Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Α δεν ήμουν ο μόνος τυχερός που κληρώθηκε εφορευτική :stuck_out_tongue:. Ξύπνημα στις 4:30 (που κανονικά τέτοια ώρα τα ΣΚ πάω για ύπνο), δεκατέσσερις ώρες ταλαιπωρίας για το απόλυτο τίποτα (γραμμένοι 80, με τον επόπτη απ’ το εφετείο + τον γραμματέα του :rofl: το ρίξανε 65). Δεν θέλω καν να φανταστώ πώς είναι με την σταυροδοσία + καταμέτρηση σε πολλαπλάσιες ψήφους. Η μεγαλύτερη σπατάλη χρόνου της ζωής μου, μακράν της δεύτερης.

2 Likes

Το πιο εκνευριστικό είναι οτι δεν πληρώνουν τιποτα…Σκλαβος κανονικος…

1 Like

Στο τμήμα που ήμουν εγώ μοίραζε τα ψηφοδέλτια τύπισσα με κρεμασμένο στο λαιμό καρτελάκι της οννεδ. Αμφιβάλλω για το πόσο σύμφωνο είναι αυτό με τον νόμο. Πραγματικά, αν δεν βαριόμουν, θα καθόμουν να δω πόσες λαμογιές γίνονται στα εκλογικά τμήματα.

2 Likes

You were simply the best

3 Likes

Να είναι ελαφρύ το χώμα…

1 Like

Λιγες συναυλιες εκτος ροκ θελησα να δω οταν ημουν νεος. Μια ηταν εκεινη του Jerry Lee Lewis στο ΣΕΦ και η αλλη εκεινη της Tina Turner στην παλια Νεα Φιλαδελφεια. Και στις δυο χωρις εισιτηριο, αλλα θυμαμαι πολύ χαρακτηριστικα οτι στην ΤΤ αρχισα να περιφερομαι γυρω απο το γηπεδο, σκαρφαλωσα πισω απο την παλια Θ21, βρεθηκα με καποια τρυπα/καποια μισανοιχτη πορτα/κατι τετοιο πισω απο τη σκηνη κι απο εκει ειδα ενα μερος της συναυλιας. Στη συνεχεια τρυπωσα και βρεθηκε στην πλαϊνη κερκιδα. Ουτε για τις πιο αγαπημενες μεταλ μπαντες δεν εκανα τετοιες τρελες. RIP.

9 Likes

Δεν πήγε και πολύ καλά αυτό. Έτυχε.

We Don’t Need Another Hero (Tina Turner cover)

Χάνω τον ήχο από το δεξί ηχείο κάποιες φορές, τελείως ή απλά παίζει πολύ χαμηλά. Επανέρχεται μόνος του ο ήχος ή όταν ανοιγοκλείσω τον ενισχυτή ή απλά όταν τελείωσει η μια μεριά του βινυλίου κ ξανακατεβάσω την βελόνα. Νόμιζα ότι ήταν ο ενισχυτής κ πήρα έναν άλλο προχθές, μεταχειρισμένο αλλά έχω το ίδιο θέμα.
Το οποίο ξεκίνησα όταν άλλαξα τα ηχεία μου, είχα κάποια παλιά κ φθηνά κ πήρα ένα ζευγάρι μεταχειρισμένα Klipsch 600M αλλά κράτησα τα παλιά καλώδια. Κ ρωτάω αν έχει κανείς κάποια ιδέα τι παίζει. Θα πάω να πάρω καλώδια σε κάποια φάση κ ελπίζω να λυθεί το θέμα γιατί αν είναι τα ηχεία την έκατσα…γιατί εδώ, δεν αξίζει να επιδιορθώσεις κάτι λόγω κόστους.

1 Like
1 Like

Το εγκεφαλικό κέντρο των συναισθημάτων μου έχει μπει στον αυτόματο πιλότο. Νιώθω κάτι μεταξύ απογοήτευσης, φόβου, απάθειας και απόγνωσης. Κανείς άλλος;

3 Likes

καλώδια θα ευχηθώ, ίσως έπρεπε να ήταν το πρώτο που θα κοιτάξεις να αλλάξεις (πέρα από τις επαφές/υποδοχές του ενισχυτή). Μακάρι να λυθεί απλά.

2 Likes

Εμενα παντα οπως τελειωνει η πλευρα του βινυλιου παιζει πιο χαμηλα και δεν φταινε τα καλωδια. Δεν εχω καταλαβει τι φταίει και ειναι πολλα χρονια η ιστορια.

Κεφαλη στο πικαπ θα κοιταζα πρωτα-πρωτα @nikosPL

Αρχικα νομιζα οτι η απαντηση του @kbil πηγαινε στο ακριβως αποπανω ποστ και μπερδευτηκα αρκετα.

12 Likes

Παίζει να βρω εισιτήρια για κατατόνια στην πόρτα γιατί δε θέλω από βίβα;
Και τι ώρα κλείνει το φαζ ξέρει κανείς;

Σαν να εγραψα εγω το ποστ αυτο.Εχω κ γω παρομοιο προβλημα αλλα δεν το χω ψαξει ακομα

1 Like

Προτού κάνεις οτιδήποτε, η λογική λέει πως πρέπει να απομονώσεις τα εξαρτήματα. Δοκίμασε να συνδέσεις τα ηχεία με κάποια διαφορετική συσκευή για να δεις αν υπάρχει το ίδιο πρόβλημα ή να συνδέσεις το πικαπ με άλλα ηχεία (που ξέρεις ότι δουλεύουν) για να δεις που βρίσκεται το πρόβλημα αρχικά

1 Like

Μόνο άμα είναι sold out δε θα βρεις. Τι ώρα να κλείνει το Fuzz, τελειώνει το live και μετά από λίγο σε διώχνουν :stuck_out_tongue:, κάνα μισάωρο μετά τη λήξη να κλείνει για το κοινό; Κάπου εκεί.

Δεν έχω τύχει ποτέ sold out Θεσσαλονίκη. Παίζει αυτό για Αθήνα;
Α τελικά ισχύουν οι φήμες για το μαγαζί ότι κλείνει μετά το λάιβ. Πόσο φειλ!! Εμάς δεν κλείνει, έχει στον άλλο όροφο αν θες να κάτσεις ένα αφτεράκι.

Το πρώτο μέρος του post απαντάει στο δεύτερο :stuck_out_tongue: