Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Αστυνομικα νεα απο το πρωτο θεμα .Γραμμενο απο τον ταλαντουχο Φρίξο Δρακοντίδη

Αφού ελέγχθησαν όλα τα δωμάτια του σπιτιού, τελικά η δραπέτης εντοπίστηκε στη τουαλέτα. Σύμφωνα με τις καταθέσεις των αστυνομικών, ήταν οπλισμένη με κουζινομάχαιρο στο ένα χέρι, το οποίο προέταξε προς το μέρος τους, με κίνηση που θύμισε σκηνικό από την κινηματογραφική ταινία «Kill Bill» του Κουεντίν Ταραντίνο , με πρωταγωνίστρια την Ούμα Θέρμαν. Και μπορεί η 47χρονη δραπέτης να μην είχε στη διάθεση της, το συλλεκτικό Χατορι Χανζο (σπαθί των σαμουράι) με το οποίο η πρωταγωνίστρια στη ταινία σκότωνε τους εχθρούς της, ωστόσο, κρατούσε και ένα δεύτερο μεγάλο μαχαίρι στο άλλο της χέρι, το οποίο και είχε στραμμένο με τη μύτη στο λαιμό της, λέγοντας στους αστυνομικούς ότι αν προσπαθήσουν να την πλησιάσουν, θα αυτοκτονήσει .

2 Likes

για σινεφίλ

1 Like
1 Like

Τέλος εποχής.

Το τέλος εποχής θα έρθει με τον Λαλιωτη

8 Likes

Όχι ακόμα…η εποχή θα τελειώσει με τον τότε ΥΠΕΧΩΔΕ που εδώ και μία δεκαετία (τουλάχιστον) είναι “εξαφανισμένος”.

Edit: Ταυτόχρονα ρε @SvenN??

4 Likes

Έχετε δίκιο και οι δύο.

2 Likes

τα χει πει ολα ο Τάσος ο Θεοφίλου, που ανέβασε και το σχετικό απόσπασμα σήμερα στο fb

12 Likes

Δεν θα τον λυπηθω κιολας. Νομιζω οτι στη συγκεκριμενη γενια πολιτικων ανεξαρτητου κομματος. ( φυσικα υπαρχουν και εξαιρεσεις) αξιζει συμπεριφορα αντιστοιχη με αυτη που ειχαν τα λαικα στρωματα στην αγγλια οταν πεθανε η θατσερ. Στον πουτσο μου αν πεθανε ή αν πεθανουν αυτοι που εφαγαν λεφτα και κατεστρεψαν γενιες που δεν ειχαν καν γεννηθει. Καλο ψοφο.

7 Likes

Θα μείνω στο ίδιο κλίμα
:poop: :coffin:

Ο εχθρός είναι ο Κούλης και ο Λοβέρδος. Ο Άκης έκλεψε (λίγοι είναι αυτοί που δεν θα βάλουν το χέρι στο μέλι όταν βρεθούν μόνοι τους με το βάζο) αλλά τουλάχιστον δεν ήταν αυταρχικός και καταπιεστής.

Μια εποχή που οι περισσότεροι έκλεβαν αναλόγως μέχρι το πού έφτανε το χέρι τους. Θυμηθείτε ας πούμε ότι το 70% στη Ζάκυνθο ήταν τυφλοί και έπαιρναν επίδομα αναπηρίας.

1 Like

Ρε 'σύ bostonflesh, έλεος πια με την εμμονή σου με το Μητσοτάκη (ούτε καν με τη δεξιά, να το έσωζες για τα μάτια του κόσμου) που σε κάνει ξεπλένεις τέτοια άτομα. Ναι είδαμε, και τις κυβερνήσεις του ΠΑ.ΣΟ.Κ. καθόλου αυταρχικές και καταπιεστικές, δίσταζαν να στέλνουν τα ΜΑΤ να δέρνουν συνταξιούχους για το ασφαλιστικό, μαθητές επί Αρσένη και καθηγητές για την επετηρίδα. Κι ο Τσοχατζόπουλος δεν ήταν κομμάτι του σκληρού κορμού αυτών των πολιτικών, ε; Έλεος, δηλαδή. Τέτοιες ήταν οι εποχές, λέει.

6 Likes

Μαζί τα φάγανε;

1 Like

Μια απ’τις πιο σουρεάλ στιγμές που έχω ζήσει (και το κατάλαβα μεγαλώνοντας προφανώς) ήταν το 2004 που ήμουν Πέμπτη δημοτικού και είχε εκλογές το ΠΑΣΟΚ που έτρεχε μόνος του ο ΓΑΠ. Εκεί λοιπόν η κ. Βαγιαννή έβγαλε λόγο σε όλα τα παιδάκια της τάξης και εμένα μου έμεινε το “Τι να μας κάνει ο Γιωργάκης τώρα, παλιά είχες Σημίτη, Τσοχατζόπουλο, Αρσένη και δεν ήξερες ποιον να διαλέξεις, τώρα χαίρεται που βγήκε μόνος του”, απίστευτα πράγματα

2 Likes

Μην τους ξεχωρίζεις … είναι όλοι τα ίδια σκατά. Απλά ο Κούλης είναι το φρέσκο και βρωμάει περισσότερο. Η μεγάλη κατάντια μας ξεκίνησε με τα λεφτά που φαγώθηκαν στα δικά τους χρόνια.

3 Likes

Tα χουμε γράψει και στο παρτ1, αυτή είναι εντύπωση που έχει δημιουργηθεί και έχει επικρατήσει και ανάμεσα στην “κλάση” μας (που τα έζησε στην εποχή σημίτη), με τα βαιραλ τσιτατα περί ορθόδοξου πασοκ κτλ. Τα λεφτά φαγώνονται δεκαετίες πριν έρθει το πασοκ στα πράγματα σε εξτριμ βαθμό

3 Likes

to 70% ηταν τυφλοι για να παιρνουν επιδομα ωστε να ξαναψηφιζουν το Ακη (τυχαιο το ονομα) ωστε να τρωει πιο πολλα.
και σου ειπε κανεισ οτι δεν ευχομαι το ιδιο και γιαυτους?

Γενικά έχεις δίκιο… αλλά ήταν ένα διάστημα που φαγώθηκαν δυσανάλογα περισσότερα.
Ήταν η περίοδος που έγιναν Αεροδρόμιο, Αττική Οδός, Ολυμπιακά έργα, Εγνατία οδός, Ρίο-Αντίρριο, Αττικό Μετρό και μερικά ακόμα που έγιναν απίστευτες καθυστερήσεις. Δεν αναφέρθηκε τυχαία πιο πάνω ο κύριος ΥΠΕΧΩΔΕ που δεν τον έψαξε ούτε η Νικολούλη

1 Like

Σίγουρα δεν αναφέρθηκε τυχαία ο ισχυρότερος Έλληνας τη δεκατία του 1990.

Επίσης, ισχύουν όσα λες. Τα κονδύλια υπήρξαν τεράστια. Όπως και παλαιότερα, όμως. Απλώς αυτά έχουν θαφτεί κάτω από τόνους σκόνη. Ενδεικτικά θα μπορούσα να σου πω π.χ.

αλλά δε νομίζω πως χρειάζονται περισσότερες από δυο λέξεις:

Σχέδιο Μάρσαλ

1 Like

Όχι. Αυτά τα λένε όσοι νομίζουν ότι χρεωκοπήσαμε από τον κυρ Φώτη που δεν έκοβε απόδειξη στη ζαμπονοτυρόπιτα.