Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Πόσους καλούν συνήθως, ξέρουμε? Εγώ ψηφίζω σε χωριό αλλά δεν μένω εκεί…κ κάνα 2 άλλους που έχουν καλέσει κ τους γνωρίζω, λένε επίσης ότι δεν θα πάνε. Αυτοί μένουν εκεί. Πολύ καλά πάει αυτό…:roll_eyes:

Θεωρητικα υπάρχουν κυρωσεις.Εχω ακουσει περιπτωση που ετυχε περιεργος νομικος και τον κυνηγούσε τον αλλο.Εξαιρετικα σπανιο ομως.
Απλα δεν εμφανιζεσαι,δεν απαντας σε αγνωστους αριθμους και δεν σηκωνεις το θυροτηλεφωνο.

2 Likes

Αν δείξω εισιτήριο για offspring σαν δικαιολογητικό έγγραφο δεν πιάνεται να υποθέσω ε?:grimacing::sweat_smile:

3 Likes

Έχω να κοιμηθώ 30+ ώρες, είμαι διαρκώς ξαπλωμένη και δεν μπορώ.

Πιες μια βαλεριάνα…βοηθάει

1 Like

Ήπια ζαναξ δεν βοήθησε.

Είναι ζόρι να μην μπορείς να κοιμηθείς. Εγώ ενώ έχω καλή εκκίνηση στον ύπνο, κατά καιρούς με πιάνει και ξυπνάω μετά από 3-4 ώρες - μιλάμε για βραδινό ύπνο, να το ξεκαθαρίσουμε αυτό!
Για να ευθυμήσουμε λιγο, λέγεται καμιά φορά, εν είδει αρνητικης κριτικής, ότι κάποια άλμπουμ λειτουργούν και σαν φάρμακο κατά της αϋπνίας! Γιατί δεν δοκιμάζεις και αυτή την λυση; (για ευνόητους λόγους δεν προτείνω συγκεκριμένους τίτλους, ότι λειτουργεί για τον καθένα!)

3 Likes

Τις τελευταίες μέρες κοιμόμουν 3-4ωρα με διακοπές, σε φάση να ξυπνάω κάθε μισή ώρα. Σήμερα ούτε λεπτό. 2-3 ωρες συνεχόμενου ύπνου είναι ευλογία, γιατί ούτε μπορώ ν’ αποκοιμηθώ εύκολα, ούτε να μείνω κοιμισμένη για πολλή ώρα, και αυτές τις μέρες είχα και πολύ πρόωρη αφύπνιση - όλα τα είδη αϋπνίας, σε δουλειά να βρισκόμαστε.

Αυτό που λες το είχα πάθει με ταινίες συγκεκριμένων σκηνοθετών, ήσαν τόσο φλατ που με κοιμιζαν, τότε όμως δεν είχα ψυχική διαταραχή. Ωραία χρόνια, ξέγνοιαστα. ;Ρ

1 Like

Έχει πάρει κανείς την πρόσφατη επανακυκλοφορία Lake of Tears - Forever Autumn σε βινύλιο? Τα σχόλια δεν είναι κ τόσο κολακευτικά στο Discoqs.

Έτυχε πέρυσι να με καλέσουν, όμως είχα απαλλαγή λόγω δημοσιουπαλληλικης ιδιότητας και το εξήγησα στο πρωτοδικείο. Πρακτικά όμως ήμουν αναπληρωματικη στην εφορευτική. Κανείς δεν μου είπε τίποτα όταν πήγα να ψηφίσω, βέβαια μιλάμε για εκλογικό κέντρο με 600 εγγεγραμενους. Το κλειδί ομως είναι να μην παραλάβεις καθόλου την κλητευση και να μην την παραλάβει καποιος δικός σου.
Όταν ήμουν φοιτήτρια με είχαν ξανακαλεσει και δεν πήγα καθόλου να ψηφίσω, και πάλι κανείς δεν μου είπε τίποτα.
Γνωστός μου έχει πει ότι κάποτε τον κάλεσαν για εφορευτική κι όταν πήγε να ψηφίσει τον κράτησαν εκεί με τη βοήθεια οργάνου για να μετράει ψήφους.

3 Likes

Εχει να κανει αρκετα με τον δικηγορο που τρεχει το τμημα. Την τελευταια φορα ημουν γραμματεας ενος φιλου δικηγορου. Δεν ασχοληθηκε με κανεναν απο οσους ελειπαν. Μαλιστα ενας ηρθε και να ψηφισει, κουταμαρα του, και δεν του παμε τιποτα. Το πιο πιθανο ειναι να μην εχεις καποιο θεμα, αλλα ειναι λιγο ζαρια. Σιγουρα καλο ειναι να μην πας να ψηφισεις γτ μπορει να σε αναγκασουν να κατσεις να βοηθησεις, εστω και για λιγες ωρες. Αναλογως και το πως παει η προελευση κτλ. Πρεπει να εισαι πολυ ατυχη για να κατσει καποιος απο τους δικηγορους να το κυνηγησει.

2 Likes

Περα απο το Roland Garros που παρακολουθησε απο κοντα (μιας κ βρηκε τρελες θεσαρες) η αδερφη μου, πετυχε και μια τρομερη μετσαλοεκθεση … Οποιος κοντα στο Παρισι να σπευσει!

Συγκλονιστικα κειμηλια!

Summary









12 Likes

Μένουν οι γονείς μου στο χωριό οπότε την παρέλαβαν αυτοί. Ελπίζω κ εγώ να μην γίνει κ τρελό θέμα…το μόνο που με ανχώνει κάπως, είναι αν θα πάνε αρκετοί ώστε να μη χρειαστεί να ψάξουν τους απόντες.

1 Like

Εννοείται δεν θα πάω καν!

Δεν με λες κ τυχερή γενικά… Ελπίζω να μην τεσταριστει η γκαντεμιά μου σ αυτή την περίπτωση🙄

Τότε, κλάιν μάιν.

3 Likes

You ll be just fine! Αν εισαι τοσο γκαντεμω πια ενημερωσε μας να το χουμε στο νου μας :stuck_out_tongue:

1 Like

Δεν ξέρω αν υπάρχει γκαντεμιά, αλλα αν δυο μέρες ακούς στο repeat τραγούδι με τους στίχους

“Κάτω απ’ τα πόδια μου οι δρόμοι καίγονται
Τρέχω σαν ξένος στην πιο ξένη ερημιά
Κι ακούω τις γέφυρες που πίσω μου γκρεμίζονται
Μα δε με νοιάζει αν θα γυρίσω πίσω πια”,

ταξιδεύεις για Πελοπόννησο και γκρεμίζεται γέφυρα στον Ισθμό, θεωρείται ότι είσαι γκαντέμης;

2 Likes

Έλα Αντιγόνη,μην βαριέσαι, διάβασε Ιταλικά μωρή φοράδα… Ρώμη, Ρώμη, Ρώμη…

3 Likes

Πάω ως συνοδός στο prom dance του σχολείου μου (!)

Το playlist στην διαδρομή έχει Pretty Fly, Why Don’t You Get A Job? και Teenage Dirtbag.

5 Likes

Κάπου θα έπρεπε να χωρέσει κι αυτό όμως

:rofl:

3 Likes