Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Μήπως έχει κανεις να προτείνει έπιπλο πικ απ σχετικά φθηνό και να εχει κάτω και λίγο χωρο για δίσκους;

1 Like

Kallax ikea. Σταθερή αξία

2 Likes

Δοκιμάζω το πληκτρολόγιο αφής και είμαι ενθουσιασμένη. Μην δίνετε σημασία. Αχ, μα, πώς ζούσα τόσο καιρό;!;

4 Likes

Τι είναι ένα πληκτρολόγιο αφής ?

Υπάρχουν και τηλεπαθητικά? Γιατί αν ναι, θέλω ένα

3 Likes

Πληκτρολόγιο όπου μαζεύεις άδειες μπαταρίες για ανακύκλωση

Ειλικρινά συγνώμη, ήταν πάνω από τις δυνάμεις μου

6 Likes

Πρόσφατα πήρα κινητό με πληκτρολόγιο αφής. Δεν θα το συνηθίσω ποτέ, όπως και την κυβέρνηση Μητσοτάκη.

1 Like

Υπαρχει κινητο χωρις πληκτρολογιο αφης; Μηπως ειναι swipe keyboard; Επισης, ειμαι περιεργος να μαθω περισσοτερα για το πληκτρολογιο αφης υπολογιστη. Ακουγεται ενδιαφερον.

3 Likes

Αν υπάρχει λέει…

2 Likes

Είχα για χρόνια και πάντα ξαναγόραζα ένα μικρό πρακτικό Nokia, που στέλνεις μήνυμα με κλειστά μάτια, όπως στα '00s, είναι τόσο γερή κατασκευή που δεν σπάει με τίποτα και πρακτικά μπορεί να δουλεύει ως τηλέφωνο για πάντα. Εάν δεν είχα ρίξει μπύρα προκαλώντας βραχυκύκλωμα στο πρώτο και δεν χάλαγε η κάμερα στο δεύτερο, θα το είχα κρατήσει ακόμα ως μοναδικό κινητό.

1 Like

Μα αυτό αναρωτιομουν κι εγώ.

Το swipe εννοείται γαμάει, εδώ και χρόνια μόνο έτσι γράφω

Ρυθμίσεις > εξατομίκευση > πληκτρολόγιο αφής

Δεν έχω καν κινητό,τι θέλετε να πείτε.

1 Like

Double post

Εσάς, προφανώς, δεν θα σας βολέψει,γτ είναι αρκετά χρονοβόρο για κπ που μπορεί να γράψει κανονικά. Αυτό διευκολύνει εμένα που μπορώ να τεντώσω το μικρό δακτυλάκι του χεριού μου, τα υπόλοιπα, σε πείσμα, παραμένουν ερμητικά κλειστά. :stuck_out_tongue:

2 Likes

Κακή διατύπωση από μέρους μου. Θεωρώ δεδομένο ότι μιλάμε για smartphone, οπότε η ερώτησή μου σήμαινε “υπάρχει smartphone χωρίς πληκτρολόγιο αφής;”. Αν βάλουμε τα παλιά, συμβατικά κινητά στην εξίσωση, προφανώς η απάντηση είναι “ναι”.

Ομοίως, όμως συχνά με ζορίζει το autocorrect. Ειδικα από τότε που έστειλα σε παλιό συμμαθητή μνμ που έλεγε “Κακή χρονιά” ανήμερα την πρωτοχρονιά, είμαι πιο προσεκτικός. Ωστόσο, πάντα βγαίνουν λάθη. Τερατώδη μάλιστα, ευτυχώς που οι άνθρωποι με τους οποίους επικοινωνώ έχουν μάθει πόσο μλκς είμαι και απλώς γελούν ή υποθέτουν τι εννοώ :smiley:

Οκ, μάλλον αναφέρεσαι σε λάπτοπ. Νόμιζα ότι έχεις ξεχωριστό πληκτρολόγιο αφής (που με μία σύντομη αναζήτηση νομίζω ότι υπάρχει). Σε έπιασα τώρα όμως, θενκς.

Επόμενη στάση είναι το speech to text στο κινητό, πρέπει να ασχοληθώ για να μάθω πώς σετάρεται. Θα γλιτώνω χρόνο και λάθη.

2 Likes

ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΕΕΙ…

8 Likes

Ναι, ναι! Θα ψάξω κι αυτό που λες.

Το speech to text το χρησιμοποιώ στο word, προφανώς εσύ αναφέρεσαι σε κάτι άλλο, αν πάρω κινητό, θα το ψάξω καλύτερα. Εγώ θέλω να βρω τρόπο να σας στέλνω ηχητικά μνμτα εδώ μέσα, ν’ απολαύσετε τη θεσπέσια φωνή μου :bangbang:

3 Likes

Ισως οτι πιο ασχημο εχω δει

1 Like

:sweat_smile:

Μόνο σε μένα πρέπει ν’ αρέσει λογικά. :stuck_out_tongue_winking_eye: