Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Ασχετως με το αν ειναι η οχι ενοχος η ακομα και αν ειναι ενοχος αν νομιμοποιουνται να μπουνε να τον δειρουν ειναι πολυ αστεια η φαση. Με το που βγηκε η ειδηση βγηκαν ολοι (βιαστικα αγορια) να μας πουνε για τον αριστερο φασισμο στα Πανεπιστημια και ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΧΙΑ και μολις μαθευτηκε το τι και πως βαλανε ολοι την ουρα στα σκελια (η ομαδα αληθειας κατεβασε το τουιτ πχ).

2 Likes

Εγώ και με προβοκάτσια δε θα έπεφτα από τα σύννεφα. Δε θα ήταν και η πρώτη φορά.

Ανησυχητικό ότι ο Τζήμερος έχει ανέβει στο 1,5%

1 Like
4 Likes

παντως τα ποσα που ακουγονται για το καθηγητη στην ασοεε, ειναι λιγο δυσαναλογα με το μισθο του ε?

1 Like

μόνο γέλια προκαλούν πια

1 Like

Σε μια εκπομπή που ο ένας υποτίθεται έκανε ερωτήσεις και ο άλλος υποτίθεται ότι έδινε απαντήσεις ακούστηκε αυτό από τον ΠΘ της χώρας

“Είμαστε χειρότερα μόνο ως προς τους νεκρούς”

…σωστά γιατί σε μια πανδημία παίζουν σημαντικότερο ρόλο η κατοχή της μπάλας και οι εύστοχες πάσες

19 Likes

Την υγειά μας να 'χουμε κι ας πεθάνουμε δηλαδή

6 Likes

Την υγεία του θες να πεις μάλλον.

3 Likes

Οπως το εγραψα ηταν ειρωνικο, οπως το γραφεις ειναι η πραγματικοτητα :wink:

4 Likes

Αν δεν κάνω λάθος το έπαιξε η ΕΡΤ χτες αυτό…

8 Likes

τι λες ρε???απιστευτοι

1 Like

“Τρωτε οσπρια για παραγωγή βιοαερίων”

Τι αλλες μαλακιες θα ακουσουμε στο Μητσοτακισταν

10 Likes

Είστε εγκάθετοι και ζηλόφθονες, είχαμε περισσότερους νεκρούς βεβαίως αλλά είχαμε και περισσότερο τουρισμό και ανάπτυξη (!?!?!)! Some you win, some you lose που λέμε και στο χωριό.

Τίποτα δεν του αναγνωρίζετε αυτού του ανθρώπου, παρεξηγημένο παλικάρι ο ΠΘ κατ’εμέ.

13 Likes

Όταν κάηκε η μισή Εύβοια μας τα είχαν κάνει ζέπελιν ότι το σημαντικότερο είναι που δεν είχαμε ανθρώπινες απώλειες…

Σε κάποιο σημείο της “συνέντευξης” ο Χατζηγλειφωλάου έγινε πολύ πιεστικός και τον ρώτησε να μας πει για την αγαπημένη του συνταγή στα ντολμαδάκια… εγώ δεν θα ήξερα που να κρυφτώ αν με στήνανε έτσι στον τοίχο σε συνέντευξη

Επίσης σε κάποιο άλλο σημείο της “συνέντευξης” πρέπει να ειπώθηκε από τον ΠΘ ότι υπάρχει πολυφωνία στα ΜΜΕ… (μλκ τι στον μαύρο πέοντα πραγματικά)

Δυστυχώς έχω σταματήσει να τα βλέπω με χαβαλέ αυτά τα καραγκιοζιλίκια, με όλους τους πουτάνας γιους που μας κυβερνούν και με τους υπόλοιπους που μας ξερνάνε ψέματα και ξεπλύματα όλη μέρα στα ΜΜΕ. Σε κάθε κουβέντα που λένε υποτιμάνε τη νοημοσύνη μας… και το χειρότερο είναι ότι τουλάχιστον 1 στους 3 Έλληνες υποστηρίζουν αυτόν τον εμετό, και όταν μιλάνε μεταξύ τους κράζουν άτομα σαν εμάς και μας χαρακτηρίζουν “ζαίους”

15 Likes

Γελάτε εσείς αλλά αυτό με τον φούρνο μεγάλη αλήθεια. Μ έσωσε όταν εμένα στον περιστερωνα σε ταράτσα στο Γαλάτσι :stuck_out_tongue:

2 Likes

Κι εγώ και ο λόγος είναι ότι υπάρχουν πάρα πολλοί ηλίθιοι που τα πιστεύουν.

9 Likes

Δυστυχώς παιδια η κοινωνία μας είναι βαθιά φασιστική και δεν καθάρισε ποτέ από το βουρκο. Γι αυτό και η σιχαμένη αυτή κυβέρνηση χαϊδεύει τα αυτιά αυτής της μερίδας κόσμου με επικοινωνιακά πυροτεχνήματα (παράνομες επαναπροωθήσεις/πνιγμούς αθώων), προβολή μπατσικών παντού ασχέτως αποτελεσματικότητας, εξοπλιστικά προγράμματα, γενικότερο συντηρητισμό κλπ κλπ.

Και προφανώς ελέγχοντας όλα τα μεγάλα ΜΜΕ πολύς κόσμος που δεν ξέρει/δεν έχει δυνατότητα να ακολουθήσει τις εξελίξεις, βλέπει μια πολύ διαφορετική κατάσταση από την πραγματικότητα. Και γι αυτό δεν πρόκειται και να τους ξεφορτωθούμε, απο τη μία υπάρχει τεράστια μερίδα ούγκανων/ακροδεξιών, από την άλλη είναι τόσο βαθιά η διαφθορά από τα υψηλότερα στα χαμηλότερα στρώματα, που το σύστημα είναι αυτοτροφοδοτούμενο.

12 Likes

Από την άλλη δεν υπάρχει και κανένας ΣΥΡΙΖΑ, έτσι;

3 Likes

lol