Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Το “μουνόπανο” που μας άφησε…

https://www.facebook.com/112576106786899/posts/655838869127284/

Ε ναι αμα βοηθησε ενα παιδακι που χρειαζοταν γονιδιακη θεραπεια ο Τραγκας, αυτο σημαινει οτι δεν παιρνει στον λαιμο του εκατονταδες αλλους που τρωνε αμασητα τα ψεματα του για τον κορονοιο, με κινδυνο της ζωης τους και των συνανθρωπων τους.

3 Likes

Σιγουρα μουνοπανο και απο τα μεγαλυτερα.

2 Likes

Πρέπει να λέμε μπράβο σε έναν άνθρωπο που βοήθησε ένα παιδί να λάβει μια θεραπεία καινούρια που την έχουν λάβει πολύ λίγα άτομα και ταυτόχρονα δεν εμβολιαστηκε με ένα εμβόλιο καινούριο που το έχουν λάβει δισεκατομμύρια άνθρωποι γιατί μπορεί να πάθεις κάτι και ταυτόχρονα έπεισε πολλούς να μην το κάνουν και αυτοί.

Αδιανόητα επίπεδα συλλογιστικής

6 Likes

Μπράβο και πάλι μπράβο στον αγαθό γίγαντα
image

4 Likes

Εγώ έχω να συμπληρώσω ότι ΚΕ ΝΤΟ ΜΠΡΟΕΝΤΡΟ ΜΠΟΗΘΑΗ ΠΕΔΑΚΙΑ ΣΕ ΑΝΑΓΚΙ ΑΛΑ ΚΕ ΤΙΝ ΕΚΛΙΣΗΑ ΜΑΣ

4 Likes

Εσείς να υποθέσω βοηθάτε κάθε μέρα ανθρώπους και μωρά;

Είσαστε το καλύτερο forum για case study. Έχω κάνει πάταγο στο ΜΒΑ.

Καλά, εμείς δεν κάνουμε παρέα και με ΧΑγήτες, ούτε φτιάχνουμε αντιεμβολιαστικά ‘‘κινήματα’’, άσε μας εμάς

Δεν θα πω πίσσα στα κόκαλά του, αλλά ούτε και ‘‘ο νεκρός δεδικαίωται’’… Αντιλήψεις μανιχαϊστικές που απομονώνουν μία ψηφίδα για να χρωματίσουν εξολοκλήρου μία προσωπικότητα δεν ήταν ποτέ του γούστου μου…

5 Likes

Άντε και στο NBA εύχομαι

2 Likes

Εγώ γενικώς δεν κάνω παρέες με ΧΑτες, Χτες, Α/κους, ΝΔιτες, Συριζίτες και γενικά με άτομα που είναι εγκλωβισμένοι σε ιδεολογίες.

Για να καταλάβεις τι άνθρωπος είμαι… Ενώ είμαι βαμμένος Ολυμπιακός, (κρατήσου)… δεν μπορώ να μιλήσω με Ολυμπιακούς. Βλέπω τον εαυτό μου να καθρεφτίζεται στον κάθε οπαδό, ενώ επι της ουσίας δεν είμαι κανένανς ταραξίας ούτε χούλιγκαν. Ούτε εγώ ο ίδιος δεν τους αντέχω και ώρες ώρες δεν με αντέχω και εγώ ο ίδιος. Όταν πάω γήπεδο κάθομαι ψηλά-ψηλά και πάντα με κάποιον συγγενή μου (συνήθως τον αδερφό της μάνας μου).

Να κοιτάζεστε συχνά στον καθρέφτη. Δεν είναι ντροπή. Όλοι κάνουμε λάθη και όλοι κάποιες φορές παγιδευόμαστε στον ίδιο μας τον εαυτό

με 30-40 πόντους παραπάνω κάτι γίνεται, αν και είμαι περισσότερο ποδοσφαιρικός

image

2 Likes

Αν σε ενοχλεί να το βγάλω. Δεν είναι ιδεολογικό. Το έβαλα πιο πολύ επειδή μου άρεσε και από τη στγμή που το έχω τόσα χρόνια απλά το κρατάω.

Κάνε δουλειά σου παιδί μου, τώρα, για ενοχλήσεις είμαστε;

Απολιτίκ θ7…

1 Like

Βλεόντας το δικό σου avatar, θημύθηκα τις γάτες μου, έχω δύο. Αν είναι να βάλω αυτές

Whataboutism?
Ποιά ακριβώς είναι η ουσία του σχολίου σου;

Ας πάρουμε ένα άλλο παράδειγμα. Οι χρυσαυγίτες έκαναν συσσίτια και μοίραζαν φαγητό. Καλή πράξη (αν βγάλουμε εκτός το όλο “μονο για έλληνες” concept).
Την ίδια στιγμή, μαχαίρωναν εργάτες κι έκαναν πογκρόμ.

Μια καλή πράξη ακυρώνει 10 κακές;
Καθένας κρίνεται για το σύνολο των πεπραγμένων του.

8 Likes

Απολιτίκ όχι.
Ακοματίκ ναι

1 Like

Σωστό αυτό που λες. δεν σηκώνει συζήτηση

Ο Τράγκας όμως δεν έκανε κακές πράξεις. Το γεγονός ότι δεν εμβολιάστηκε έκανε κακό στον εαυτό του

Από την άλλη, έχοντας επιρροή στους ακροατές του, πήρε κόσμο στον λαιμό του… Εδώ σηκώνω τα χέρια ψηλά. Προσωπικά έχω μάθει να ακούω τη μαμά μου, τον μπαμπά μου, τη γυναίκα μου και το παιδί μου. Τουλάχιστον στα σοβαρά θέματα .