα ώστε να χαρακτηρίσουμε αυτήν την κίνηση με γελοία λόγα όπως [I]“δε με εκπλήσσει. ο πιτσιρικάς με τη σπάθα είναι σα να φωνάζει ‘‘αυτός ο κόσμος γαμιέται και με γαμάει’’ - καιρός να το καταλάβουμε πια.”[/I]
δεν μπορώ να το καταλάβω.

Τώρα που μπλέξατε και τον σοσιαλισμό μέσα,με την συνήθη δυσερμήνευτη επιχειρηματολογία,είναι και αυτό παράδοξο

Έχω διαβάσει στην Ελλάδα είναι 13-16 ορθωμένο.Εκατοστά πάντα

ναι αλλά από που αρχίζουμε να μετράμε?

Διευκρινηση :lol:

Κοίτα αποδεδειγμένα, ή το παιδί ήταν ψυχολογικά αποκλίνων (αρχές ψυχοπάθειας, σχιζοφρένειας, μανιοκατάθλιψης) ή το φλιπάρισμα ωφείλεται σε κοινωνικά αίτια. Ή το ένα ή το άλλο…
Δεν είναι πάντως λίγα τα άτομα που τρελένονται λόγω διαφόρων αιτιών που συνδέονται με την κοινωνία. Πχ πόσοι άνθρωποι αυτοκτονούν λόγω της οικονομικής πίεσης; Όλοι αυτοί είναι τρελοί δηλαδή;

Στη συγκεκριμένη περίπτωση αυτό έκανα ναι, πού είναι το κακό;

Εγώ πάντως είμαι στον μέσο όρο αν αρχίσω και μετράει από το κεφαλάκι.:stuck_out_tongue:

Φλόυντάιζντ με τη μεθοδολογία σου παντως εγώ καταλαβαίνω ότι παιδιά στην αμερική που πήραν αυτόματα και θέρισαν κόσμο είχαν κάπιοα μετατόπιση νεύρων λόγω της γέννησης της και αυτή η ασθένεια άρχισε να έρχεται στην ελλάδα σιγά σιγά.Σωστά?

ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΤΕ ΤΟΝ !!!

αν σου έλεγα το νούμερο, θα το έκανες και εσύ 8)

Ισχύει. Σε λίγο θα μας πούν και πώς οι ψυχασθένειες μεταδίδονται με το νερό :lol::lol:#-o

Αγαπάμε

Otinane τώρα αν κατάλαβες ότι είπα εγώ αυτό ώστε να με ταυτίζεις με τέτοιες λογικές και πρακτικές,τι να σου πω,μπράβο και πάλι μπράβο.Δεν νομίζω να έχω δώσει τέτοια εντύπωση,λυπάμαι[-X

Απλώς σχολίασα ότι μιλάμε για ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ θέμα που ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να αναλυθεί σε ένα φόρουμ(δηλαδή το αν η ανθρώπινη φύση επηρεάζεται από τα κοινωνικά δρώμενα)και όλο αυτό έγινε τελείως απότομα.

Και τέλος όταν ένας άνθρωπος έχει δηλώσει ότι το αγαπημένο του άλμπουμ είναι το Dark Side Of The Moon,ε μόνο να τον κατηγορήσεις ότι δεν αναγνωρίζει πως το όλο “θέμα” πολλές φορές μπορεί να σε οδηγήσει στην τρέλα:roll::smiley:

Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αυτό είναι και προνόμιο μόνο της σημερινής κατάστασης.
Παράδεισοι δεν υπάρχουν πουθενά

Στη συγκεκριμένη περίπτωση αυτό έκανα ναι, πού είναι το κακό;

Υπάρχει κακό στην διαπίστωση?Εξασκώ πόσο καλά μπορώ να βλέπω σκέψεις στη σειρά τοποθέτησης των λέξεων.

Φλόυνταιζντ δε νομίζω να είπες ακριβώς αυτό.Αν το είπες πράγματι τότε παρανόησα.Προφανώς και χρειάζεται μεγάλη κουβέντα αλλά θεωρώ ότι αυτά που είπες δεν δείχνουν να καταλαβαίνεις τα γενικότερα αίτια για μία συμπεριφορά τέτοια που βρίσκονται και στη δομή του συστήματος.Σε περίπτωση που παρανόησα ζητώ συγγνώμη

[B]Αλλαγή του εκλογικού νόμου θέλει ο Παπανδρέου[/B]

Θέμα διακομματικής συμφωνίας για την αλλαγή του εκλογικού νόμου έθεσε ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ, Γ. Παπανδρέου, λίγο πριν την ανάγνωση των προγραμματικών δηλώσεων από τον νέο πρωθυπουργό, Λουκά Παπαδήμο.

“Δεν ξέρω αν θα μπορέσουμε να βρούμε μια κοινή πλατφόρμα ή μια κοινή προσέγγιση, αλλά είναι από εκείνα τα θέματα που θα μπορούσαμε να δοκιμάσουμε. Τουλάχιστον, να δούμε αν υπάρχει περιθώριο συνεννόησης”, δήλωσε, μιλώντας σε σύσκεψη με τα μέλη της κυβέρνησης που προέρχονται από το ΠΑΣΟΚ.

Ο πρόεδρος του κόμματος ζήτησε από τους υπουργούς να παράσχουν αμέριστη στήριξη στον νέο πρωθυπουργό.

Παρά το γεγονός ότι εξελίχθηκε ένα πολυήμερο “παζάρι” μέχρι να υπάρξει συμφωνία για την ανάληψη της πρωθυπουργίας από τον Λουκά Παπαδήμο, ο Γ. Παπανδρέου έκανε αναφορά στις εξελίξεις στη γειτονική Ιταλία, ισχυριζόμενος ότι εκεί “υπάρχει τέτοια δυσκολία συνεννόησης μεταξύ των πολιτικών δυνάμεων που ακούω ότι δεν ήταν δυνατόν να συμφωνήσουν καν να είναι πολιτικά πρόσωπα που θα συμμετέχουν στην κυβέρνηση και έτσι θα είναι μόνο τεχνοκράτες”.