Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

δεν τα ξέρετε καλά… το sdna λέει για ΣΥΜΠΛΟΚΗ ΟΠΑΔΩΝ

Έτσι λένε όλα τα μέσα. Που μάλλον συμπλοκή θα ήταν

To SDNA του γνωστού χαρτζηλικομένου παρασινοφρουρού λαλάκη, ο οποίος έχει φάει ξύλο από το πρώην αφεντικό του και είναι μπουκωμένος με ρουβλια, πέραν των τυπικών αναφορών για το περιστατικό, δεν βλέπω να έχει πάρει θέση με βαρυσήμαντα “άρθρα-περέμβαση” και αποκαλυπτικά και αποκλειστικά ρεπορτάζ μαζί με το εκλεκτό επιτελείο που απαρτίζεται από κάτι τυπάκια σαν τον κόλκα, βασιλόπουλο, βέργη.

Θα έρθει η ώρα τους. Πλησιάζει ο καιρός

Ενέδρα ήταν. Καμία συμπλοκή. Το παιδάκι δεν είχε καν σχέση με σύνδεσμο.

Ένας εξαφανισμένος πρόεδρος σε άγνωστα σκοτεινά βουνά της πρώην Σοβιετικής Ένωσης, μία ομάδα με ανεξέλγκτους οπαδούς, μία ομάδα χωρίς όραμα, και ένα σαιτ που γράφει ψέματα από το πρωί μέχρι το βράδυ για μια χούφτα ρούβλια.

Εύχομαι να είναι το τελευταίο αίμα που χύνεται. Οι δολοφόνοι να συλληφθούν άμεσα και οι ηθικοί αυτουργοί που οπλίζουν χέρια πικραμένων οπαδών να μη δουν ξανά άσπρη μέρα. Ξέρουν πολύ καλά ποιοί είναι.

Τι συμπλοκη γραφετε γτχμ; τι λετε;

Το παρακράτος το υποστηρίζει η ομαδα σου, οχι ο ΠΑΟΚ. Ότι πήγε ένας ψυχακιας με δρεπανι και σκότωσε ένα νέο παιδι δεν κάνει τους υπόλοιπους οπαδούς μιας ομάδας δολοφόνους.Σε αυτό το μπούρδελο για κράτος τέτοιοι ψυχακηδες υπάρχουν σε όλες τις ομάδες.Αληθεια ο υπάλληλος της ομάδας σου που άρχισε να πυροβολεί πέρυσι σε κεντρικό δρόμο μέρα μεσημέρι,που βρίσκεται;κράτα το μίσος σου για τον ΠΑΟΚ μακριά από αυτό.Πριν μερικά χρόνια Ηρακλειδεις κυνήγησαν και σκότωσαν τον Νάσο.Αυτο και πάλι δεν κάνει όλους τους οπαδούς του Ηρακλή δολοφόνους.

1 Like

Το έγκριτο σδνα του λαλάκη.
Γελάνε και τα νεογέννητα πασχαλινά αρνάκια

1 Like

Παρακράτος υπάρχει και στην Αθήνα και στον Πειραιά, μη γελιόμαστε. Απλά εδώ τουλάχιστον τα αφεντικά είναι υπαρκτά πρόσωπα και εμφανίζονται που και που έτσι για το ξεκάρφωμα.

Εκεί πάνω το αφεντικό υπάρχει αλλά δεν υπάρχει. Σαν τον Σαουρον ένα πράμα. Ένα μάτι που απλά βλέπει. Και από κάτω έχει τα ορκ να κάνουν παιχνίδι

Όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται. Δεν κατηγόρησα πουθενά όλους τους παοκτζηδες. Ο υπαλληλος της ομάδας μου είναι εκτός ομάδας κ πήγε δικαιοσύνη.

Για ποια μύγα λες ακριβως;εσύ δεν κατηγορησες συγκεκριμενα;

Και ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα.Δεν με ενδιαφέρει τι υποστήριζε,αν υποστηρίζει κάτι ο δολοφόνος.

Στο μόνο που συμφωνώ μαζί σου είναι ότι από τα πρώτα στοιχεία δεν ήταν συμπλοκή.Ηταν δολοφονικό πέσιμο.Το γιατί και τα υπόλοιπα θα τα μάθουμε τις επόμενες μέρες.

1 Like

Το ότι μιλάνε ολυμπιακοί για παρακράτος με ξεπερνάει. Ο κουντούρης καλά είναι?

6 Likes

Έλα βρε συ… άργησες. Έγραψα ποστ και καθυστέρησες και ανησύχησα.

Ο Στρατηγός μια χαρά είναι. Καθαρό ποινικό μητρώο, νόμιμα εκλεγμένος πρόεδρος του ερασιτέχνη και επι των ημερών του τα οικονομικά του ερασιτέχνη έχουν κάνει πάταγο. Διαχειρίζεται με υποδειγματικό τρόπο το 10ευρω το οποίο με μεγάλη χαρά πληρώνω κάθε χρόνο και βλέπω αθλήματα σε όλα τα τμήματα και σε όλες τις κατηγορίες. Όταν υπάρχει όραμα και σωστή οργάνωση η βία σβήνει μόνη της.

