Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Δεν περιλαμβανει το ξυλο. Το κραξιμο και το προστιμο, το περιλαμβανει.

Btw, το προστιμο ειναι 150 ευρω, οχι 50. Το θεμα ειναι ποιος θα το βαλει :smile:.

1 Like

Ετσι οπως το εγραψες νομιζα πως ελεγες οτι πρεπει να βρεθει αλλη λυση, η οποια δε θα περιλαμβανει ουτε ξυλο ουτε προστιμο. Η παυλα με μπερδεψε, να γραφεις πιο καθαρα! :stuck_out_tongue:

Και τα 50 τα ελεγα ως ενδεικτικη τιμη για να ειναι πιο ρεαλιστικη η εφαρμογη του μετρου. Οπως ειπες, επειδη ειναι πολλα τα 150, μπορει να εχουμε δισταγμο στο να τα επιβαλλουν οι μπατσοι, γιατι θα τα ακουσουν.

1 Like

Δεν μπορουνε κιολας να τα επιβαλουν παντου. Αν ας πουμε στο γραφειο μου ενας δε φοραει μασκα, η Αστυνομια ειναι η τελευταια που θα τον κανει να βαλει. Μια ευγενικη συσταση ειναι μια καλη αρχη, στην οποια μπορει να υπαρξει και κλιμακουμενη συνεχεια.

1 Like

Εγραψες λαθος το χριστοπαναγια

4 Likes

Φτάνει να μην πέσεις σε αθρησκο (δεν είμαστε και λίγοι) και σου πει “γάμα και το μπαρμπαστρουμφ δεν με νοιάζει”

1 Like

Γιατί πατέρας δεν υπάρχει, η μάνα μεγαλώνει το παιδί, ο πατέρας φέρνει τα λεφτά σπίτι.
Ξερνάει ο εμετός μου.

1 Like

Μαλλον επειδη η μανα του ειναι διπλα στο λεωφορειο το λεει :stuck_out_tongue:

2 Likes

Δάκρυσα

5 Likes

Αυτο ειναι απολυτα ακριβες και ειναι το μεγαλυτερο προβλημα σε τετοιες φασεις που το road rage εκτραχυνεται. Κοινως οταν νοιωθεις οτι πηγες να σκοτωθεις (που οταν οδηγας δικυκλο και γινει μαλακια ειναι πολυ πιο εντονο συναισθημα απ’οταν οδηγας τετρατροχο) οταν σηκωθεις η αδρεναλινη στο αιμα σου εχει χτυπησει κοκκινο. Δεν μου εχει τυχει να πλακωθω, αλλα εχω βρισει ανθρωπους παρα πολυ ασχημα σε παρολιγο ατυχηματα και μετα ντρεπομουν (ειδικα σε μια περιπτωση που οταν καθαρισε το κεφαλι μου ειδα οτι ειχα αδικο κιολας), ειναι μεγαλο θεμα αλλα ειναι πραγματικοτητα, η αδρεναλινη σε θολωνει 100%…

3 Likes

τα λεγόμενα black out, red out και grey out, ως βαθμίδες συσκότισης της συνείδησης

3 Likes

Νταξει δεν ειπαν κι οτι το Medusa ειναι σκουπιδι… :stuck_out_tongue:

Δεν διαβάζω Athens Voice γιατί είναι νεοφιλελέ έντυπο. ΑΛΛΑ:

Το προχτεσινό άρθρο είναι πολύ δυνατό. Γράφτηκε με αφορμή τον Κουμουτσάκο της ΝΔ. Όταν η ηγεσία δεν υπακούει στα μέτρα της ίδιας της κυβέρνησης, πώς περιμένουμε μετά από τον απλό λαό να υπακούει και να φοράει μάσκα στα λεωφορεία κτλ;

Για μια ακόμη φορά αποδεικνύεται ότι κουμάντο στην Ελλάδα κάνει η Εκκλησία Α.Ε. εξαιτίας της δύναμης που της δίνει το θρησκευτικό συναίσθημα του όχλου.

Ο Βουλαρινός διάβασε κάπου ότι οι φιλελεύθερες κοινωνίες έχουν διαχωρισμό κράτους και εκκλησίας και κατέληξε ότι είναι Ευρωπαίος φιλελεύθερος, δεν το σκέφτηκε παραπάνω.

2 Likes

Οχι σε κατι τοσο βαρυ τα οι αντιδρασεις ειναι ακομα πιο ακραιες :stuck_out_tongue:

1 Like

Δεν έχεις άδικο αλλά τουλάχιστον στο άρθρο καλά τα γράφει.

Γενικά ο Βουλαρινος ξεχωρίζει κάπως από την σαπιλα των mainstream media, στα 5-10 άρθρα* που έχω διαβάσει από αυτόν μια χαρά τα έλεγε, μην τους τσουβαλιαζουμε όλους

  • Δεν αποκλείεται να έχει γράψει και μαλακίες, αναφέρομαι σε όσα έχω διαβάσει μονο

Διαβασε εδω τι εκανε στην Κανελλη.

Ξεπλενης.

2 Likes

Εξηγησε πληζ τι συνεβη με την εκπομπη αυτην αν γινεται και ποιος ειναι ο ξεπλενης.
Βλεπω το αρθρο ειναι απο το 2012 ε?

Δεν την είχα πάρει χαμπάρι την φάση αυτή, δεν βλέπω σχεδόν καθόλου τηλεόραση, και ψάχνοντας το αν κατάλαβα καλά την περίοδο μετά τις σφαλιάρες του καριόλη του καρκίνου στην Κανέλλη της κάνανε μια φάρσα με κάποιον που της την έπεσε για να την δειρει με γάντια του μποξ. Δεν είδα το ορίτζιναλ βίντεο της φαρσας, ούτε θέλω.

Απαραδεκτοι εκεί στη συντελεια. Θενκς Παντελή που μας διαφωτισες και είχα και καλή γνώμη για τον βουλαρινο ως τώρα μη ξέροντας το σκηνικό :\

1 Like

Ο ξεπλενης ειναι αυτος που επιχειρησε να ξεπλυνει τον Κασιδιαρη. Διαβασε το αρθρο του εξαιρετου Δημοκιδη.

Δεν εχει σημασια οτι το συγκεκριμενο ειναι απο το 2012.