Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

7 Likes

122454030_10158679340294383_7051160686861684674_n

Ικανοί θα ήταν να το πούνε κι αυτό

Εντωμεταξυ πόσο χαζή αυτή η Ουρανία, είδατε το βίντεο που προσπαθεί να κάνει αντιπερισπασμο? :joy:

https://www.in.gr/2020/10/23/greece/diki-xrysis-aygis-proklitiko-soou-tis-oikogeneias-mixaloliakou/ (το πρώτο βίντεο του άρθρου)

3 Likes

Ρε τρολλαρισμα που εφαγε ο Μπαφογιαννης :joy:

10 Likes

Ενόψει της αλλαγής στη χειμερινή ώρα την ερχόμενη Κυριακή, ποια είναι η ώρα που θεωρείτε ότι πρέπει να επιλεγεί μόνιμα το 2021 για την Ελλάδα;

  • 1: Θερινή ώρα
  • 2: Χειμερινή ώρα

0 voters

Ποιά χειμερινή ρε βούρκοι??!?!!! Θα νυχτώνει 8:30 το Ιούνιο, κατάθλιψη.

5 Likes

Προσωπικα δεν με ενοχλει να ξυπναω και να ειναι νυχτα (ουτως ή αλλως συνηθως ξυπναω 5-5.30 το πρωι ο κωλογερας και ειναι νυχτα ανεξαρτητως αν ειναι χειμωνας ή καλοκαιρι :smiley: ), με ενοχλει περισσοτερο να γυρναω σπιτι μετα τη δουλεια και να ειναι νυχτα ή εστω να νυχτωνει πολυ γρηγορα, θερινη ανετα

1 Like

Δεν υπαρχει καμια χειμερινη ωρα ποτε και πουθενα, ειναι απλα μηδεν.

Πειτε λιγο καποιος ποσο “επισημη” ειναι αυτη η αποφαση. Δηλαδη τι, θα μπορει καθε χωρα να επιλεξει την ωρα στην οποια θα μεινει σταθερα? Απο οσο ξερω, δεν εχει γινει επισημη αποφαση να καταργηθει γενικα το Daylight Savings Time και η αλλαγη της ωρας.

Απο ολα τα ηλιθια first world problems που εχω ακουσει παντως τα τελευταια χρονια, το “δεν μπορω να προσαρμοστω με την αλλαγη της ωρας και μου χαλαει το προγραμμα και μου προκαλει πονοκεφαλους” πρεπει να ειναι το πιο ακυρο που μπορω να σκεφτω.

Μονο καλοκαιρι ειμαστε γενικα.

1 Like

Όταν τελειώσει με το καλό το poll, προτείνω απαλλοτρίωση δισκοθηκών όσων ψήφισαν την χειμερινή ώρα.
Προλαβαίνω τον @Ian_Metalhead εγώ

7 Likes

Σε αλλα νεα, ο Λαγος δηλωνει οτι θα καλεσει ως μαρτυρα υπερασπισης στα ευρωπαϊκα δικαστηρια την εισαγγελεα Οικονομου, γελανε και τα τσιμεντα :smiley:.

3 Likes

Η εισαγγελέας δεν μας έλεγε ότι πρέπει τα καμάρια της να πάρουν αναστολή γιατί δεν είναι ύποπτοι φυγής; τώρα με τον Παππά τι έχει να μας πει η κυρία;

4 Likes

Σε άλλα νέα, φρεσκότατη είδηση πριν από λίγο. Δεν γλυτώνουμε από το Μητσοτακέικο.

2 Likes

Ρελάνς με Sepultura :stuck_out_tongue:

3 Likes

Επειδή βλέπω ότι η διαφορά στο poll αρχίζει και ξεφεύγει, ας αποσαφηνίσω το σκεπτικό μου αναφορικά με την προτίμηση που έδειξα στην καθιέρωση της χειμερινής ώρας!

Συνιστά, θεωρώ, μεγαλύτερο πρόβλημα να μην ξημερώνει τον Δεκέμβριο πριν τις 9 π.μ. (αν και με τον καιρό που έχουμε εδώ, το ξημέρωμα είναι κάπως σχετική έννοια κάποιους μήνες!) παρά το αν θα διαρκεί το φως της ημέρας το καλοκαίρι μέχρι τις 9.30 μ.μ.
Διότι το καλοκαίρι έτσι κι αλλιώς δεν σε κρατάει το σπίτι, θες να βγεις έξω, ο καιρός είναι ζεστός και τέλος πάντων ποιο το νόημα της βραδινής εξόδου αν δεν έχει σκοτάδι – κάτι που συνειδητοποίησα όταν είχα πάει παλιότερα στο Ελσίνκι αρχές Ιουλίου και αυτό το πράγμα να νυχτώνει μόνο για 3-4 ώρες σε κούραζε!
Αντίθετα τον χειμώνα να πηγαίνεις στη δουλειά νύχτα και να παραμένει νύχτα για κάμποση ώρα ακόμη είναι σκέτη κατάθλιψη!

1 Like

Άστα αυτά και ετοίμαζε δισκοθήκη. Θα σου στείλω πμ την διεύθυνση.

Πέρα από την πλάκα, απ’ ότι καταλαβαίνω δεν ζεις Ελλάδα, οπότε αλλάζει το πράγμα. Εδώ απλά θα ξημερώνει στις 7:30-8, που δεν πιστεύω ότι είναι τραγικό. Αντιθέτως, το χειμώνα όταν σχολαει κάποιος, θα έχει περισσότερη μέρα, ε για το καλοκαίρι δεν το συζητάμε

1 Like

Άλλη μια απόδειξη (όχι ότι υπήρχε και καμμία αμφιβολία) για το πόσο βλήτο είναι. Ναζιστάκι και φοράει ποιους; Τους Sepultura! Δλδ, τι να πει κανείς μετά… Άντε και με τατουάζ antifa σε λίγο, γιατί όχι;

2 Likes

Εδώ ο Μπογδάνος τραγουδούσε πριν 10 μέρες στον Alpha το ακορντεόν (δεν θα περάσει ο φασισμός).

Τι ψάχνεις να βρεις…

2 Likes

Καλά, αυτός παίζει να είναι χαμηλότερης νοημοσύνης και από την Ουρανία…

1 Like

Καλά , μεταξύ μας τώρα, είναι και λίγο πατρίς θρησκεία οικογένεια ο Μασιμιλιανο