Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

image

σου ειπαν γιατι θα στρωσει? γιατι αυτα συνηθως μενουν κιολας. καταλαβα μιλαμε για 3πλασια στην καλυτερη σε σχεση με το καλοκαιρι. ιδανικες συνθηκες ζωης στην Ελλαδα κατα Κουλη…

ενταξει το υπερεπος ηταν αυτο χτες στα social Μυδια

9 Likes

Η αμοιβαδα που το ανεβασε φανταζομαι δεν μπορει να καταλαβει καν ποσο πανηλιθιο ειναι αυτο που εγραψε… οταν στην πρωτη αποδειξη εχει βαλει ο αλλος 55 λιτρα βενζινης με 80 ευρω ενω στην δευτερη 41… στειλε λινκ, λέω να παω να προκαλεσω λιγακι

5 Likes

14 Likes

Κυρανάκης : “Σήμερα πας στο βενζινάδικο και δεν λες βάλε μου 50 λίτρα. Λες βάλε μου 50 ευρώ. Σε αυτά τα χρήματα αν δει κανείς την αναλογία φόρων και αξίας καυσίμου, η αναλογία είναι καλύτερη σε σχέση με το 2018 και το 2019”.

Quintom ολη δικη σου, αν και την γλεντησαν ανελεητα

4 Likes

Το ακομα πιο τελειο ειναι οτι ο φορος ανα λιτρο βγαινει λιγοτερο το 2019… και ο μονος λογος που βγαινει περισσοτερος συνολικα, ειναι γιατι οποιος εβαλε τοτε βενζινη εβαλε 15 λιτρα παραπανω με τα ιδια λεφτα. Κλαιω απλα με την φαση, και το εννοω και μεταφορικα και κυριολεκτικα. Κλαιω μεταφορικα γιατι απλα ειναι εντελως αστεια η φαση, και κυριολεκτικα γιατι παω στοιχημα υπαρχουν απειροι ηλιθιοι που θα δουν το tweet της τυπισσας και θα πουν “ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΣΥΡΙΖΑ, ΘΕΝΞ ΟΜΠΑΜΑ”

7 Likes

Μαλακες απορω πραγματικα αν ειναι τοσο χαζοι η αν απλα ξερουν οτι η προπαγανδα τους απευθυνεται σε χαζους και το κανουν επι τουτου…

3 Likes

Αυτο νομιζω. Το δευτερο ειναι απλα μπονους που συμβαινει επειδη απευθυνονται σε ηλιθιους.

6 Likes

Αν δεν ταιριαζανε δεν θα συμπεθεριαζανε που λενε. Τι να πω…

1 Like

Είναι καθαρά θέμα εντυπωσεων, ποντάρουν σε εφήμερο κλικ και ότι μετά αναλαμβάνουν τα τρολ τους. Αν βάλεις και τη λογοκρισία στην τηλεόραση όπου δεν ανοίγει ρουθούνι τότε δένει το γλυκό.
Το γιαούρτι δεν γλιτωνεται αν συνεχιστεί η ακρίβεια, όλες οι χώρες έριξαν φόρους εκτός από Ελλάδα συν ότι έχουν φθηνότερο ρεύμα.

επίσης η Κύπρος παίρνει πετρέλαιο καύσιμα από τα ελληνικά διυλιστήρια η τιμή όμως δεν ξεπερνά το 1.45

3 Likes

Βενζίνη στα 1,8 ευρώ/λίτρο… τελευταίος εκκαθαριστικός λογαριασμός ΔΕΗ (4μηνου) 400 ευρά… ενώ ίδια περίοδο τα προηγούμενα 3-4 χρόνια δεν ήταν πάνω από 250 ευρά…
Κατά τα άλλα όλα καλά! Γαμώ τον καπιταλισμό τους!

ΥΓ περιμένω με τρόμο τον εκκαθαριστικό λογαριασμό ΔΕΗ τον Μάιο, που ήταν πάντα ο υψηλότερος λόγω χειμώνα που προηγείται…

5 Likes

Μλκ 50 λεπτά πάνω η v-power και 13 λίτρα διαφορά με το ίδιο ποσό σε 2 χρόνια :astonished:

2 Likes

Στην ημερομηνία της παλιάς απόδειξης είναι Τρίτη και η Shell τις Τρίτες έχει τη V-Power σε προσφορά, 2 λεπτά πάνω από την απλή. Για να είμαστε ακριβείς :stuck_out_tongue:

4 Likes

Γύρω στα 9 λεπτά νομίζω , μην τους αδικείς

Σωστή παρατήρηση όμως

1 Like

Τρίτες βάζω :smile:

3 Likes

Εγώ που είμαι πλούσιος κατά τον Σκυλακάκη βάζω 100αρα :stuck_out_tongue_closed_eyes:

3 Likes

Μην βαζετε v-power, μαλακία καύσιμο είναι :stuck_out_tongue:

Superman!

14 Likes

Unpopular opinion εδώ μέσα μάλλον, η παραγωγή ηλεκτρικής ενέργειας και οι πωλητές ενέργειας πρέπει να είναι ιδιωτικά και το δίκτυο διανομής κρατικό, και προφανώς οι ρυθμιστικές αρχές να λειτουργούν 24/7 ρολόι

4 Likes

Τα παντα στη δεη + η ευδαπ, τα μμμ πρεπει να ειναι κρατικα με ελαχιστο κοστος για το κοινωνικο συνολο.

7 Likes