Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Όπως συνήθως, κάνεις αντίλογο για να κάνεις αντίλογο, με πράγματα που απαντάνε σε άλλα, και όχι σε αυτά που είπα. Αλλά βαριέμαι οικτρά έναν διάλογο για την πανεπιστημιακή γνώση στην Ελλάδα, πόσο μάλλον όταν τον κάνω με κάποιον που νιώθει ότι η μόρφωση γίνεται “σωστά” .

Αξιολόγηση δε θέλετε, σωστούς καθηγητές δε θέλετε, υποδομές φαντάζομαι πως αν εγώ συγκεκριμένα γράψω πως χρειάζονται καλύτερες, θα βγουν κάνα 2-3 να γράψουν ότι κι αυτές μια χαρά είναι.

Εγώ φταίω που ασχολήθηκα έστω και μηδαμινά βασικά. Μαλλον έχετε την τριτοβάθμια που αξίζει η Ελλάδα.

Για το Πολυτεχνείο Ζυρίχης μιλάω

3 Likes

2 Likes

Δεν ξέρω τι λέτε για εμβόλια, εκπαίδευση κτλ.

Αυτό που έχει σημασία εν προκειμένω είναι ότι η οικονομία τα πηγαίνει περίφημα. Έρχεται η ανάπτυξη!

Ναι, οι συγκρίσεις με το δεύτερο τρίμηνο του 2020 συγκεκριμένα, οπότε και τα πάντα σχεδόν ήταν κλειστά, είναι πολύ λογικές. Ε ρε σανός.

3 Likes

Τα οποία νούμερα του ΑΕΠ τα άλλαξαν πριν λίγους μήνες, όταν μετέφεραν το έτος βάσης απ’το 2015 στο 2010 και μείωσαν όλα τα νούμερα (ως το 2019) για τα οποία μαλώνανε (και πέρνανε μέτρα με βάση αυτά) τόσα χρόνια απ΄την αρχή της κρίσης.

Φώναζε θυμάμαι ο Βαρουφάκης στη Βουλή ότι έφυγαν 4 δις και κάτι ψιλά απ’το ΑΕΠ του 2019 για να μη φανεί 10+ % μείωση το 2020, και μετά μείωσαν και τα προηγούμενα για μην κάνει τόσο μπαμ αλλά δε τον άκουσε κανείς γιατί 80δις.

Δεν ξέρω ρε παιδιά, γενικά με τα μαθηματικά έχω καλή σχέση και τα πιάνω, αλλά όταν η κουβέντα πάει στην οικονομία παραδίδω πνεύμα σε αυτούς τους τιτάνες, είναι σε άλλο level οι άνθρωποι

8 Likes

• 50% αύξηση στο ρεύμα
• 46% στο πετρέλαιο θέρμανσης
• 82% στο φυσικό αέριο
• 26% στα καύσιμα
• 150% στον καφέ
• 20% στα μη συνταγογραφούμενα
• 25% στο ψωμί
• 20-32% στα τρόφιμα.
• 2% αύξηση στον κατώτατο (από το 2022)
• 2.251.168 ψηφίσατε Μητσοτάκη

Τι ψηφίσατε ρε μαλάκες

2 Likes

Καλα, οι διαφωνιες που εχω για την online τηλεεκπαιδευση εφαρμοζονται και εκει περα αλλα τεσπα.

Αριστερούς φασίστες…

2 Likes

Ήταν πριν

Για να χαιρετάς στρατιωτικά ένα φέρετρο πρέπει να είσαι ηλίθιος ή ο Σαββόπουλος. Αν και μάλλον πρέπει να είναι το ίδιο.

3 Likes

Έγραφε μια κοπέλα στο facebook ότι είναι έθιμο όταν κάποιος φεύγει με τον τρόπο που έφυγε ο Mad Clip να τον αποχαιρετούν με γκαζιές και σπινιαρίσματα.

Και είπε για τον αδερφό της που έφυγε με παρόμοιο τρόπο, στην κηδεία του τον είχαν αποχαιρετήσει επίσης με σπινιαρίσματα και γκαζιές.

Καλά που δεν έφυγε από υπερβολική δόση δλδ

16 Likes

Ο άλλος θίχτηκε που αποδοκιμάστηκε από τον κόσμο και του φταίει το ΚΚΕ φυσικά…

3 Likes

Κριμα* που δεν

1 Like

Κοίτα να δεις που δεν έκανε μλκια τότε, αλλά σκέφτηκε οτι τον γράφουν οι κάμερες

Βγήκε από το γυάλινο παλάτι του, δεν είχε ιδέα το ακατοίκητο. Νόμιζε πως πήγαινε εκδρομή. Οκ, ως εκεί του φτάνει. Οι άλλοι, οι τριγύρω του, είτε είναι πιο κενοί απ΄αυτόν είτε τον αφήνουν επίτηδες να εκτίθεται με τα “Γιατί μωρέ ο Δημητράκης μου πήρε τη σοκολάτα; Μαμάααα”

Δεν έχω ξαναδεί πιο θλιβερή εικόνα Έλληνα πρωθυπουργού σε δημόσια θέα.

4 Likes

Πορτοσάλτε: “Ο Μητσοτάκης ποτε πρόλαβε κι έγινε καθαρμα;”

3 Likes

Η πλάκα είναι ότι με την αντιπολίτευση που (δεν) έχουμε παίζει να τον ξαναβγάλουν τον αρχιμαλάκα μαζί με όλη την ακροδεξιά κομπανία.