Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Αυτό είναι το σημαντικότερο. Νομίζω πως το μεγαλύτερο μήνυμα που μπορεί να πάρει ο καθένας μας από τη σημερινή μεγάλη μέρα είναι πως χρειάζεται να σπάσουμε αυγά (pun intended).
Ο συγγενής, ο “φίλος” χρειάζεται το ξεμπρόστιασμα, πρέπει να βρίσκεται σε θέση να απολογείται για τις ιδέες και τα μισόλογα του “ναι μεν, αλλά”. Δυστυχώς τους δώσαμε πολύ χώρο. Και πίστεψαν, πολλοί, πως είναι ΟΚ να χύνεις το δηλητήριο σου χωρίς συνέπειες.

Σήμερα η εικόνα στο εφετείο με γέμισε χαρά και περηφάνεια.

ΥΓ: Ένα βίντεο που με σόκαρε πριν 5 χρόνια και το θυμήθηκα σήμερα.

Το θυμήθηκα με αφορμή την κοπέλα που κατέθεσε στη δίκη σαν αυτόπτης μάρτυρας. Κόντρα σε “νουθεσίες” από μπάτσους, απειλές από ποινικούς, “προσφορές” από πακέτους να “παραλείψει” πράγματα κοκ.
Ανθρώπους σαν αυτήν, σαν τον τύπο στο 3.56 του βίντεο τους νοιώθω σαν οικογένεια μου και ας μην τους έχω δει ποτέ μου.

6 Likes

Κακός χαμός στο fb με τις μουσικές μέταλ ομάδες. Μέχρι χθες οι Naer Mataron έμπαιναν κανονικά και από σήμερα τον πούλο. Λες και περίμεναν την απόφαση ένα πράγμα. Ο άλλος όταν τον ρώτησα γιατί άφηνε τις αναρτήσεις τους και δεν τις έσβηνε, απάντησε ότι έκανε γκάλοπ.

5 Likes

Πουλο από παντού ελπίζω. Είναι ντροπή που υπάρχουν τέτοιες μπάντες στο μεταλ

3 Likes

από το Πέραμα και από κοινωνικό στρώμα «που δεν περιμένεις τέτοιες συμπεριφορές

ευτυχισμενο το 1950…

6 Likes
2 Likes

Ωραία όλα αυτά που λέτε αλλά περσινά ξινά σταφύλια! Να πάμε σε κάτι πιο επίκαιρο, σήμερα 08/10/2020 06:47 το πρωί:

Για παράδειγμα, για τη Μαρφίν δε λέτε τίποτα!

7 Likes

ξύλο και καράτε

5 Likes

Αυτός ο τύπος πρέπει να διδάσκεται στα σχολεία. Και όταν με το καλό πεθάνει (σύντομα ελπίζω) να γίνει η ημέρα αυτή εθνική εορτή

1 Like

Ντρέπομαι που το λέω, μάλλον, αλλά δεν την γνωρίζω την αμοιβάδα. Τί ιδιότητα έχει;

Νεοφιλελές δημοσιογράφος του Σκάι και γραφείο τύπου του Κούλη.

1 Like

Χμ, γραφείο τύπου… μάααλισταα. Βλάκας.

17 Likes

Το τελευταιο καρε χαλαει το meme δυστυχως, ισως επρεπε να παει πανω πανω (ή να μην συμπεριληφθει)

1 Like

O Μιχος θέλει να μας δείξει πόσο μαλάκας είναι;…
Ο Λαγός είναι φιλόζωος, ο Κασιδιάρης είναι παρεξηγημένος σύμφωνα με τον δικηγόρο του, βρε δείτε κάτι παλικάρια επαναστάτες που κλαίνε για κάποια ελαφρυντικά.
Τα καημένα τα παιδιά τα ναζιστάκια.

6 Likes

Λοιπόν το συγκεκριμένο meme το είδα στο facebook στο “Μετανοείτε” και στο “Βασανίζομαι”.

Στο “Μετανοείτε” όλοι συμφωνούν και επιδοκιμάζουν.

Στο “Βασανίζομαι” έχουν χωριστεί σε 2 κατηγορίες. Σε αυτούς που επιδοκιμάζουν το meme και σε αυτούς που το κράζουν.

Επίσης είναι γνωστό ότι όποιος είναι χριστιανός + φιλόζωος = καλός άνθρωπος

Είναι ικανή και αναγκαία συνθήκη η παραπάνω, όλοι το γνωρίζουν :sweat_smile:

4 Likes

Αφανείς ήρωες.

20 Likes

† ΑΓΙΟΡΕΙΤΙΚΟC ΑΝΤΙΦΑCICMOC †

4 Likes

19 Likes

μπορούν να πουν πραγματικά ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ για να καπηλευτούν μια κατάσταση αυτοί σαλτιμπάγκοι

1 Like

Είναι η κατά σειρά επιχειρημάτων των ηλιθίων ρε, μια χαρά είναι το meme