Ευτυχώς μαρτυράτε χωρίς ξύλο χαχαχααχαχ
Αλλά αυτοί είστε που θα έλεγε και ο κουτσούμπας

4 Likes

εκπληκτικό ποστ. Ο δολοφόνος είναι στρατηγός επειδή είχε πλάτες και τη γλίτωσε. Φυσικά πάνω απ΄ όλα αυτό που μετράει είναι πως είναι της ομάδας, οπότε είναι απλώς οραματιστής και οργανωτικός. Απορώ πως κοιτάζεσαι στον καθρέπτη

5 Likes

Αυτό που δε θα αντέξω είναι να διαβάσω άσχημη κουβέντα για ντο μπρόεντρο. Τότε θα βάλω κι εγώ τα στήθια μου μπροστά.

4 Likes

Βλέπω έχεις στοιχεία ακράδαντα και γνώση των γεγονότων. Πιστέυω να ξέρεις που να απευθυνθείς

Εγώ τον καθρέφτη τον κοιτάζω καθημερινά. Δεν ξέρεις τίποτα για μένα οπότε κάνε λίγο κράτει.

Άλλο είναι το θέμα εδώ μέσα. Μην αλλάζεις κουβέντα και εκτείθεσαι.

Εσύ δεν μας είπες τι ομάδα είσαι. Έτσι για τη κουβέντα, όχι ότι θα αλλάξει κάτι

Άκου να σου πω τώρα που κάνω ένα διαλειμματακι.

Δεν ξύπνησα κ διάβασα την είδηση ότι δολοφονήθηκε ένας πιτσιρικάς κ καυλωσα κ είπα αχ τι ωραία ευκαιρία να την πω στους παοκτζηδες για να έρχεσαι κ να μ λες "Ναι αλλα για τον δικό σου δεν λε τίποτα "

Μπηκα να γράψω για ενα κοινωνικό στην τελική θέμα της όμορφης σκατοπολης που ζω κ εγώ.

Διάβασε λιγο τώρα κ μην σκέφτεσαι ότι είμαι Άρης.

Στην ομάδα του παοκ δημιουργήθηκαν ακροδεξιοί πυρήνες οι οποίοι πήραν μέρος σε επίθεση Μπουτάρη σε επιθέσεις σε καταλήψεις με συμμετοχή στα συλλαλητήρια για την Μακεδονία σχεδόν χωρίς να τους ακουμπάει κάνεις. Είχαμε την δολοφονία του Βούλγαρου προσκειμενο στον Άρη οπαδού από παοκτζηδες που αθωώθηκαν ή έπεσε η μια στα μαλακα με δικηγόρους διορισμενους ή διπλά στην παε παοκ. Στα τελευταία γεγονότα στον εύοσμο οι ακροδεξιοί που κάνουν τα μπάχαλο είναι από τους διπλανους συνδέσμους του παοκ. Δεν σου φτάνουν αυτα; ακροδεξιοί οπαδοί του παοκ επιτέθηκαν σε σύνδεσμο οπαδών του…παοκ θύρα 4 στο κέντρο της πολη1 μετά απο αντιφα διαδήλωση.
Βάλε ότι το δικαστήριο του Ιβάν για το όπλο έχει πάρει 27 αναβολές κ καλή συνέχεια.

Ξέρω ότι το ένστικτο σε οδηγεί να απαντήσεις αφού νομίζεις ότι κατηγορώ όλους τους παοκτζηδες αλλά κανείς λάθος.

6 Likes

Όσοι γράφετε εδώ για οπαδικά και παρακράτη του ενός και του άλλου, επειδή γενικά είστε καλά παιδιά και φαίνεστε και έξυπνοι οι περισσότεροι, ξαναδιαβάστε τι γράφετε και μετά κάντε edit.

Έχουμε μια εν ψυχρώ δολοφονία, δεν έχει σημασία αν ήταν “οπαδικής” φύσης ή ποιανού οπαδοί ήταν οι δολοφόνοι ή αν ήταν ταξιτζήδες ή αν ήταν ανεμβολίαστοι.

Η κοινωνία γίνεται κάθε μέρα και πιο σκατένια, μην βάζετε -έστω και άθελα- το λιθαράκι σας σε αυτό.

Εξαιρώ τον Παντελή που αν δεν γράψει μια φορά τη μέρα για ντομπρόεδρο δεν μπορεί να κοιμηθεί το βράδυ.
Παντελή σε καταλαβαίνω, κι εγώ ψυχαναγκαστικός είμαι με κάποια πράγματα.

17 Likes

ΑΕΚΑΡΑ είμαι φίλε(sic) μου αλλά όντως δεν κολλάει και πολύ εδώ. Αλλά δε με εχοχλεί καθόλου όταν λένε για το γαμιόλη επενδυτή που έχω για πρόεδρο. Φαντάζομαι ότι συμφωνούσες και με το μητσοτάκη όταν έλεγε στη βουλή ότι δεν υπάρχει έρευνα για μεγαλύτερη θνησιμότητα εκτός ΜΕΘ ε?