Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Ε αυτός υποτίθεται ότι είναι το “αντίπαλο δέος”, γάμησέ τα, μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα :joy:

6 Likes

Για τίποτα χαζούς τους έχετε και τους μεν και τους δε που ζητάνε εκλογές? Αν οι εκλογές άλλαζαν τα πράγματα θα είχαν κριθεί παράνομες. Το σύστημα είναι τόσο σάπιο που προσωπικά το θεωρώ αδύνατο να αλλάξει το παραμικρό. Η οποιαδήποτε νεοτεριστική ή διαφορετική άποψη στην καλύτερη χλευάζεται και στη χειρότερη δεν ακούγεται ποτέ. Από πού να ακουστεί όταν τα πάντα είναι ελεγχόμενα? Κι αν βρει τρόπο ακουστεί θα την ακούσουν όσοι έψαξαν για να τη βρουν, δηλαδή ελαχιστότατοι. Όποιος ψάχνει βρίσκει άλλωστε, απλά ζούμε στη χώρα που δεν ψάχνει κανείς. Ψηφίζουμε επίθετα που μας θυμίζουν κάτι. Πολλές φορές λέμε ότι όλοι αυτοί “οι από πάνω μας” ζούνε σε μια φούσκα και δεν έχουν ιδέα τι συμβαίνει απέξω. Δυστυχώς τελικά έχω την εντύπωση ότι εμείς είμαστε αυτοί που ζούμε στη φούσκα πιστεύοντας και περιμένοντας να αλλάξει κάτι στο κοινωνικόπολιτικό σκηνικό της χώρας (…και παγκοσμίως).

10 Likes
2 Likes

Λίγο άδικος ο Ζαραλίκος εδώ.
Δε ρώτησε ο Χατζηνικολάου για δεύτερη φορά για ντολμαδάκια.

8 Likes

https://www.reader.gr/politiki/399246/adonis-georgiadis-erhontai-eleghoi-sta-social-media-gia-kat-oikon-ypiresies?utm_source=gazzetta&utm_medium=bolm&utm_campaign=best_of_liquidmedia

And so it begins…

" «Δεν είναι ζήτημα φορολογικών εσόδων που χάνονται από το κράτος. Εμένα με απασχολεί περισσότερο ο αθέμιτος ανταγωνισμός που γίνεται από αυτούς που πηγαίνουν στα σπίτια δουλεύουν μαύρα και άρα μπορούν να έχουν λιγότερο κόστος από εκείνους που έχουν κατάστημα »"

Προφανώς και δεν τον ενοχλεί ο αθέμιτος ανταγωνισμός μεταξύ μαγαζιών με σούπερ μάρκετ για κοινά προϊόντα (ρούχα, συσκευές κλπ), που έχει προκύψει από τις δικές τους διατάξεις…

1 Like

Αυτα τα τρια ειλικρινα δεν ξερω πώς να τα συνδυάσω στο μυαλό μου.

Λυπαμαι τρομερα που το διαβαζω αυτο, διοτι δυστυχως το πιστευω ακραδαντα και το λεω εδω και 15-20 χρονια. Νομιζω οτι οι συνεχεις κρισεις ανεδειξαν το πραγματικο προσωπο της ελληνικης κοινωνιας, που ειναι και το χειροτερο ταυτοχρονα. Κριμα που δεν ειμαι ο μοναδικος μλκς στη χωρα που το πιστευει αυτο.

14 Likes

Παιδιά για να είμαστε έτσι όπως είμαστε εγώ έχω καταλήξει ότι συμβαίνει επειδή υπάρχει μια κρίσιμη μάζα πολιτών, που δεν είναι μικρή, που απλά δεν την πειράζει να είμαστε έτσι. Θλιβερό σίγουρα, αλλά αληθινό μάλλον.

4 Likes

εγώ πιστεύω ότι ΘΕΛΕΙ να είμαστε έτσι

6 Likes

Ένα μέρος αυτής της κρίσιμης μάζας σίγουρα θέλει, γιατί κερδίζει από αυτό. Το υπόλοιπο (και μεγαλύτερο) μέρος θέλει γιατί νομίζει ότι κερδίζει.

Παιδιά όσο κανει κουμαντο η εκκλησία και συνεχίζει να επηρεάζει μυαλα, το φασιστικo δεν το γλιτώνουμε. Κάπου βγάλανε και κατι ακυρες φότο έτσι θέλουμε την Ελλάδα μας, λες και είναι φωτό από το 50 να πούμε. Νοοτροπία της φαμίλιας πριν τους γονείς μας δηλαδή. Ημαρτον.

edit το βρηκα

2 Likes

EDIT και αυτο δυνατο:

16 Likes
1 Like

Σχετικά με το δυστύχημα με την κόκκινη Ferrari, ο αδερφός της Μονογιού είχε στείλει στον άλλο κόσμο τον φίλο του Αλέξη, κάνοντας μαγκιές με μια μηχανή R1 που είχε τότε. Χωρίς να έχει καν δίπλωμα. Ο φίλος του που καθόταν πίσω εκτινάχθηκε και έχασε τη ζωή του. Λίγο πριν μπει στο the wall (σκουπιδοreality).

Δεν θα πω για Θεία Δίκη, κρίμα αυτό που έγινε, απλά αναφέρω το γεγονός το οποίο δεν το ήξερα και το διάβασα σε κάποια σχόλια. Δεν τον ήξερα καν τον τύπο. Μόνο την αδερφή του ήξερα που είναι βουλευτής της ΝΔ. Και εκείνη η απίστευτη δήλωση που έκανε πέρσι να εξαιρεθούν τα πολυτελή πλοία από τα περιοριστικά μέτρα για τον covid.

3 Likes

11 Likes

Μπατσοκρατία, επεισόδιο 1.376.841:

3 Likes

Είναι σίγουρο πως ο οδηγός είναι βαρόνος

3 Likes
5 Likes

Μου την σπάει η εν λόγω, αλλά το βίντεο δίνει παλμό.

Αν κατάφερε το κουλισταν να εξαγριώσει και τους ψηφοφόρους του δε τους βλέπω καλά

1 Like

Πουτάνας γιοι πολιτικοί και το γνωστό σύνθημα με το Μητσοτάκη.

2 Likes

πωπω ανακαλυψα αυτο το διαμαντι της παναγοπουλου

8 Likes