Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

262768640_10227629654503851_618453144069411076_n

22 Likes

Πάντως για τον Μητροπολίτη βρήκαν γρήγορα ΜΕΘ…Κι ας αρνιόταν τη θεραπεία…

5 Likes

Για πείτε ρε παιδιά, γιατί ξαφνικά με πιάνει, ποιος έχει info πρόχειρα γιατί βαριέμαι να ψάχνω? Γρήγορα που γκούγκλαρα λέει “at least 6 months after…”, και εμπιστεύομαι περισσότερο μια πατάτα απ’την επιτροπή ειδικών.

Όχι τίποτε άλλο, αλλά έχω και ταξίδι γαμώτο, αν δεν κάνω 3η δόση τώρα θα μου ακυρώσουν το πιστοποιητικό (ποιο πιστοποιητικό, το Ελληνικό, το Ευρωπαικό) και δε θα μπορώ να ταξιδέψω ή εξαρτάται καθαρά απ’τη χώρα υποδοχής (αν είναι άκυρο απ’το σύστημα το πιστοποιητικό τι συμβαίνει, κοιτάνε ημερομηνίες) ?

Εξαρτάται από τη χώρα υποδοχής. Το θέμα είναι ότι πολλές κλείνουν τα σύνορα λόγω της όμικρον. Και παίζει να τα κλείσουν και γενικά όχι μόνο από Αφρική.

1 Like


Φιλακια

3 Likes

Στην εντατική ο Τραγκας από covid.
Αν πω καλό ψόφο θα είμαι κακός ανθρωπος;

4 Likes

ναι. Ορίστε που λέτε πως δεν υπάρχουν ΜΕΘ, εδώ ο αντιεμβολιαστής μπήκε προληπτικά.

Σε άλλα νέα:

Βρέθηκε κοκαϊνη σε 3 νεαρούς, συλλαμβανονται. Δηλώνουν οι ίδιοι ότι την προμηθεύτηκαν από τον Αντιπρόεδρο του Συμβουλίου της Επικράτειας. Βρίσκεται ποσότητα κοκαϊνης σπίτι του. Οι πρώτοι συλλαμβανονται κ ο δεύτερος αφήνεται ελεύθερος. Βρες το λάθος

3 Likes

Όχι, εγώ ας πούμε λέω κακό ψόφο και νιώθω μια χαρά

5 Likes

Υπάρχει και αυτή η άποψη όμως ε;

Δεν θα το έλεγα για τον συγκεκριμένο, δεν είναι και Πορδοσάλτε…

Μπορει και χειρότερος

3 Likes

Αυτοί οι 3 πήγαν και ψήφισαν Λοβέρδο.

Είναι πιο σιχάματα από τον Πορτοσάλτε.

8 Likes

Ο Τραγκας έχει πάρει πολύ κόσμο στο λαιμό του με τις απόψεις του όλους αυτούς τους μήνες. Ακραίος,
συνομωσιολογία, αντιεμβολιαστική ρητορική, φτιαχνει και κόμμα στηριζόμενος σε αυτά ως “ελεύθερος Έλληνας”. Έχει βάλει και τους Πετράκους μέσα.
Θα μου πεις βέβαια, ποιον κοσμο;…αυτόν που τον ακούει οπότε μπορούμε να καταλάβουμε το ποιόν τους. Και ξέρουμε ότι έχει μπόλικο ακροατήριο, κακώς, αλλά το έχει.
Ακόμα και έτσι όμως το λαμόγιο έχει ξεσαλώσει όλο αυτό το διάστημα, καμία απολύτως συμπάθεια λοιπόν που κόλλησε τώρα τον covid.

7 Likes

Το καταστημα ξεπουλαει, εχουμε ψοφο για ολους αυτους

8 Likes

Άλλο ένα υπέροχο πλάσμα στις εκλογές του ΚΙΝΑΛ για να στηρίξει (υποθέτω) τον μεγάλο σοσιαλιστή ηγέτη, Ανδρέα Λοβέρδο

2 Likes

Χυδαία δήλωση τότε, αλλά την πήραν ως συμβουλή δεν ξέρω κι εγω πόσοι από τότε. Κι άλλη στη Λακωνία.
Μπράβο Μπαλάσκα μπράβο μλκ…

5 Likes

Παραιτήθηκε ο στενός φίλος της Σακελλαροπούλου -Τι ήθελαν οι ανήλικοι αλλοδαποί μέσα στη νύχτα, στο σπίτι του;

Υπέβαλε την παραίτησή του ο αντιπρόεδρος του Συμβουλίου της Επικρατείας Παναγιώτης – Κίμων Ευστρατίου, μετά το αδιανόητο σκάνδαλο που ήρθε στο φως της δημοσιότητας και αφορά την εμπλοκή του σε υπόθεση ναρκωτικών.

Ο Παναγιώτης Ευστρατίου αναφέρει ότι παραιτήθηκε από αντιπρόεδρος του ΣτΕ για την για την προάσπιση του κύρους του Συμβουλίου της Επικρατείας, ωστόσο ο ίδιος δεν αποδέχεται της κατηγορίες που του αποδίδονται για κατοχή κοκαΐνης.

Η υπόθεση προκάλεσε σοκ και αναστάτωση στον δικαστικό κόσμο της χώρας, καθώς ο τρεις αλλοδαποί που συνελήφθησαν έξω από το σπίτι του Ευστρατίου στην Ηλιούπολη, υποστηρίζουν ότι εκείνος του προμήθευσε την κοκαΐνη. Στο τμήμα κλήθηκε και ο Παναγιώτης – Κίμων Ευστρατίου, ο οποίος παραδέχτηκε πως τους γνωρίζει, ενώ μετά από επικοινωνία των αστυνομικών με τον υπουργό Δικαιοσύνης Κώστα Τσιάρα, δόθηκε εντολή να γίνει έλεγχος στο σπίτι του ανώτατου δικαστικού, στενού φίλου της Προέδρου της Δημοκρατίας Κατερίνας Σακελλαροπούλου και φερόμενου ως συντρόφου της τέως προέδρου του ΣτΕ Μαίρης Σαρπ. Εκεί, οι αστυνομικοί εντόπισαν και κατάσχεσαν ένα μπουκαλάκι με υπολείμματα κοκαΐνης.

Υπενθυμίζεται ότι ο αντιπρόεδρος του ΣτΕ δεν συνελήφθη καθώς ισχύει ακαταδίωκτο και ακολουθείται άλλη διαδικασία λόγω της ιδιότητάς του για τους δικαστικούς , ωστόσο, ως τώρα αντιμετωπίζει την πλημμεληματική κατηγορία της κατοχής ναρκωτικών για προσωπική χρήση.

Το θέμα έχει προκαλέσει τεράστιο θέμα ηθικής τάξης, καθώς ο 66χρονος δικαστικός είχε επιλεχθεί από το υπουργικό συμβούλιο για τη θέση του αντιπροέδρου του ανώτατου διοικητικού δικαστηρίου της χώρας. Αξίζει να σημειωθεί, ότι από την πρώτη στιγμή καταβλήθηκαν προσπάθειες να μη δημοσιοποιηθεί η υπόθεση με τον ανώτατο δικαστικό λειτουργό…

7 Likes

Παρατηρώ κάποιους φανατικούς νεοδημοκράτες και οπαδούς του Μητσοτάκη τι γράφουν στα social από χτες το βράδυ.

Από τη μία είναι απογοητευμένοι που δεν πήγε στο δεύτερο γύρο ο Λοβέρδος, από την άλλη πανηγυρίζουν επειδή θεωρούν ότι ο Ανδρουλάκης θα διεμβολίσει τη δεξαμενή ψηφοφόρων του Σύριζα και έτσι θα τον αποδυναμώσει.

Θεωρούν ότι θα κόψει και από τη ΝΔ ψήφους ο Ανδρουλάκης αλλά από τον Σύριζα θα κόψει πολλές παραπάνω ψήφους. Αυτός είναι και ο λόγος που πανηγυρίζουν.

Τώρα από κει και πέρα τι να πω κι εγώ δεν ξέρω. Σας λέω τι γράφεται στα φατσοβιβλία κτλ από δαύτους.

Οι δημοσκοπήσεις με την ευκαιρία που έβγαζαν πρώτο το Λοβέρδο πήγαν άπατες.

1 Like

Πω ρε φίλε σαπιλα . Μποχα , βρώμα και δυσωδία

4 Likes