Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

unbalance-weighing-options

6 Likes

Στα γραφεία δε σας μάθανε να βάζετε τόνους? Τόνους στις λέξεις εννοώ ε όχι τα ψάρια. Το διευκρινίζω γιατί βλέπω είσαι διάνοια

1 Like

Στα γραφεία του Αθανασίου

Παιδιά, γιατί ταϊζουμε το τρολ (ή τον ειλικρινή ισαποστάκια); Flag και στα τσακίδια

Εδιτ κατόπιν κριτικής :Ρ

4 Likes

Εγώ περιμένω να μου απαντήσει πάντως. Το μεγαλύτερο κακό όμως είναι ότι δεν είναι τρολ

1 Like

Οκ, στα τσακίδια ακόμη περισσότερο αν δεν είναι τρολ

ελα και εγω βαριεμαι να βαζω τονους :frowning_face:

1 Like

Ναι ρε μαν αλλά εσύ δεν γράφεις ένα τόνο μαλακίες όπως ο λεντζεπ

4 Likes

Ελπίζω pun intended :sweat_smile:

4 Likes

Ναι ρε παίδες αλλά ποιοι είναι αυτοί οι ναζί; που ανήκουν; από που προέρχονται; από που ξεφυτρωσαν; ξέρουμε;
Τι σχέση έχουν με συνδέσμους ομάδας της πολης; τι σχέση έχουν με τις επιθέσεις σε καταλήψεις κ το κάψιμο μιας; πως χρησιμοποιήθηκαν στο μακεδονικό; είναι τα ίδια άτομα ή προστέθηκαν κι άλλα; γιατί έχουν τέτοια ασυλία κ ποιος τους την προσφερει;

Και στην τελική πόσο γαμησι θέλουν;

2 Likes

μιλαμε για χωρα μπουρδελο

5 Likes

θυμήθηκα τη συζήτηση που είχαμε για τις ανεμογεννήτριες, διαβάζοντας κάτι σχετικό στο Fb -και σε κάνω quote α) επειδή μίλησες για παθογένειες, β) επειδή ήσουν το πρώτο αποτέλεσμα που μου βγαλε η αναζήτηση και βαριόμουν να τα ψάξω όλα :stuck_out_tongue_closed_eyes: Δεν σε ταγκάρω για να στην πω δηλαδή!

Μιλάμε για αυτόν εδώ τον χώρο:

όπου η κατάσταση (ισχυρίζεται το ποστ που διάβασα, μπορεί να ναι και μούφα, τι να πω) είναι σήμερα έτσι

2 Likes

Ρε και οι ανεμογεννήτριες αρχαίες είναι. Όταν εμείς είχαμε οι άλλοι τρώγανε βελανίδια

5 Likes

βρε τι εχουν να “τραβηξουν” τα παιδακια…

1 Like

Ας ξαναδούμε λοιπόν την γνώμη μιας ειδικού για το επευφήμιον.

10 Likes

Screenshot 2021-10-02 at 6.01.46 PM

5 Likes

https://www.news247.gr/koinonia/nea-fasistiki-epithesi-se-ekdilosi-tis-keerfa-sto-neo-irakleio.9376956.html?utm_source=Sport24&utm_medium=BestofNetwork_home&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos1

Έχουν βγει τα “αυγά” παγανιά ή είναι ιδέα μου;

Με ένα καλό CV, που έλεγε κι ο Κυρανάκης, μπορείτε κι εσείς να βρείτε καλή δουλειά στα 24 σας, κι ας έχετε σπουδάσει άσχετο αντικείμενο.

Στα 22 της μάλιστα, δούλευε ήδη ως Investment Banking Analyst στην Goldman Sachs. Στο LinkedIn πάντως, το (μοναδικό μέχρι στιγμής) πτυχίο της είναι στο “Public Health”.

9 Likes

Ούτε την πιθανότητα να κατέβει στην πολιτική δεν ξέρει να υπολογίσει, τον κόβω

2 Likes

Προφανώς το όνομα της κλπ κλπ της έφερε ευκαιρίες. Και προφανώς δε μιλάμε για αξιοκρατικές προσλήψεις απαραίτητα.

Αλλά, το πτυχίο σε αυτό το πανεπιστήμιο (στο οποίο φαντάζομαι ούτε εκεί μπήκε 100% αξιοκρατικά) της δίνει πρόσβαση σε αυτές τις εταιρείες. Αν σπουδάσεις στο Bocconi και στο John Hopkins τέτοιες εταιρείες σου δίνουν συνεντεύξεις. Στη GS δεν είναι η εξαίρεση να είναι στα 22 “Analyst”, ειδικά μετά από internship. Analysts είναι αυτοί που δουλεύουν 16ώρα και ετοιμάζουν τις παρουσιάσεις σε αυτές τις εταιρείες. Χαμαλοδουλιές πολυτελείας δηλαδή (άλλη κουβέντα αυτή, για τις συνθήκες και το ψυχολογικό bulling σε αυτές τις “entry level” θέσεις, ειδικά σε αυτή την εταιρεία).

Aυτό που θέλω να πω είναι ότι και άλλοι με ίδιες σπουδές μπορεί να έχουν ανάλογο βιογραφικό.

Προφανώς την προσλαμβάνουν γιατί ανοίγουν και 2-3 πόρτες, αλλά η θέση της δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αυτή τη στιγμή (ουσιαστικά δημόσιες σχέσεις κάνει). Περί “υψηλόβαθμου” το σχόλιο μου.

1 Like