Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Την εδρα την κραταει ομως γιατι τον ψηφισαν

1 Like

Family Pride στην Σαλονικα

FB_IMG_1720443849534

4 Likes

Ξερασμα και από τα αυτιά…

3 Likes

Λειψή. Που ναι η σημαιοφόρος της ολυμπιακής μας αποστολής;

3 Likes

Κάτω αριστερά, απορώ που δεν την είδες εμφανώς γερασμένη!

3 Likes

Ο Γιάνναρος σημαιοφόρος.

Να βλέπω τώρα τους φασίστες, τους “καθαρόαιμους” Ελληναράδες να παθαίνουν 100 εγκεφαλικά μαζί, να κανουν σβούρες τα κεφάλια τους με τα σκατά που έχουν μέσα όπως το κορίτσι στον Εξορκιστή, δεν υπάρχει μεγαλύτερη ηδονή.

Σε ευχαριστώ για όλα ρε Γιάννη.

15 Likes

ΝΤΡΟΠΗ να τρεχει κοσμος πισω απο το σκουπιδι.

3 Likes

Εντωμεταξυ δεν έχω ιδέα ποιος γελοίος είναι αυτός και ούτε θέλω να μάθω.

8 Likes

Ουτε εγω θα ηθελα αλλα δυστυχως σε αρκετα ελληνικα sites τον αναφερουν συχνα.

1 Like

Τι σκατα?? Κάηκα μεσημεριατικο μ’αυτο που είδα.:exploding_head:
Δεν ξέρω καν περί τίνος πρόκειται κ μάλλον δεν θέλω κ να μάθω…:roll_eyes:

1 Like

Παρακμη!μην το ψαχνεις

2 Likes

Και η (συνονόματη) Αντιγονάρα! Μπράβο τους!

3 Likes

Μεγαλη καταστροφη για την ανθρωποτητα το ιντερνετ κ τα κινητα :stuck_out_tongue:

1 Like

Στημένο όλο το σκηνικό.
Μάζεψαν κάποια μαλακιστήρια να τρέχουν πίσω από τον γελοίο, να παίρνει αυτός τους μπάτσους και τα λοιπά.

Θα κάνω και εγώ την ίδια ερώτηση βέβαια. Ποιος είναι αυτός ο μαλακας;

1 Like

Σιγά μην είναι στημένο. Όλα τέτοια μαλακομπουκώματα είναι.

Κι εγώ τυχαία το είδα το βίντεο και έπαθα υπαρξιακή κρίση.

4 Likes

Επειδή το συγκεκριμένο βλαμμένο είναι διάσημος youtuber απ’ότι κατάλαβα, τα θεωρώ όλα πιθανά.
Αν δεν είναι…απελπισία.

Πώς το είχε πει ο Αυλωνίτης;

4 Likes

Εντάξει, τα παιδιά που βρήκε είναι κατά 60% μαθητές στο σχολείο που δουλεύω.

Για να βλέπετε τι τραβάμε.

6 Likes

Αν είναι έτσι τα παιδιά, δεν θέλω να φανταστώ τους γονείς τους.

10 Likes

Παιδιά με γονείς που δουλεύουν και οι δύο όλη μέρα, που τα εναποθέτουν αναγκαστικά στην αγκαλιά του ίντερνετ.

Παιδιά συνήθως μοναχοπαίδια… ‘μικροί αυτοκράτορες’ έλεγαν οι Κινέζοι τα παιδιά της εποχής του one-child policy.

Που δεν τους βάζει κανείς όρια. Οι γονείς είναι συνήθως εξουθενωμένοι, η κοινωνία στη νεοφιλελεύθερη εποχή σχεδόν δεν υπάρχει και οι δάσκαλοι τρέμουν τα παιδιά αντί να τους βάζουν όρια …δηλαδή τρέμουν τα γκρουπ από μαμάδες που με το παραμικρό είναι έτοιμες να τους τρέξουν.

Αυτά τα παιδιά ζουν σε μεγάλο βαθμό το κάθε ένα στον κόσμο του, στο echo chamber που δημιουργεί το ίντερνετ τους. Ένα ίντερνετ που έχει μετατραπεί από αργό ίντερνετ κειμένων …κυρίως των blog, forum κλπ σε ίντερνετ κυρίως φωτογραφιών και μικρών ΤικΤοκικων βίντεο.

…και βλέπουν τον κόσμο συνήθως ακόμα πιο ζοφερό και πιο κυνικά από τους millennials κλπ οι οποίοι τον έβλεπαν συνήθως καταθλιπτικά.

Κάπως έτσι (για να το συνδέσω και με την θεματολογια του φόρουμ) πήγαμε από τις μουσικές της απελευθέρωσης των 60s στην trap κότερα ελικόπτερα και μπιτσις …του σήμερα.

11 Likes

Πείτε λίγο για την εβδομάδα 6 εργάσιμων ημερών.

Ακόμα μια ελληνική πρωτοπορία? Διάβασα ένα άρθρο που δεν τα έγραφε και πολύ καλά , και δεν είναι τελικά σίγουρος για το ποιες εργασίες αφορά η νέα διάταξη, πόσο υποχρεωτικό είναι, κτλ.

Πάντως πραγματικά είμαστε παγκοσμίως ξεφτιλισμενοι με κάτι τέτοια πλέον. Βλέπω reels σε Instagram που κοροϊδεύουν την Ελλάδα και δεν απορώ καθόλου.

4 Likes